Hotel Collis - pierwszy pięciogwiazdkowy obiekt w Bieszczadach

2023-10-09 7:08
W Bieszczadach planowana jest budowa pięciogwiazdkowego hotelu Collis
Autor: Villa Collis/ screen -Youtube

W Bieszczadach, u podnóża pasma górskiego Otryt, powstanie 5-gwiazdkowy hotel Collis. W ramach luksusowego kompleksu planowane są między innymi strefa SPA & wellness, prywatna marina czy lądowisko dla helikopterów. Hotel Collis to pierwszy w tym regionie obiekt typu Condo.

Spis treści

  1. Hotel Collis - 5-gwazdkowy hotel w Bieszczadach
  2. Luksusowy hotel w Bieszczadach – co znajdziemy w Hotelu Collis?
  3. Luksusowy Hotel Collis w systemie Condo - jak działa condohotel?

Hotel Collis - 5-gwazdkowy hotel w Bieszczadach

W Olchowcu, tuż nad Jeziorem Solińskim, planowane jest wzniesienie luksusowego 5-gwiazdkowego Hotelu Collis. Obecnie w tym miejscu działa otwarta w 2017 r. Villa Collis. Jak podkreśla inwestor, ze względu na zainteresowanie gości niezbędna jest rozbudowa obiektu.

„Butikowy charakter Villa Collis nie pozwala na zaspokojenie rosnącego i widocznego zapotrzebowania na pobyty w naszym obiekcie liczniejszych grup Gości. W związku z tym faktem zdecydowaliśmy się na rozbudowę naszego obiektu, dokupując dodatkowe tereny i zmieniając plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego (5 kondygnacji), co umożliwia rozwinięcie inwestycji do poziomu, jakiego oczekuje od nas rynek. Hotel będzie budowany w systemie CONDO” – informuje strona inwestycji.

W Bieszczadach planowana jest budowa pięciogwiazdkowego hotelu Collis
Autor: Villa Collis/ screen -Youtube

Luksusowy hotel w Bieszczadach – co znajdziemy w Hotelu Collis?

Obiekt zaplanowano jako budynek pięciokondygnacyjny, w którym powstanie około 110 apartamentów, a na ostatniej kondygnacji – 12 penthouse’ów. Dodatkowo w Hotelu Collis znajdą się między innymi strefa SPA & wellness, przestrzeń konferencyjna, restauracja, prywatna marina, a także lądowisko dla helikopterów.

Zgodnie z założeniami inwestycji w Olchowcu ma powstać miejsce, które ma zapewnić gościom ciszę, kontakt z naturą w połączeniu z bogatą ofertą usług, udogodnień i obsługi na najwyższym poziomie.

Za projekt hotelu odpowiada biuro Matłok Architekci z Rzeszowa. Inwestorem jest Krzysztof Kuncelman, fundator Parku Ochrony Bieszczadzkiej Fauny i prezes Stowarzyszenia POBF.

Zobacz też, jak wygląda nowy hotel w Elektrowni Powiśle - Hotel Barceló Warszawa Powiśle.

W Bieszczadach planowana jest budowa pięciogwiazdkowego hotelu Collis
Autor: Villa Collis/ screen -Youtube

Luksusowy Hotel Collis w systemie Condo - jak działa condohotel?

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie inwestycji Hotel Collis ma powstać w systemie Condo. Oznacza to, że właścicielami poszczególnych apartamentów będą osoby prywatne. Sprzedaż jeszcze nie ruszyła, ale – jak podaje inwestor – oferta ta cieszy się sporym zainteresowaniem.

Obecnie trwa gromadzenie dokumentacji niezbędnej do otrzymania pozwolenia na budowę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE