Osiedle Pozytywny Mokotów już gotowe – w inwestycji powstało ponad 600 mieszkań

2023-07-13 17:00
Osiedle Pozytywny Mokotów
Autor: Mat. prasowe Yareal Polska Budowa osiedla Pozytywny Mokotów przebiegała w trzech etapach; w ramach inwestycji powstało 615 mieszkań

Osiedle Pozytywny Mokotów, zlokalizowane u zbiegu ulic Postępu i Konstruktorskiej w Warszawie, wkrótce stanie się miejscem zamieszkania ponad 600 rodzin. Inwestor Yareal Polska ogłosił zakończenie jednego ze swoich największych projektów mieszkaniowych.

Spis treści

  1. Osiedle Pozytywny Mokotów – mieszkania wśród zieleni 
  2. Energooszczędnie i ekologicznie
  3. Pozytywny Mokotów z certyfikatem BREEAM 

Osiedle Pozytywny Mokotów – mieszkania wśród zieleni 

Pozytywny Mokotów to osiedle składające się siedmiu budynków otaczających wewnętrzny ogród o długości blisko 200 m. Wzdłuż wydłużonej, zielonej enklawy o powierzchni blisko 10 000 mkw rosną tysiące ozdobnych krzewów i bioróżnorodnych bylin, a także drzewa i trawiaste polany. Wśród wewnętrznych skwerów i trzech placów zabaw powstała osiedlowa promenada z licznymi ławkami i altanami, zieloną pergolą oraz miejsca do rekreacji z hamakiem, zestawem piknikowym i leżakami. Jeden z placów został też wyposażony w przyrządy do ćwiczeń kalisteniki.

Zobacz także:

Osiedle Pozytywny Mokotów
Autor: mat. prasowe Yareal Polska W ramach inwestycji m.in. przebudowano skrzyżowanie ulic Postępu i Konstruktorskiej, wybudowano nowe rondo oraz chodniki i ścieżki rowerowe

Energooszczędnie i ekologicznie

Na terenie inwestycji zainstalowano kilkadziesiąt stojaków rowerowych, a także stację do naprawy rowerów i ogólnodostępną ładowarkę do samochodów elektrycznych oraz Allegromat. Do budowy zakończonej niedawno ostatniej fazy Pozytywnego Mokotowa, Yareal zastosował beton niskoemisyjny – to pierwszy projekt mieszkaniowy z wykorzystaniem betonu Vertua ze śladem węglowym zredukowanym o 38 proc. w stosunku do tradycyjnego betonu. Niskoemisyjny beton wykorzystany do budowy pozwolił na ograniczenie emisji CO2 stanowiącej równowartość pięciokrotnego przejazdu samochodem dookoła kuli ziemskiej.

Każdy z trzech etapów Pozytywnego Mokotowa będzie zasilany przez własną elektrownię słoneczną. Pierwsza z nich wyprodukowała już ponad 37 megawatogodzin darmowej energii, a dwie kolejne czekają jeszcze na niezbędne decyzje urzędników umożliwiające przyłączenie osiedlowych elektrowni do sieci. Po uruchomieniu paneli solarnych właściciele 20 mieszkań mogą zaoszczędzić rocznie kilkadziesiąt tysięcy złotych na wydatkach za energię elektryczną.

Jacek Zengteler, prezes Yareal

Pozytywny Mokotów z certyfikatem BREEAM 

Łatwa dostępność wszystkich rodzajów komunikacji miejskiej oraz przyjazne i zrównoważone rozwiązania zastosowane w Pozytywnym Mokotowie, zapewniły projektowi Yareal wysoką ocenę na poziomie Very Good w ramach zielonego certyfikatu BREEAM. Yareal dysponuje największą liczbą zielonych certyfikatów w Polsce – objęła już w sumie ponad 19 inwestycji mieszkaniowych i biurowych. Pozytywny Mokotów został zaprojektowany i wybudowany zgodnie w wymogami polityki środowiskowej Unii Europejskiej, uwzględniającymi dostosowanie do zmian klimatu m.in. dzięki wykorzystaniu energooszczędnych rozwiązań oraz szczególnie trwałych materiałów odpornych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.