Hotel Collis - pierwszy pięciogwiazdkowy obiekt w Bieszczadach

2023-10-09 7:08
W Bieszczadach planowana jest budowa pięciogwiazdkowego hotelu Collis
Autor: Villa Collis/ screen -Youtube

W Bieszczadach, u podnóża pasma górskiego Otryt, powstanie 5-gwiazdkowy hotel Collis. W ramach luksusowego kompleksu planowane są między innymi strefa SPA & wellness, prywatna marina czy lądowisko dla helikopterów. Hotel Collis to pierwszy w tym regionie obiekt typu Condo.

Spis treści

  1. Hotel Collis - 5-gwazdkowy hotel w Bieszczadach
  2. Luksusowy hotel w Bieszczadach – co znajdziemy w Hotelu Collis?
  3. Luksusowy Hotel Collis w systemie Condo - jak działa condohotel?

Hotel Collis - 5-gwazdkowy hotel w Bieszczadach

W Olchowcu, tuż nad Jeziorem Solińskim, planowane jest wzniesienie luksusowego 5-gwiazdkowego Hotelu Collis. Obecnie w tym miejscu działa otwarta w 2017 r. Villa Collis. Jak podkreśla inwestor, ze względu na zainteresowanie gości niezbędna jest rozbudowa obiektu.

„Butikowy charakter Villa Collis nie pozwala na zaspokojenie rosnącego i widocznego zapotrzebowania na pobyty w naszym obiekcie liczniejszych grup Gości. W związku z tym faktem zdecydowaliśmy się na rozbudowę naszego obiektu, dokupując dodatkowe tereny i zmieniając plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego (5 kondygnacji), co umożliwia rozwinięcie inwestycji do poziomu, jakiego oczekuje od nas rynek. Hotel będzie budowany w systemie CONDO” – informuje strona inwestycji.

W Bieszczadach planowana jest budowa pięciogwiazdkowego hotelu Collis
Autor: Villa Collis/ screen -Youtube

Luksusowy hotel w Bieszczadach – co znajdziemy w Hotelu Collis?

Obiekt zaplanowano jako budynek pięciokondygnacyjny, w którym powstanie około 110 apartamentów, a na ostatniej kondygnacji – 12 penthouse’ów. Dodatkowo w Hotelu Collis znajdą się między innymi strefa SPA & wellness, przestrzeń konferencyjna, restauracja, prywatna marina, a także lądowisko dla helikopterów.

Zgodnie z założeniami inwestycji w Olchowcu ma powstać miejsce, które ma zapewnić gościom ciszę, kontakt z naturą w połączeniu z bogatą ofertą usług, udogodnień i obsługi na najwyższym poziomie.

Za projekt hotelu odpowiada biuro Matłok Architekci z Rzeszowa. Inwestorem jest Krzysztof Kuncelman, fundator Parku Ochrony Bieszczadzkiej Fauny i prezes Stowarzyszenia POBF.

Zobacz też, jak wygląda nowy hotel w Elektrowni Powiśle - Hotel Barceló Warszawa Powiśle.

W Bieszczadach planowana jest budowa pięciogwiazdkowego hotelu Collis
Autor: Villa Collis/ screen -Youtube

Luksusowy Hotel Collis w systemie Condo - jak działa condohotel?

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie inwestycji Hotel Collis ma powstać w systemie Condo. Oznacza to, że właścicielami poszczególnych apartamentów będą osoby prywatne. Sprzedaż jeszcze nie ruszyła, ale – jak podaje inwestor – oferta ta cieszy się sporym zainteresowaniem.

Obecnie trwa gromadzenie dokumentacji niezbędnej do otrzymania pozwolenia na budowę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.