Rewitalizacja Gdańsk - powstaną nowoczesne apartamenty w miejscu byłej fabryki Batycki w Gdańsku

2023-08-09 6:30
Nowoczesne apartamenty w miejscu byłej fabryki w Gdańsku
Autor: ALSTAL Grupa Budowlan Projekt odbudowy łączy historyczne detale architektoniczne z nowoczesnymi formami

Kompleks po fabryce Batycki zostanie w całości zrewitalizowany, a w pofabrycznej części w ramach inwestycji powstaną luksusowe apartamenty loftowe. Generalnym wykonawcą prac została firma ALSTAL Grupa Budowlana, która prężnie działa na terenie Trójmiasta.

Spis treści

  1. Rewitalizacja fabryki Batycki w Gdańsku - co powstanie?
  2. Jaki jest termin zakończenia inwestycji?

Rewitalizacja fabryki Batycki w Gdańsku - co powstanie?

Kompleks po fabryce Batycki przy ulicy Kamienna Grobla 28/29 w Gdańsku zostanie w całości zrewitalizowany. To prawdziwa perła architektoniczna w bardzo dobrej lokalizacji, blisko historycznego serca Gdańska. Budynki położone są nad brzegiem Nowej Motławy, w pobliżu Mostu Toruńskiego, naprzeciwko Wyspy Spichrzów, tuż nad bulwarami.

W ramach inwestycji budynek fabryki zostanie zrewitalizowany. Dodatkowo, od strony ulicy Jałmużniczej, deweloper zdecydował się wybudować nowy obiekt. W pofabrycznej części powstaną aż 33 luksusowe apartamenty loftowe, zaś w nowopowstałym budynku 32 nowoczesne lokale typu studio o powierzchni od 24 do 53 m².

Poza wyjątkową lokalizacją, nieruchomości usytuowane na parterze, w rewitalizowanej części, będą wyróżniały się m.in. wysokimi, czterometrowymi sufitami, antresolami oraz dwumetrowymi oknami. Na ostatniej kondygnacji, mieszkańcy będą mogli skorzystać z tarasów widokowych wychodzących na bulwary. Rewitalizowany budynek będzie wyróżniał się niepowtarzalnymi oknami ze stalowym wykończeniem o łukowym sklepieniu. Pomiędzy budynkami powstanie szklany łącznik.

ALSTAL specjalizuje się w renowacji obiektów zabytkowych. Dzięki doświadczeniu i dobrej współpracy z konserwatorami zabytków, zrealizowaliśmy kilkanaście inwestycji tego typu w Polsce. Bardzo cieszę się na kolejną współpracę tym razem z deweloperem ACCIONA. To już nasza druga współpraca w krótkim czasie. Dziękuję za obdarzenie nas zaufaniem.

– komentuje Katarzyna Kalk, Dyrektor Oddziału Gdańsk firmy ALSTAL

Nowoczesne apartamenty w miejscu byłej fabryki w Gdańsku
Autor: ALSTAL Grupa Budowlana na rewitalizację zespołu budynków po fabryce przy ulicy Kamienna Grobla 28/29 w Gdańsku. W ramach inwestycji w tym miejscu powstaną luksusowe apartamenty loftowe

Jaki jest termin zakończenia inwestycji?

Planowany termin zakończenia rewitalizacji to III kwartał 2025 roku.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana, która jest w trakcie budowy Osiedla Zbożowa w Gdyni, realizowanej także dla ACCIONA. Spółka ALSTAL posiada bogate doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym. Aktualnie realizuje tego typu inwestycje na terenie Katowic, Wrocławia oraz Trójmiasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE