Osiedle Nowy Czarnów w Kielcach – blisko tysiąc nowych mieszkań!

2023-09-25 17:15
Nowy Czarnów Kielce
Autor: Fot. materiały prasowe inwestora Osiedle Nowy Czarnów w Kielcach powstanie w ramach specustawy mieszkaniowej

Nowy Czarnów w Kielcach to koncepcja zabudowy zakładająca powstanie ośmiu budynków, w tym dwóch wież z 21 kondygnacjami nadziemnymi. Inwestycja ma być zrealizowana ma podstawie specustawy mieszkaniowej „lex deweloper”. Projekt jest już po konsultacjach społecznych, uzyskał też aprobatę radnych miejskich.

Spis treści

  1. Osiedle Nowy Czarnów w Kielcach – co już wiadomo?
  2. Realizacja w trybie „lex deweloper”
  3. Kiedy rusza budowa osiedla Nowy Czarnów?

Osiedle Nowy Czarnów w Kielcach – co już wiadomo?

Inwestycja spółki BC&CO Polska 1, powiązanej z grupą Kolporter, zakłada budowę kompleksu ośmiu budynków z maksymalnie aż 948 mieszkaniami i łącznie 1585 miejscami parkingowymi dla samochodów oraz 1004 miejscami postojowymi dla rowerów. Osiedle ma powstać na poprzemysłowej działce przy ul. Mielczarskiego.

Poza rozmachem inwestycji uwagę zwracają planowane dwie 21-kondygnacyjne wieże o przeznaczeniu mieszkalnym (w każdej po 138 mieszkań), a także biurowym i handlowo-usługowym. Pozostałych sześć niższych zaprojektowano jako 9-kondygnacyjne, ze 112 lokalami mieszkalnym w każdym.

Jak zapowiada inwestor, na osiedlu Nowy Czarnów ławkami powstaną również miejsca sprzyjające rekreacji, takie jak plac zabaw, siłownia zewnętrzna czy skatepark.

Projekt architektoniczny kompleksu Nowy Czarnów przygotowała firma Jarbud.

Inną kielecką inwestycją, w ramach której powstaną wieżowce z lokalami mieszkalnymi, jest Sky Trust Solidarności w Kielcach.

Nowy Czarnów Kielce
Autor: Fot. materiały prasowe inwestora W ramach inwestycji powstanie blisko tysiąc mieszkań

Realizacja w trybie „lex deweloper”

Inwestycja Nowy Czarnów w Kielcach zostanie zrealizowana w ramach specustawy mieszkaniowej „lex deweloper”. Projekt zabudowy jest już po konsultacjach społecznych.  Zgodę na budowę osiedla we wrześniu 2023 r.  wyrazili również radni miasta Kielce.

Kiedy rusza budowa osiedla Nowy Czarnów?

Zgodnie z zapowiedziami inwestora prace budowlane mają ruszyć w 2024 r. i być prowadzone etapami. Zakończenie realizacji całej inwestycji przewiduje się na 2031 r.

Budowie kompleksu ma towarzyszyć realizacja dodatkowych inwestycji, na które deweloper wyraził zgodę podczas procedowania wniosku do rady miasta. Będą to między innymi budowa na ulicy Mielczarskiego odcinka sieci wodociągowej i sanitarnej oraz przebudowa drogi na odcinku od ulic Piekoszowskiej do Młodej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.