Aleje Praskie - rozbudowa osiedla na warszawskim Grochowie

2024-02-19 16:15

Osiedle Aleje Praskie na warszawskim Grochowie powiększą się o kolejne budynki. Develia wprowadziła właśnie do sprzedaży mieszkania z nowego etapu inwestycji. W jego ramach powstaną dwa 4-piętrowe budynki z 252 mieszkaniami o zróżnicowanej powierzchni. Prace budowlane już się rozpoczęły, a termin oddania do użytku zaplanowano na I kwartał 2026 roku.

Spis treści

  1. Aleje Praskie – nowe mieszkania na warszawskim Grochowie
  2. Zielone rozwiązania w Alejach Praskich

Aleje Praskie – nowe mieszkania na warszawskim Grochowie

Aleje Praskie to stołeczna inwestycja Develii zlokalizowana na Grochowie. Inwestor uruchomił właśnie sprzedaż mieszkań z kolejnego etapu budowy osiedla. W dwóch czteropiętrowych budynkach powstaną 252 mieszkania o powierzchni od 28 do ponad 103 m² - zaprojektowano tu zarówno kompaktowe kawalerki, jak i przestronne 5-pokojowe apartamenty. Do każdego lokalu będą przypisane powierzchnie zewnętrzne – tarasy, balkony lub zielone ogródki. 

Na kondygnacji parterowej jednego z budynków powstanie przestronna przestrzeń usługowa o powierzchni 1200 m² z przeznaczeniem na przedszkole. Deweloper przewidział dla niego również prywatny plac zabaw zlokalizowany obok budynku.

Zobacz także: 

Murator Remontuje: Jak samodzielnie zamontować listwy przypodłogowe?
Materiał sponsorowany

Zielone rozwiązania w Alejach Praskich

Pomiędzy poszczególnymi etapami osiedla Aleje Praskie zaplanowano otwarte dla lokalnej społeczności powierzchnie zielone. Centralnym punktem inwestycji będzie przestronny dziedziniec z dużą ilością drzew i krzewów, placem zabaw oraz siłownią plenerową. Powstanie tu również tężnia solankowa. Powierzchnie zielone zostaną pokryte łąkami kwietnymi zapewniającymi odpowiednie warunki dla zapylaczy i innych owadów.

Nieopodal osiedla Aleje Praskie znajduje się park Skaryszewski, a w okolicy również park im. J. Polińskiego oraz park im. Obwodu Praga Armii Krajowej.

Aleje Praskie, nasza flagowa inwestycja w Warszawie, to projekt, w którym komfort mieszkańców stawiamy na równi z dbałością środowisko i istniejącą tkanką miejską. Zastosowane przez nas rozwiązania mają zapewnić nie tylko wysoką jakość dla nabywców, ale również zminimalizować jego oddziaływanie na lokalny ekosystem. 

– Tomasz Kaleta, dyrektor departamentu sprzedaży w Develia S.A.

Jak zapowiada deweloper, inwestycja będzie ubiegać się o certyfikację prośrodowiskową w systemie BREEAM.

Autorem projektu architektonicznego kolejnego etapu Alei Praskich jest pracownia FBT Pracownia Architektury i Urbanistyki, a generalnym wykonawcą – firma Kalter. Zakończenie prac budowlanych i oddanie mieszkań do użytku zaplanowano na I kwartał 2026 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.