Poznańska inwestycja ATAL Warta Towers

2023-06-02 14:19

Zaprojektowany przez pracownię AP Szczepaniak budynek przy ulicy Rataje w Poznaniu otrzymał nagrodę w międzynarodowym konkursie European Property Awards 2023 Sponsored by LAUFEN. Co roku wyróżnia on obiekty, które charakteryzują się ponadczasową i oryginalną architekturą oraz innowacyjnymi rozwiązaniami.

ATAL Warta Towers

ATAL Warta Towers to jeden z najwyższych budynków w całej Wielkopolsce. Liczy aż 18 kondygnacji. Znajdziemy tu 352 mieszkania, 15 lokali usługowych oraz dwukondygnacyjny parking podziemny. Jak podkreślają architekci, wyróżnia go nietypowa, geometryczna bryła.

Geometria, kontrasty i szlachetne materiały

W projekcie tym zastosowaliśmy podziały wertykalne i horyzontalne, co pozwoliło uzyskać mniejsze bryły o różnej wielkości. Sprawiło to, że budynek jest optycznie lżejszy mimo swojej wysokości – sięgającej aż 60 metrów. Na postrzeganie bryły ma wpływ również jej położenie. ATAL Warta Towers mieści się na naturalnym wzniesieniu, dzięki czemu zakładany przez nas efekt monumentalizmu został jeszcze bardziej wzmocniony – tłumaczy Artur Szczepaniak, główny architekt w AP Szczepaniak

Nietypowa elewacja

Obiekt wyróżnia również nietypowa elewacja. Kontrast jasno- i ciemnoszarych tynków szlachetnych pozwolił stworzyć oryginalną kompozycję. Z kolei obwodowe balkony i loggie z balustradami z mlecznego szkła sprawiły, że na fasadzie widnieje dodatkowy pierwszy plan w postaci poziomych pasów.

Konkurs European Property Awards

European Property Awards jest częścią International Property Awards i jest organizowany od 30 lat. W jury zasiada 80 doświadczonych, niezależnych architektów i urbanistów, którzy oceniają projekty pod kątem jakości, innowacyjności, technologii czy zrównoważonego rozwoju. ATAL Warta Towers zdobył nagrodę w kategorii „Architektura wielorodzinna”.

Oficjalne wręczenie nagród obędzie się 27 czerwca 2023 w Londynie. Tegoroczne nagrody są sponsorowane przez firmę LAUFEN, jednego z wiodących światowych producentów ceramiki sanitarnej.

ATAL Warta Towers w Poznaniu
Autor: materiały prasowe ATAL Warta Towers

Źródło: ATAL Warta Towers w Poznaniu 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.