Haffnera Residence w Sopocie – rusza budowa luksusowych apartamentów w drugiej linii brzegowej

2024-04-02 15:03

Haffnera Residence to nowa sopocka inwestycja Cordii, położona w drugiej linii brzegowej, tuż przy granicy parku Północnego. W jej ramach powstaną dwa czteropiętrowe apartamentowce z 133 lokalami o standardzie premium. Za projekt architektoniczny Haffnera Residence odpowiada pracownia KWADRAT. Właśnie rozpoczęto prace przy budowie obiektu - generalne wykonawstwo powierzono firmie Bauhaus.

Spis treści

  1. Haffnera Residence tuż przy parku Północnym
  2. Apartamenty wpisane w zieleń
  3. Q Hotel Sopot przy Haffnera

Haffnera Residence tuż przy parku Północnym

Haffnera Residence w Sopocie, najnowsza trójmiejska inwestycja Cordii, powstanie w drugiej linii brzegowej, tuż przy granicy niedawno zrewitalizowanego parku Północnego.

Murator Remontuje: Jak samodzielnie zamontować listwy przypodłogowe?
Materiał sponsorowany

W dwóch czteropiętrowych budynkach zaprojektowano 133 lokale o różnym przeznaczeniu o powierzchniach od 28 do 190 m².

Apartamentowce zostaną wpisane w otaczającą zieleń, m.in. dzięki szklanym balustradom balkonów i loggii oraz panoramicznym oknom. Lokale położone na ostatnich kondygnacjach będą wyróżniać się ponadstandardową wysokością – 2,98 m, a także własnymi wyjściami na prywatne tarasy na dachu.

Przeczytaj także:

Miasta położone na wybrzeżu stają się coraz popularniejszą lokalizacją inwestycyjną. Od kilku lat obserwujemy rosnący popyt na lokale blisko morza, które gwarantują wysoką stopę zwrotu. Haffnera Residence to wyjątkowy projekt łączący te cechy – jedyna inwestycja w Sopocie w standardzie premium, położona na działce tak blisko morza.

 – Tomasz Łapiński, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska

Apartamenty wpisane w zieleń

W projekcie Haffnera Residence powstaną dachy zielone z zielenią ekstensywną, które wspierają retencję wody deszczowej, oczyszczają powietrze i obniżają temperaturę otoczenia. Na terenie inwestycji znajduje się też sporo zieleni niskiej i wysokiej – w tym cenny starodrzew złożony z m.in. klonów, jesionów, dębów i wierzb. Zaplanowano też liczne nowe nasadzenia – po zakończeniu budowy pojawią się tu kolejne drzewa, krzewy, byliny, pnącza i trawy.

Haffnera Residence to już trzecia inwestycja Cordii w Trójmieście – po Leśnej Sonatcie w Sopocie i Villi Jaśkowa Dolina w gdańskim Wrzeszczu.

Q Hotel Sopot przy Haffnera

Równolegle do realizacji Haffnera Residence, u zbiegu ul. Haffnera i al. Niepodległości, powstanie budynek hotelowy sieci Q Hotel. Oba projekty zrealizuje firma Bauhaus – generalny wykonawca, z którym Cordia Polska i Q Hotel właśnie podpisały niezależne umowy.

Położony blisko plaży Q Hotel Sopot będzie posiadał strefę spa z ofertą zabiegów, basen, zespół saun, grotę śnieżną i siłownię. Planowana jest także duża i bogato wyposażona przestrzeń do zabawy dla dzieci. W hotelu znajdzie się 220 pokoi o zróżnicowanym standardzie, restauracja z barem, a także nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń konferencyjna o powierzchni około 900 m².

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.