Browary Wrocławskie – budynek Korkowni już gotowy! Trwają odbiory mieszkań

2023-12-15 7:50

Browary Wrocławskie, inwestycja typu mixed-use w Śródmieściu dolnośląskiej stolicy, wzbogaciła się o kolejny obiekt mieszkalny. Deweloper, firma Archicom, rozpoczął już przekazywanie lokali w siedmiopiętrowym budynku Korkowni.

Spis treści

  1. Korkownia – nowe mieszkania w Browarach Wrocławskich
  2. Mixed-use w historycznym kontekście

Korkownia – nowe mieszkania w Browarach Wrocławskich

Budynek Korkowni to jeden z obiektów składających się na kompleks mixed-use Browary Wrocławskie. Niespełna 300 m od Odry wybudowano 188 mieszkań, trwają właśnie ich odbiory.

Do dyspozycji mieszkańców przygotowano naziemną, podwójną stację do ładowania pojazdów elektrycznych, stację naprawy rowerów oraz wspólny taras z placem zabaw i możliwością korzystania z leżaków. Pod budynkiem znajduje się podziemna hala garażowa z miejscami pojedynczymi i podwójnymi. Z kolei w częściach wspólnych, w ramach wcześniejszych etapów, Archicom oddał do użytku kilka stref: fitness w historycznym budynku Starej Stajni, kajakownię, a także chillout room, które dostępne są w pełni także dla lokatorów Korkowni.

Tym razem przekazujemy mieszkania w całkowicie nowym budynku, który w otoczeniu zrewitalizowanej zabudowy dawnego Browaru Piastowskiego będzie warzyć własną historię miejsca i jego mieszkańców. To jeden z ostatnich obiektów kompleksu mixed-use, który przekazujemy niedaleko Odry. Przed nami już tylko realizacja dwóch budynków i finalizacja całego projektu.

Dawid Wrona, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Archicom

Mixed-use w historycznym kontekście

Browary Wrocławskie to miastotwórcza inwestycja Archicomu powstająca na bazie zabudowy dawnego kompleksu browarniczego, w którym ważono, beczkowano, leżakowano i korkowano piwo. Od kilku lat deweloper przeprowadza metamorfozę tej przestrzeni nad Odrą, dbając jednak przy zmianie funkcji o zachowanie detali i szczegółów związanych z przeszłością miejsca. Świadczy o tym np. poszanowanie dawnego układu przestrzeni, wkomponowanie w nową tkankę zachowanych i zrewitalizowanych historycznych detali dawnego browaru, oraz wplatanie opowieści o historii okolicy zapisanych na ścianach klatek wejściowych.

Browary Wrocławskie w nowym wydaniu to projekt składający się z jedenastu budynków oferujących we wnętrzach m.in. niemal tysiąc mieszkań i loftów. 

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.