Osiedle Ceglana Park w Katowicach rusza z kolejnym etapem

2024-01-15 6:21
Ceglana Park Develia
Autor: Mat. prasowe Develii W ramach VII etapu realizacji osiedla Ceglana Park powstaną trzy budynki mieszkalne

Osiedle Ceglana Park to inwestycja Develii na katowickim Brynowie. W ramach najnowszego, już VII etapu powstaną trzy 3- i 4-piętrowe budynki z 214 mieszkaniami.

Spis treści

  1. Osiedle Ceglana Park – inwestycja Develii na zielonym Brynowie
  2. VII etap kompleksu Ceglana Park już w przedsprzedaży
  3. Zrównoważone rozwiązania 

Osiedle Ceglana Park – inwestycja Develii na zielonym Brynowie

Ceglana Park to osiedle położone w katowickiej dzielnicy Brynów, w sąsiedztwie dwóch dużych parków – Katowickiego Parku Leśnego oraz Parku Kościuszki. Za projekt całej inwestycji odpowiada katowicki architekt Wojciech Wojciechowski.

Główną oś komunikacyjną utworzy szeroka promenada, na końcu której znajdzie się staw z pomostem. Na terenie inwestycji zostały zaprojektowane alejki spacerowe, ścieżka rowerowa, place zabaw dla najmłodszych i przestrzenie do aktywnego spędzania czasu. Do dyspozycji mieszkańców będzie również tężnia solankowa.

Przeczytaj także:

To największa kolejowa inwestycja na Śląsku. Otwarto linię do lotniska w Pyrzowicach

VII etap kompleksu Ceglana Park już w przedsprzedaży

W kolejnym etapie realizacji osiedla Ceglana Park powstaną zróżnicowane metrażowo lokale: od kompaktowych kawalerek po przestronne, sześciopokojowe apartamenty. Do wszystkich przypisane będą tarasy, balkony lub ogródki.

W części mieszkań zaprojektowano antresole zapewniające niestandardowe możliwości aranżacyjne. Pod każdym z budynków znajdzie się podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na jednoślady.

Ceny zaczynają się już od 8850 zł za metr kwadratowy. Przewidywany termin przekazania mieszkań nabywcom to IV kwartał 2025 r.

Zrównoważone rozwiązania 

Jak deklaruje deweloper, osiedle Ceglana Park powstaje w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przy wykańczaniu budynków używane są ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. Ponad połowę obszaru Ceglana Park zajmują powierzchnie zielone, a mieszkańcy mają do dyspozycji wiele udogodnień, takich jak tężnia solankowa, staw z pomostem, alejki spacerowe z nawierzchniami antysmogowymi czy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.