Nowa inwestycja mieszkaniowa vis a vis dworca Łódź Fabryczna w miejscu dwóch kamienic

2023-05-08 15:00
Łódź Fabryczna
Autor: uml.lodz.pl, lodz.pl/galeria Wizualizacja nowego budynku mieszkalnego, który powstanie przy skrzyżowaniu ulic P.O.W. i Składowej w Łodzi

Nowa inwestycja mieszkaniowa vis a vis dworca Łódź Fabryczna będzie realizowana przez spółkę Hocan Estate. Projekt nowej zabudowy z mieszkaniami i lokalami handlowo-usługowymi powstanie w miejscu wyburzonej kamienicy na ul. P.O.W. 42 w Łodzi.

Nowa inwestycja mieszkaniowa vis a vis dworca Łódź Fabryczna

Za nową inwestycję będzie odpowiedzialna spółka Hocan Estate. Projekt zakłada rozbudowę również na sąsiedniej działce przy ulicy Składowej 14. Wszystko odbędzie się w ramach specustawy "lex deweloper", ponieważ nowy obiekt ma być wyższy niż założenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Złożono już wniosek do Rady Miejskiej w Łodzi o zabudowę obu parceli. Po jego akceptacji inwestor może ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Według wstępnych planów, z kamienicy przy Składowej 14, która jest w złym stanie pozostanie jedynie frontowa elewacja. Nowy obiekt będzie składał się z dwóch części o wysokości 1, 5 i 6 kondygnacji. Na parterze zaplanowano miejsce na część handlowo-usługową, a na wyższych piętrach powstanie od 60 do 85 mieszkań.

Żródło: uml.lodz.pl

Łódź Fabryczna - nowa inwestycja
Autor: uml.lodz.pl, lodz.pl/galeria Łódź Fabryczna - teren przy skrzyżowaniu P.O.W. i Składowej, na którym planowana jest nowa inwestycja mieszkaniowa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.