Apartamentowiec N/S zamiast drewnianego hotelu - nowa koncepcja inwestycji w Łodzi

2023-04-11 16:17
Apartamentowiec N/S projekt MAKAA
Autor: mat. prasowe Apartamentowiec N/S projektu studia MAKAA to nowy pomysł na zabudowę działki atrakcyjnej działki przy ul. Sienkiewicza i Narutowicza w Łodzi

Wielorodzinny budynek nazwie N/S to nowy pomysł na zabudowę parceli przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Narutowicza w Łodzi. W tej prestiżowej lokalizacji miał stanąć hotel wzniesiony z drewnianych prefabrykatów. Według nowej koncepcji, przygotowanej przez łódzkie Studio MAKAA, powstanie tu wysoki apartamentowiec.

Spis treści

  1. Apartamentowiec N/S według pomysłu studia MAKAA
  2. Inwestycja w trybie "lex deweloper"
  3. Mieszkania w gąszczu zieleni

Apartamentowiec N/S według pomysłu studia MAKAA

Nowa łódzka inwestycja – apartamentowiec N/S – ma mieć 14 kondygnacji, na których powstanie ponad 60 lokali mieszkalnych. Na najwyższych kondygnacjach według projektu biura MAKAA mają powstać tarasy z bogatą roślinnością i atrakcyjnym widokiem na Nowe Centrum Łodzi. Oprócz lokali mieszkalnych w budynku zaplanowano również powierzchnie handlowo-usługowe. Zabudowy parceli podjęła się spółka KB Development. Jak podaje serwis lodz.pl, inwestycja powstanie w oparciu o specustawę „lex deweloper”.

Apartamentowiec N/S projekt MAKAA
Autor: mat. prasowe Elewację łódzkiej inwestycji N/S będzie porastać bujna roślinność

Inwestycja w trybie "lex deweloper"

Zabudowa N/S musi przejść specjalną procedurę, zgodną z wytycznymi specustawy zwanej "lex deweloper". Realizacja projektu wymaga uzyskania wcześniejszej zgody samorządu lokalnego. Jak podaje serwis lodz.pl, wniosek w tej sprawie ma wkrótce trafić pod obrady Rady Miejskiej w Łodzi.

Apartamentowiec N/S projekt MAKAA
Autor: mat. prasowe Zwężająca się ku górze bryła budynku ma nawiązywać do okolicznej narożnej zabudowy

Mieszkania w gąszczu zieleni

Dzięki zwężającej się ku górze bryle apartamentowca N/S na wyższych kondygnacjach budynku powstaną charakterystyczne zielone tarasy. Zgodnie z propozycją biura MAKAA zostaną na nich, oraz na przyległych balkonach, gęsto ustawione donice z bujną roślinnością. W ten sposób zieleń będzie stopniowo porastać białą fasadę budynku.

W założeniach inwestycji wprowadzono też inne rozwiązania prośrodowiskowe, m.in. na elewacjach budynku zostaną położone okładziny z powłoką fotokataliczną, pochłaniającą z powietrza szkodliwe substancje, takie jak metan czy lotne związki organiczne. Dodatkowo powierzchnia biologicznie czynna ma stanowić minimum 30% inwestycji, powstanie również zbiornik retencyjny na deszczówkę do podlewania roślin.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.