Rewitalizacja Gdańsk - powstaną nowoczesne apartamenty w miejscu byłej fabryki Batycki w Gdańsku

2023-08-09 6:30
Nowoczesne apartamenty w miejscu byłej fabryki w Gdańsku
Autor: ALSTAL Grupa Budowlan Projekt odbudowy łączy historyczne detale architektoniczne z nowoczesnymi formami

Kompleks po fabryce Batycki zostanie w całości zrewitalizowany, a w pofabrycznej części w ramach inwestycji powstaną luksusowe apartamenty loftowe. Generalnym wykonawcą prac została firma ALSTAL Grupa Budowlana, która prężnie działa na terenie Trójmiasta.

Spis treści

  1. Rewitalizacja fabryki Batycki w Gdańsku - co powstanie?
  2. Jaki jest termin zakończenia inwestycji?

Rewitalizacja fabryki Batycki w Gdańsku - co powstanie?

Kompleks po fabryce Batycki przy ulicy Kamienna Grobla 28/29 w Gdańsku zostanie w całości zrewitalizowany. To prawdziwa perła architektoniczna w bardzo dobrej lokalizacji, blisko historycznego serca Gdańska. Budynki położone są nad brzegiem Nowej Motławy, w pobliżu Mostu Toruńskiego, naprzeciwko Wyspy Spichrzów, tuż nad bulwarami.

W ramach inwestycji budynek fabryki zostanie zrewitalizowany. Dodatkowo, od strony ulicy Jałmużniczej, deweloper zdecydował się wybudować nowy obiekt. W pofabrycznej części powstaną aż 33 luksusowe apartamenty loftowe, zaś w nowopowstałym budynku 32 nowoczesne lokale typu studio o powierzchni od 24 do 53 m².

Poza wyjątkową lokalizacją, nieruchomości usytuowane na parterze, w rewitalizowanej części, będą wyróżniały się m.in. wysokimi, czterometrowymi sufitami, antresolami oraz dwumetrowymi oknami. Na ostatniej kondygnacji, mieszkańcy będą mogli skorzystać z tarasów widokowych wychodzących na bulwary. Rewitalizowany budynek będzie wyróżniał się niepowtarzalnymi oknami ze stalowym wykończeniem o łukowym sklepieniu. Pomiędzy budynkami powstanie szklany łącznik.

ALSTAL specjalizuje się w renowacji obiektów zabytkowych. Dzięki doświadczeniu i dobrej współpracy z konserwatorami zabytków, zrealizowaliśmy kilkanaście inwestycji tego typu w Polsce. Bardzo cieszę się na kolejną współpracę tym razem z deweloperem ACCIONA. To już nasza druga współpraca w krótkim czasie. Dziękuję za obdarzenie nas zaufaniem.

– komentuje Katarzyna Kalk, Dyrektor Oddziału Gdańsk firmy ALSTAL

Nowoczesne apartamenty w miejscu byłej fabryki w Gdańsku
Autor: ALSTAL Grupa Budowlana na rewitalizację zespołu budynków po fabryce przy ulicy Kamienna Grobla 28/29 w Gdańsku. W ramach inwestycji w tym miejscu powstaną luksusowe apartamenty loftowe

Jaki jest termin zakończenia inwestycji?

Planowany termin zakończenia rewitalizacji to III kwartał 2025 roku.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana, która jest w trakcie budowy Osiedla Zbożowa w Gdyni, realizowanej także dla ACCIONA. Spółka ALSTAL posiada bogate doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym. Aktualnie realizuje tego typu inwestycje na terenie Katowic, Wrocławia oraz Trójmiasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.