Apartamenty nad Rzeką we Wrocławiu – Dom Development rozpoczyna budowę osiedla nad Odrą

2023-04-25 22:30
Apartamenty nad Rzeką we Wrocławiu, inwestycja Dom Development
Autor: mat. prasowe Dom Development Dom Development rozpoczyna budowę Apartamentów nad Rzeką we Wrocławiu. Projekt przygotowała pracownia AP Szczepaniak

Apartamenty nad Rzeką to nowa wrocławska inwestycja Dom Development, zlokalizowana tuż przy samej Odrze, przy ul. Michalczyka, w dzielnicy Szczepin. Deweloper rusza właśnie z budową osiedla, w ramach inwestycji odrestauruje również część zabytkowego nabrzeża. Finał prac zaplanowano na IV kwartał 2024 r.

Spis treści

  1. Apartamenty nad Rzeką blisko natury i centrum miasta
  2. Inwestycja w zabytkowym otoczeniu
  3. Mieszkania nad samym brzegiem Odry. Jakie udogodnienia w Apartamentach nad Rzeką?

Apartamenty nad Rzeką blisko natury i centrum miasta

Apartamenty nad Rzeką, zlokalizowane w sąsiedztwie promenady pieszo-rowerowej, to inwestycja oferująca 144 mieszkania o podwyższonym standardzie. Prestiżowa lokalizacja w sercu miasta, a zarazem w cichej i bezpiecznej okolicy, daje wiele korzyści, m.in. wygodny dostęp do bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej, bliskość rzeki i wizytówek miasta, takich jak Stare Miasto, Ostrów Tumski czy Bulwary nad Odrą. – Mieszkańcy odnajdą tu azyl od zgiełku miasta, choć nadal będą mieć w pobliżu centra biznesowe i kulturalne, klimatyczne restauracje czy galerie sztuki – podkreśla Agnieszka Zamojska, dyrektor sprzedaży Dom Development Wrocław.

W pobliżu znajdują się liczne tereny zielone, restauracje i ośrodki kultury. Lokalizacja inwestycji zapewni też dogodne połączenie z innymi częściami miasta dzięki sąsiedztwu najważniejszych szlaków komunikacyjnych, nie tylko autobusowych czy tramwajowych, lecz także kolejowych (dworzec Wrocław Szczepin jest położony w odległości 700 m od inwestycji).

Projekt osiedla Apartamenty nad Rzeką przygotowali wrocławscy architekci z pracowni AP Szczepaniak. Generalnym wykonawcą jest spółka Dom Construction z grupy kapitałowej Dom Development. Jak zapowiada inwestor, mieszkania mają być gotowe do odbioru pod koniec 2024 r.

Inwestycja w zabytkowym otoczeniu

Nabrzeże przy Michalczyka powstało około 1912 r. jako port przeładunkowy firmy Caro. U. Sohna. Znajduje się w Gminnej Ewidencji Zabytków. Jeden fragment nabrzeża został już odrestaurowany przez Wody Polskie, pozostałą częścią zajmie się Dom Development. Nowo powstały bulwar będzie ogólnodostępny na odcinku od mostu Romana Dmowskiego aż do Apartamentów nad Rzeką.

– Działamy we Wrocławiu od 15 lat i czujemy się częścią tego miasta, dlatego chętnie podejmujemy się realizacji dodatkowych inwestycji, które wzbogacają jego atrakcyjność. Przy planowaniu każdego projektu współpracujemy z magistratem oraz radami osiedli. To gwarantuje spójność naszych planów z potrzebami miasta oraz jego mieszkańców – podkreśla Mirosław Kujawski, prezes Dom Development Wrocław.

Apartamenty nad Rzeką we Wrocławiu, inwestycja Dom Development
Autor: mat. prasowe Dom Development Właśnie rusza budowa Apartamentów nad Rzeką we Wrocławiu. Oprócz realizacji osiedla inwestor - Dom Development zrewitalizuje też część zabytkowego nadbrzeża Odry

Mieszkania nad samym brzegiem Odry. Jakie udogodnienia w Apartamentach nad Rzeką?

Budynek będzie mieć 6 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne. Zaprojektowano w nim zarówno przestronne studia, jak i komfortowe penthouse’y, o metrażach od 30 do 118 m². Wszystkie apartamenty będą miały balkony, loggie, tarasy lub ogródki oraz możliwość stosowania filtrów antysmogowych.

– Mieszkańcy będą też mieć do dyspozycji wózkownię, komórki lokatorskie i miejsce na rowery. Na parterze budynku znajdą się lokale usługowe, a na niższych poziomach – garaże. Komfort użytkowania zapewni również system Blue Bolt, który pozwala m.in. na otwieranie bram/furtek/drzwi do budynku za pomocą smartfona i automatyczne przywoływanie windy – wylicza Agnieszka Zamojska.

Nie zabraknie udogodnień dla osób z wózkami dziecięcymi oraz osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Wokół zaplanowano duże, zielone dziedzińce i elementy małej architektury. Pojawią się również inne, przyjazne środowisku rozwiązania, m.in. zielony dach czy ładowarka do aut elektrycznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.