Metamorfoza Portu Żerańskiego. Powstanie tam 1000 mieszkań

2024-07-04 15:44
Port Żerański - wizualizacja
Autor: Materiały prasowe/Dantex

Warszawski Port Żerański na Białołęce niedługo przejdzie metamorfozę. Na poprzemysłowych terenach planowane są duże inwestycje mieszkaniowe, które wzbogacą rynek o ok. 1000 mieszkań.

Spis treści

  1. Zabudowa Kanału Żerańskiego
  2. Nowe oblicze Warszawy
  3. Port Żerański zostanie zabudowany

Zabudowa Kanału Żerańskiego

Każdy z cyplów warszawskiego Kanału Żerańskiego zabuduje inny deweloper. Południowy znajduje się w rękach Oriens Comerial i Dantexu, północny do Ghelamco, natomiast cypel położony między nimi jest własnością miasta.

Nowe oblicze Warszawy

Ten obszar będzie nie do poznania. Obecnie na planie Warszawy jest poprzemysłową plamą z bardzo słabą infrastrukturą i kiepską dostępnością do komunikacji publicznej. Nowa inwestycja ma to zmienić.

Budynki mają mieć minimum cztery kondygnacje, najwyższe - aż siedem. Na parterze będą znajdować się lokale usługowe, bo z założenia osiedle ma być samowystarczalne.

Port Żerański zostanie zabudowany

Poza budynkami mieszkalnymi w pobliżu ma powstać także szkoła i ośrodek sportowo-rekreacyjny, ale też przestrzeń atrakcyjna dla nowych mieszkańców, m.in. zagospodarowana zostanie linia brzegowa nieopodal zatoczki. Tam ma powstać pas zieleni. Tereny zielone docelowo mają zająć połowę cypla środkowego i południowego.

Za projekt budynków odpowiada pracownia APA Wojciechowski Architekci. Deweloperzy jeszcze nie mają pozwolenia na budowę. Planują je uzyskać do połowy przyszłego roku.

źródło: urbanity.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.