Dawna Fabryka Wyrobów Pończoszniczych w Łodzi odżyje - powstanie osiedle mieszkaniowe!

2023-09-07 7:00

Na terenie dawnej Fabryki Wyrobów Pończoszniczych Rozenfeld, Mozes i Syn w Łodzi powstanie osiedle mieszkaniowe. Zrewitalizowany budynek pofabryczny z 1928 r. przy ul. Pomorskiej 72/74, zostanie podwyższony o dwie kondygnacje i poddany kompleksowej renowacji. W piątek, 1 września, uroczyście wmurowano kamień węgielny w inwestycji Melody Park.

Inwestycja Melody Park

Na sporej działce na tyłach Teatru Muzycznego w Łodzi staną też dwa nowe domy wielorodzinne, oba o wysokości sześciu kondygnacji. W każdym będzie podziemny parking. 

Jeden z tych budynków stanie w pierzei ul. Pomorskiej, więc na parterze będzie miał kilka lokali użytkowych. Cały projekt ma zaowocować niemal 200 mieszkaniami i ok. 150 miejscami parkingowymi dla aut lokatorów. 

Inwestor zapowiada, że Melody Park będzie realizacją kategorii premium, z szerokim wyborem lokali mieszkalnych – od kawalerek po apartamenty. Oddanie osiedla do użytku jest planowane na ostatni kwartał 2025 r.

Hammermed Nieruchomości to łódzka firma działająca na lokalnym rynku od ponad 20 lat, mająca na koncie udane rewitalizacje, np. siedziby ING przy ul. Kopcińskiego 73/75, zabytkowych willi przy ul. Rewolucji 1905 r. 65 i 67 czy kamienicy przy ul. Kamińskiego 34.

Melody Park przy ul. Pomorskiej 72/74 w Łodzi
Autor: materiały prasowe Nowa inwestycja Melody Park przy ul. Pomorskiej 72/74 w Łodzi
Melody Park przy ul. Pomorskiej 72/74 w Łodzi
Autor: materiały prasowe Budynek pofabryczny z 1928 r., który zostanie podwyższony o dwie kondygnacje i poddany kompleksowej renowacji

Parcelę przy ul. Pomorskiej 72 Mozes i Abraham Jakub Rozenfeldowie kupili w 1924 r. Cztery lata później wznieśli tam fabrykę. Połączenie z numerem 74 nastąpiło już po II wojnie światowej. Wówczas po nacjonalizacji znajdowały się tam kolejne państwowe zakłady pończosznicze, a następnie zakłady Fonica.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.