Powstańców 7D we Wrocławiu. Nowy apartamentowiec z własną kolekcją sztuki

2024-06-27 13:10

Ulica Powstańców Śląskich to jedna z najbardziej znanych, reprezentacyjnych arterii Wrocławia. Tuż przy niej Archicom zrealizuje swoją nową inwestycję. Projekt Powstańców 7D będzie wrocławskim debiutem nowej marki premium Archicom Collection powołanej do życia przez dewelopera wywodzącego się ze stolicy Dolnego Śląska.

Spis treści

  1. Pierwszy apartamentowiec z własną kolekcją sztuki
  2. Nietuzinkowe apartamenty
  3. Ikoniczna lokalizacja
  4. Projekt i materiały
Murator Remontuje: Montaż zestawu podtynkowego
Materiał sponsorowany

Pierwszy apartamentowiec z własną kolekcją sztuki

Projekt Powstańców 7D to druga inwestycja w portfolio Archicom Collection . To pierwszy budynek apartamentowy w Polsce mający własną kolekcję sztuki. Gwiazdą kolekcji Apartamentów M7 będą prace legendarnego fotografa Helmuta Newtona. Kolekcja przygotowana dla wrocławskiej inwestycji pozostaje na razie tajemnicą, ale inwestor zapewnia, że nie zabraknie tam nazwiska artysty ze światowej półki.

Nietuzinkowe apartamenty

Efektowna dominanta inwestycji Powstańców 7D sięgnie 17. piętra. W budynku najbardziej wyjątkowymi mieszkaniami będą dwupoziomowe apartamenty sięgające aż 185 mkw. powierzchni. Ich położenie na najwyższych kondygnacjach, a także wysokie przeszklenia zagwarantują zapierający dech w piersiach widok na dolnośląską stolicę. Do dyspozycji lokatorów będą też tarasy, które w letnich miesiącach staną się naturalnym przedłużeniem strefy relaksu lub prywatnym zieleńcem.

Przeczytaj także:

Powstańców 7D we Wrocławiu
Autor: materiały prasowe Archicom

Ikoniczna lokalizacja

Inwestycja będzie czerpać z wartości ikonicznej lokalizacji. Ta dzielnica ma swoją magię, tu przed wojną zachwycały wspaniałe kamienice z eleganckimi elewacjami i ogrodami. . To okolica, która zobowiązuje do stworzenia inwestycji dla osób ceniących najwyższą jakość i dyskretną elegancję. Powstańców 7D zaoferuje więc niepowtarzalny klimat historycznego Przedmieścia Południowego, a zarazem dostęp do wszystkich udogodnień wynikających z życia w centrum miasta: instytucji kultury, modnych restauracji i sklepów. Tym samym projekt spełni oczekiwania klientów poszukujących nieruchomości w najlepszych lokalizacjach – podkreśla Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom. 

Powstańców 7D we Wrocławiu
Autor: materiały prasowe Archicom

Projekt i materiały

Projekt krakowskiego studio SAO Architecture zwieńcza elewacje wyszukanymi materiałami np. szkliwioną płytką klinkierową zestawioną z panelami lśniącymi odcieniami miedzi. Elegancji budynkowi dodadzą także modernistyczne łuki, a przyziemie zaprojektowane zostało z dominującym wykorzystaniem przeszkleń. Rozwiązanie to wprowadzi formę cokołu oraz nada lekkości zaprojektowanej bryle i stworzy budynek, obok którego trudno będzie przejść obojętnie. Główne wejście do budynku przywita eleganckim lobby z efektowną recepcją wykonaną z rzadkiego kamienia pochodzącego z Dolnego Śląska, serpentynitu. To subtelne nawiązanie do wnętrz reprezentacyjnych kamienic, które w tej części miasta budowano w XIX wieku dla najzamożniejszych wrocławian. Za projekt wnętrz części wspólnych, od samego progu zachwycający designem i efektownym look&feel, odpowiada zespół wrocławskiej pracowni CUDO.

Archicom Collection chce na nowo zdefiniować pojęcie nieruchomości premium w Polsce i regionie. Każdy detal naszych inwestycji jest doskonale przemyślany, wykonany przez najwyższej klasy rzemieślników, z najlepszych materiałów. Tego oczekują nasi klienci. Jednak my mamy ambicję ich zaskakiwać, dając im coś, co wykracza poza ich oczekiwania. Mam na myśli sztukę. Wraz z naszą pierwszą warszawską inwestycją wprowadziliśmy na rynek niespotykane wcześniej rozwiązanie; prywatną kolekcję sztuki będącą częścią inwestycji. Podobnie będzie we Wrocławiu.– dodaje Dawid Wrona.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.