Holm House - 5. etap inwestycji Skanska na warszawskim Mokotowie

2023-10-09 17:32
OSiedle Holm House 5
Autor: Mat. prasowe SKANSKA

Kompleks mieszkaniowy Holm House powiększy się o kolejny, piąty etap. Główną inspiracją przy opracowywaniu jego projektu stał się wiekowy dąb usytuowany na środku działki pod zabudowę. W inwestycji zaplanowano wprowadzenie rozwiązań proekologicznych oraz tych służących komfortowi mieszkańców, między innymi system smart home Appartme. Spółka mieszkaniowa Skanska Residential Development Poland ogłosiła właśnie rozpoczęcie sprzedaży lokali.

Holm House 5 – kolejny etap osiedla na warszawskim Mokotowie

Ostatni etap osiedla Holm House w Warszawie będzie zlokalizowany przy ul. Zdziechowskiego (tuż obok ul. Domaniewskiej). W budynku powstanie 78 mieszkań o zróżnicowanym metrażu od 27 do niemal 110 m2. Na parterze obiektu przewidziano 4 lokale usługowe.

Za projekt inwestycji odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Kulczyński Architekt.

Osiedle ze 150-letnim dębem

To, co będzie wyróżniać Holm House 5 na tle innych inwestycji, to około 150-letni dąb, który rośnie na środku działki. Inwestor - firma Skanska - zadbała o zachowanie tego historycznego drzewa. Dzięki ścisłej współpracy inwestora, projektantów, wykonawców i ekspertów zajmujących się drzewami, m.in. dendrologów czy arborystów, udało się wkomponować drzewo w osiedle, czyniąc z niego serce inwestycji. Było ono kluczowym punktem odniesienia dla całego procesu projektowego i realizacyjnego tej inwestycji oraz wymagało od dewelopera stworzenia wyjątkowej koncepcji, która musiała harmonijnie wpasowywać się w istniejącą już w tym miejscu architekturę wcześniejszych etapów Holm House.

Przygotowanie dębu do rozpoczęcia budowy obejmowało liczne konsultacje z ekspertami oraz specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne, które wzmocniły jego kondycję.

W projekcie Holm House 5 postawiliśmy na nowoczesną bryłę z wyraźnymi kształtami geometrycznymi, co stanowi kontrast wobec naturalnego, nieregularnego kształtu dębu rosnącego na tym terenie. Drzewo jest dla nas wyjątkowe, zwłaszcza jesienią, gdy jego liście przybierają piękny, pomarańczowoczerwony kolor. Chcieliśmy zachować to oryginalne połączenie między nowoczesnością a naturą. Dlatego zdecydowaliśmy się zastosować materiały imitujące miedź na gzymsach budynku. Ma ona ten sam pomarańczowoczerwony odcień co liście naszego dębu jesienią. Te elementy miały za zadanie wprowadzić harmonię między nieregularnością drzewa, z jego wijącymi się konarami i gałęziami, a geometrycznymi kształtami budynku

- architekt, Bogdan Kulczyński

Holm House - 5. etap inwestycji Skanska
Autor: Mat. prasowe SKANSKA

Ekologiczne rozwiązania i certyfikacja BREEAM

Wraz Holm House 5 zostaną wprowadzone rozwiązania ekologiczne, między innymi innowacyjny system odzysku wody szarej. Planowane jest więc wykorzystanie wody dwukrotnie - najpierw do mycia rąk, a potem do spłukiwania toalet. Szara woda magazynowana jest wówczas w specjalnym zbiorniku, a każde jej spłukanie powoduje automatyczny przepływ ze zbiornika do spłuczki. Jak wynika z danych Europejskiej Agencji Środowiska, zastosowanie nowoczesnych systemów spłukiwania toalet pozwala każdorazowo oszczędzić aż 6 litrów wody. W inwestycji Holm House 5 przewidziano także inne rozwiązania proekologiczne, jak zbiornik na deszczówkę, która będzie wykorzystywana do podlewania terenów zielonych, poidełka dla ptaków, czy domki dla owadów. 

Zrównoważonemu użytkowaniu mieszkań będzie również służyć system smart home Appartme, dzięki któremu przy pomocy aplikacji można kontrolować zużycie energii i ciepła.

Deweloper planuje uzyskać także certyfikat BREEAM na poziomie excellent. Dodatkowo, obiekt Holm House 5 zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych według wytycznych niezbędnych do uzyskania certyfikatu "Obiekt bez barier".

Holm House 5 w liczbach
 • Starannie zaprojektowany budynek o zróżnicowanej bryle: od 5 do 8 pięter
 • 78 mieszkań o powierzchni od 27 m kw. do niemal 110 m kw.
 • Bliskość dwóch stacji metra – Wierzbno i Wilanowska
 • 4 lokale usługowe zlokalizowane na parterze
 • Wysokość mieszkań: ok. 270 cm
 • Pełny przekrój dostępnych mieszkań: od kawalerek do pięciopokojowych
 • Strefa rekreacji dla dzieci
 • Stojaki na rowery
 • Ekologiczne rozwiązania: system odzysku wody szarej, zbiornik na deszczówkę, poidełka dla ptaków, domki dla owadów
 • Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami potwierdzone certyfikatem “Obiekt bez barier”
 • Planowana certyfikacja BREEAM na poziomie excellent
Holm House - 5. etap inwestycji Skanska
Autor: Mat. prasowe SKANSKA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.