Osiedle Awipolis we Wrocławiu się rozrasta

2023-10-12 12:24
Osiedle Awipolis na zielonym Oporowie
Autor: Mat. prasowe Archicom W ramach ostatniego etapu inwestycji Awipolis powstanie 56 nowych mieszkań

Osiedle Awipolis, zlokalizowane na wrocławskim Oporowie, powiększy się o kolejny budynek. Archicom wprowadził do sprzedaży 56 mieszkań w ramach ostatniego etapu inwestycji.

Spis treści

  1. Osiedle Awipolis we Wrocławiu z nowymi mieszkaniami
  2. Inteligentne rozwiązania dla mieszkańców Awipolis
  3. W kontakcie z naturą

Osiedle Awipolis we Wrocławiu z nowymi mieszkaniami

Osiedle Awipolis, budowane zgodnie z koncepcją 15-minutowych miast, powstaje we wrocławskiej dzielnicy Oporów – u zbiegu ulic Awicenny, Chachaja i Jordanowskiej. W ostatniej fazie przedsięwzięcia powstanie budynek, w którym zaplanowano 56 mieszkań o powierzchniach od 42 do 86 m², każde z przynależnym tarasem lub balkonem. Na najwyższym piętrze zaplanowano lokale, w których maksymalna wysokość osiągnie nawet 4,5 m.

Inteligentne rozwiązania dla mieszkańców Awipolis

Deweloper wyposaży wszystkie mieszkania w rozwiązania Archicom Smart. Nabywcy mieszkań 2-pokojowych otrzymają możliwość użytkowania centrali systemu Fibaro, włącznika oświetlenia w salonie, czujnika zalania oraz głowicy sterowania temperaturą grzejnika. Mieszkańcy lokali z 3 pokojami skorzystają ponadto z czujnika dymu. W przypadku użytkowników przestrzeni 4-pokojowych paleta usług smart home Fibaro rozrasta się o urządzenie do sterowania głosowego całym systemem, a 5-pokojowego - o elektroniczny zamek drzwi wejściowych. Archicom Smart jest rozwiązaniem elastycznym i otwartym, co oznacza, że pakiet startowy może być swobodnie rozbudowywany i jest kompatybilny z inteligentnymi urządzeniami innych producentów.

Ostatnia faza Awipolis to również pakiet rozwiązań Blue Bolt. Dzięki temu będzie można poruszać się po terenie, sterując za pomocą aplikacji otwieraniem szlabanów wjazdowych i bram garażowych, dostępem do Klubu Mieszkańca, zbliżeniowym odblokowywaniem zamka w drzwiach wejściowych do klatki i przywołaniem windy zawożącej na docelowe piętro. 

W kontakcie z naturą

W bliskim sąsiedztwie osiedla Awipolis znajdują się atrakcyjne tereny zielone: Park Grabiszyński i  Parku Mamuta, a także miejskie kąpielisko. Na terenie inwestycji zaplanowano przyjazne naturze rozwiązania, między innymi ogródki deszczowe, budki lęgowe, karmniki dla ptaków i domki dla zapylaczy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.