Holm House 3 – kolejny etap inwestycji mieszkaniowej Skanska
Holm House 3 to kontynuacja wielokrotnie nagradzanego osiedla Skanska. Przy jego realizacji szczególnie skupiono się na kwestiach środowiskowych oraz zdrowiu mieszkańców. Na inwestycję składają się dwa budynki o zróżnicowanych bryłach i wysokości. W Holm House 3 znalazły się 232 mieszkania mające od dwóch do pięciu pokoi.
Technologia wykonania
Kondygnacje naziemne to konstrukcja żelbetonowa monolityczna, a podziemne – fundamentowa. Stropy żelbetonowe i monolityczne zostały oparte na słupach i ścianach żelbetonowych. Wewnętrzne ściany międzylokalowe murowano z bloczków silikatowych lub żelbetowych, działowe wewnątrz lokali mieszkaniowych – z gipsowych lub silikatowych, zaś ściany oddzielające mieszkania od korytarzy i klatek schodowych zostały wykonane z pustaków ceramicznych i częściowo z żelbetonu o zróżnicowanej grubości, aby zapewnić mieszkańcom komfort i ciszę. Elewację zrealizowano w technologii ETICS z miejscowym boniowaniem. W fasadzie Holm House 3 znajdują się ponadto elementy szkła i okładziny włóknocementowej, nadające całości eleganckiego charakteru. Dzięki dużym, drewnianym oknom deweloper stworzył przestronne lokale z dostępem do maksymalnej ilości naturalnego światła. Każde mieszkanie wyposażone jest w balkon, loggię lub taras. Uwagę zwracają również starannie wykończone części wspólne – nowoczesne i przestronne klatki schodowe oraz zielone dziedzińce. Do wykończenia budynków – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – zastosowano naturalne materiały. Holm House 3 jest pierwszym osiedlem, w którym deweloper wprowadził autorskie rozwiązanie Sitta by Skanska, czyli nowy koncept mieszkań wykończonych pod klucz. Nabywcy mogą wybrać lokale wykończone w jednym z dwóch stylów aranżacyjnych – classic lub modern.
Wyposażenie obiektu
W częściach wspólnych zainstalowano świetlenie LED, które jest sterowane poprzez czujniki ruchu zamontowane w budynku oraz zegar astronomiczny znajdujący się na zewnątrz, co pozwala zmniejszyć zużycie energii. W mieszkaniach wykończonych pod klucz zastosowano m.in. armaturę wspomagającą oszczędzanie wody. Lokale wyposażono także w nawiewniki antysmogowe ze specjalnymi filtrami, które pozytywnie wpłyną na jakość powietrza wewnątrz oraz ograniczą przedostawanie się alergenów do środka. Elementy drewniane budynku są wykonane z materiałów certyfikowanych przez międzynarodową Radę ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej (FSC). Na terenie inwestycji zamontowano elementy drobnych form architektonicznych przyjaznych zwierzętom, jak domki dla owadów czy poidełka dla ptaków.
Organizacja otoczenia
Deweloper w staranny sposób zaprojektował przestrzeń pomiędzy budynkami, tworząc tam kameralne dziedzińce oraz ogródki – oddzielone od otoczenia ażurowym ogrodzeniem albo roślinnością. W projekcie zieleni uwzględniono gatunki roślin o zwiększonej efektywności filtracji, co korzystnie wpływa na jakość powietrza. Do ich podlewania w częściach wspólnych wykorzystuje się wodę deszczową, magazynowaną w zbiornikach retencyjnych, a następnie rozprowadzaną przy wykorzystaniu automatycznego systemu podlewania oraz za pomocą skrzynek rozsączających. Budynki stanowią integralną część tkanki miejskiej, a jednocześnie zapewniają mieszkańcom prywatność. Apartamentowce wchodzące w skład osiedla Holm House tworzą porządek elewacji frontowych przy ulicy Zdziechowskiego i uzupełniają linię zabudowy ulicy Domaniewskiej. Z kolei wewnętrzne dziedzińce i strefa relaksu z leżakami są przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców. Dla najmłodszych zbudowano plac zabaw z bezpiecznych, atestowanych materiałów. Po zewnętrznej stronie budynków, na parterze, znajdują się ogólnodostępne lokale usługowe.
Dostępność komunikacyjna
Osiedle znajduje się jest między ulicami Domaniewską i Zdziechowskiego, niedaleko Galerii Mokotów i dwóch stacji metra. Lokalizacja ta zapewnia komfort zarówno miłośnikom wielkomiejskiego życia, jak i pracownikom pobliskiego centrum biznesowego oraz rodzinom poszukującym komfortowego miejsca do życia i przestrzeni rekreacyjnej. Inwestycja sprzyja „zielonym” formom transportu – deweloper wybudował w okolicy ścieżki rowerowe, a do dyspozycji mieszkańców pozostają stacje naprawy rowerów znajdujące się przy oddanych wcześniej obiektach wchodzących w skład inwestycji. Przy Holm House 3 dostępne są z kolei stojaki i myjnia dla jednośladów.
Bez barier
Wszystkie klatki schodowe są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Poruszanie się po inwestycji ułatwiają m.in. windy, które zjeżdżają również do garażu. Dodatkowo na terenie osiedla oraz na kondygnacjach podziemnych znajdują się miejsca parkingowe dla pojazdów osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Z kolei dla osób niewidzących i niedowidzących przewidziano np. przyciski wind wyposażone w wypustki oraz komunikaty dźwiękowe, ułatwiające poruszanie się po budynku.
- Lokalizacja: ul. Domaniewska 34B, Zdziechowskiego 11, Warszawa, Mokotów
- Realizacja: 2019–2021
- Powierzchnia terenu: 2440 m2 (bud. Domaniewska 34B), 2608 m2 (bud. M. Zdziechowskiego 11)
- Powierzchnia zabudowy: 791 m2 (bud. Domaniewska 34B), 1079 m2 (bud. M. Zdziechowskiego 11)
- Powierzchnia użytkowa: 4819 m2 (bud. Domaniewska 34B), 6170 m2 (bud. M. Zdziechowskiego 11)
- Kubatura: 39 962 m3 (bud. Domaniewska 34B), 46 021 m3 (bud. M. Zdziechowskiego 11)
- Liczba kondygnacji: 2 podziemne, 9 i 12 naziemnych
- Parking: 244 miejsca postojowe w garażu podziemnym i 6 na parkingu zewnętrznym
- Certyfikat: BREEAM na poziomie Very Good
- Projekt architektoniczny: Mąka Sojka Architekci
- Inwestor: Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o.
- Generalny wykonawca: Skanska S.A.