Apartamentowiec N/S zamiast drewnianego hotelu - nowa koncepcja inwestycji w Łodzi

2023-04-11 16:17
Apartamentowiec N/S projekt MAKAA
Autor: mat. prasowe Apartamentowiec N/S projektu studia MAKAA to nowy pomysł na zabudowę działki atrakcyjnej działki przy ul. Sienkiewicza i Narutowicza w Łodzi

Wielorodzinny budynek nazwie N/S to nowy pomysł na zabudowę parceli przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Narutowicza w Łodzi. W tej prestiżowej lokalizacji miał stanąć hotel wzniesiony z drewnianych prefabrykatów. Według nowej koncepcji, przygotowanej przez łódzkie Studio MAKAA, powstanie tu wysoki apartamentowiec.

Spis treści

  1. Apartamentowiec N/S według pomysłu studia MAKAA
  2. Inwestycja w trybie "lex deweloper"
  3. Mieszkania w gąszczu zieleni

Apartamentowiec N/S według pomysłu studia MAKAA

Nowa łódzka inwestycja – apartamentowiec N/S – ma mieć 14 kondygnacji, na których powstanie ponad 60 lokali mieszkalnych. Na najwyższych kondygnacjach według projektu biura MAKAA mają powstać tarasy z bogatą roślinnością i atrakcyjnym widokiem na Nowe Centrum Łodzi. Oprócz lokali mieszkalnych w budynku zaplanowano również powierzchnie handlowo-usługowe. Zabudowy parceli podjęła się spółka KB Development. Jak podaje serwis lodz.pl, inwestycja powstanie w oparciu o specustawę „lex deweloper”.

Apartamentowiec N/S projekt MAKAA
Autor: mat. prasowe Elewację łódzkiej inwestycji N/S będzie porastać bujna roślinność

Inwestycja w trybie "lex deweloper"

Zabudowa N/S musi przejść specjalną procedurę, zgodną z wytycznymi specustawy zwanej "lex deweloper". Realizacja projektu wymaga uzyskania wcześniejszej zgody samorządu lokalnego. Jak podaje serwis lodz.pl, wniosek w tej sprawie ma wkrótce trafić pod obrady Rady Miejskiej w Łodzi.

Apartamentowiec N/S projekt MAKAA
Autor: mat. prasowe Zwężająca się ku górze bryła budynku ma nawiązywać do okolicznej narożnej zabudowy

Mieszkania w gąszczu zieleni

Dzięki zwężającej się ku górze bryle apartamentowca N/S na wyższych kondygnacjach budynku powstaną charakterystyczne zielone tarasy. Zgodnie z propozycją biura MAKAA zostaną na nich, oraz na przyległych balkonach, gęsto ustawione donice z bujną roślinnością. W ten sposób zieleń będzie stopniowo porastać białą fasadę budynku.

W założeniach inwestycji wprowadzono też inne rozwiązania prośrodowiskowe, m.in. na elewacjach budynku zostaną położone okładziny z powłoką fotokataliczną, pochłaniającą z powietrza szkodliwe substancje, takie jak metan czy lotne związki organiczne. Dodatkowo powierzchnia biologicznie czynna ma stanowić minimum 30% inwestycji, powstanie również zbiornik retencyjny na deszczówkę do podlewania roślin.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE