Osiedle Dolina Buków nad jeziorem Grabówko

2023-08-23 16:40

Nad jeziorem Grabówko w samym sercu Kaszub stanął zespół czterech całorocznych domów letniskowych. Projekt założenia powstał w gdańskiej pracowni ArchMondo Piotra Kowalczyka.

Zespół domów Dolina Buków w Grabówku
Autorzy: ArchMondo, architekt Piotr Kowalczyk
Projekt wnętrz: Marzena Pionk
Konstrukcja: Krzysztof Polatowski
Projekt: 2020
Realizacja: 2022

Dolina Buków to zespół czterech domów położonych w malowniczej okolicy Grabówka na Pojezierzu Kaszubskim, zaledwie 40 kilometrów od Gdańska. Każdy z budynków dysponuje powierzchnią 86 m² i 500-metrową działką. W parterach rozplanowano przestronne salony połączone z kuchniami oraz toalety, na piętrze – po trzy sypialnie i łazienki.

Energooszczędne domy wakacyjne

Domy wyposażono w pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe, wentylację mechaniczną oraz duże, południowe okna tarasowe. Proste bryły o dwuspadowych dachach wykończone są jasnoszarymi płytami, a ściany szczytowe – świerkowymi deskami. Autorzy podkreślają, że niewielka skala całego założenia sprzyjać będzie budowaniu relacji sąsiedzkich.

Źródło: Osiedle Dolina Buków nad jeziorem Grabówko
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE