ENSO Wilanów - Yareal rusza z budową nowego osiedla w Warszawie

2023-10-23 6:44
ENSO Wilanów
Autor: Mat. prasowe YAREAL Polska W pierwszym etapie osiedla ENSO Wilanów powstanie 89 mieszkań

ENSO Wilanów to nowe osiedle Yareal przy jednym z głównych skrzyżowań ulic Sarmackiej i Branickiego w Warszawie. W ramach pierwszego etapu powstanie 89 mieszkań. Generalnym wykonawcą tej części projektu ENSO Wilanów jest firma FineTech Construction. Deweloper zapowiada ukończenie budowy w pierwszej połowie 2025 r.

Osiedle ENSO Wilanów - I etap już w budowie

W pierwszym etapie ENSO Wilanów, od strony ul. Branickiego powstaje budynek w kształcie litery L wraz z ogrodowym dziedzińcem, przy którym zamieszka blisko 89 rodzin. Większość mieszkań będą stanowiły średnie i duże apartamenty, szczególnie poszukiwane przez rodziny mieszkające w Miasteczku Wilanów, których potrzeby mieszkaniowe zwiększyły się w ostatnich latach.

Wszystkie miejsca parkingowe znajdą się pod ziemią, na jednej kondygnacji i będą dostępne bez użycia platform. Do części miejsc możliwe będzie podłączenie indywidualnej ładowarki dla samochodów elektrycznych. Wjazd do garażu będzie prowadził przez trzy bramy dostępne z osiedlowej uliczki. Na terenie inwestycji powstaną również specjalne rowerownie. Projekt ENSO Wilanów zostanie wyposażony we własną elektrownię słoneczną, zapewniającą darmową energię elektryczną do oświetlenia m.in. ogrodów oraz garażu podziemnego. 

Docelowo inwestycję będzie tworzył kompleks trzech połączonych apartamentowców, z oddzielnymi ogrodami wewnętrznymi oraz ogólnodostępnym skwerem. Dzięki połączeniu skweru z parkiem linearnym wzdłuż nowej ulicy powstanie zielona przestrzeń z terenami rekreacyjnymi, urozmaicona między innymi przez ogród deszczowy gromadzący wodę opadową.

Przeczytaj również o budowie kolejnego etapu osiedla Holm House - inwestycji Skanska na warszawskim Mokotowie.

W przypadku ENSO Wilanów zielone otoczenie będzie niemal wchodziło do apartamentów, ponieważ zadbaliśmy o duże, drewniane okna oraz przeszklenia balkonów i loggii na długości całego apartamentu, które niejako przedłużają, czy raczej powiększają mieszkanie. Z kolei wszyscy mieszkańcy parteru będą mieli do dyspozycji ogródki lokatorskie, w części apartamentów również dwustronne.

– Jacek Zengteler, prezes Yareal

Osiedle z zielonym certyfikatem

Inwestycja ENSO Wilanów powstaje zgodnie z założeniami certyfikacji zrównoważonego budownictwa BREEAM. Po ukończeniu budowy będzie ubiegać się o przyznanie certyfikatu BREEAM na poziomie Very Good. W ramach realizacji założeń ESG, firma Yareal poddaje takiej certyfikacji wszystkie nowe projekty, zarówno mieszkaniowe, jak i biurowe.

Ukończenie budowy pierwszego etapu ENSO Wilanów zaplanowano na połowę 2025 r. Generalnym wykonawcą jest firma FineTech Construction.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.