Dwie mieszkaniowe wieże w Kielcach? Projekt w trybie lex deweloper

2023-06-22 7:58
Dwie mieszkaniowe wieże w Kielcach przy Zbożowej 21
Autor: biuro architektoniczne Detan Kompleks mieszkaniowy przy ul. Zbożowej ma składać się z dwóch smukłych wież połączonych parterem i garażem podziemnym

Spółka Becher Zbożowa złożyła do kieleckiego ratusza projekt budowy dwóch 21-kondygnacyjnych wież mieszkalnych o wysokości prawie 70 metrów. Deweloper planuje realizację inwestycji w trybie specustawy lex deweloper.

Inwestycja mieszkaniowa spółki Becher Zbożowa ma powstać przy ulicy Zbożowej 21 w Kielcach. Projekt, przygotowany przez biuro architektoniczne Detan, zakłada budowę dwóch wież o wysokości 68 metrów. Jeśli inwestycja dojdzie do skutku, będzie to najwyższa tego typu zabudowa w Kielcach.

Zgodnie z projektem kompleks ma składać się z dwóch 21-kondygnacyjnych wież  o charakterze mieszkalnym połączonych w części przyziemia. W ramach zabudowy powstałoby 170 mieszkań o zróżnicowanych metrażach oraz podziemny parking samochodowy.

Dwie mieszkaniowe wieże w Kielcach przy Zbożowej 21
Autor: biuro architektoniczne Detan Jeśli projekt uzyska zgodę radnych, inwestycja przy ul. Zbożowej 21 będzie najwyższą tego typu zabudową w Kielcach

Nad częścią garażową zaplanowano przestrzeń o charakterze rekreacyjnym z placem zabaw i elementami małej architektury.

Deweloper, spółka Becher Zbożowa, planuje realizację inwestycji w ramach procedury lex deweloper.  Do kieleckiego ratusza trafił już wniosek o wydanie zgody na budowę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.