Osiedle Sady nad Zieloną we Wrocławiu - w III etapie powstanie ponad 120 mieszkań

2023-10-20 7:20

Sady nad Zieloną to kameralne osiedle zlokalizowane na wrocławskim Księżu Wielkim, położone u progu rozległych terenów zielonych i cennych przyrodniczo obszarów Natura 2000. Pierwszy etap inwestycji został już ukończony, trwa budowa drugiego, w którym powstanie 98 nowych mieszkań. Deweloper, firma Archicom, wprowadza właśnie ostatni, trzeci etap do oferty - z 122 mieszkaniami.

III etap Osiedla Sady nad Zieloną

Od kwietnia 2023 r. przy ulicy Blizanowickiej trwa budowa II etapu Osiedla Sady nad Zieloną. Nie jest to jednak koniec tej inwestycji. Deweloper, firma Archicom, zaplanowała jeszcze jeden budynek, w którym powstanie 122 mieszkań - od kawalerek z metrażem 27 m². aż po przestrzenie z pięcioma pokojami i powierzchnią do 85 m². Lokale właśnie zostały wprowadzone do oferty.

Mieszkania w III etapie Osiedla nad Zieloną charakteryzują się dużą ilością światła i elastycznością aranżacji. Te na najwyższej kondygnacji osiągną wysokość 2,75 m, natomiast ulokowane na parterze zaoferują dodatkową przestrzeń w postaci przydomowych ogródków i tarasów. Ich mieszkańcy będą mieli także do dyspozycji rolety zewnętrzne. Ofertę inwestycji uzupełniają komórki lokatorskie, miejsca postojowe w garażu i dodatkowe stanowiska naziemne. Na terenie budynku przewidziano jeden lokal handlowo-usługowy.

Spis treści

  1. III etap Osiedla Sady nad Zieloną
  2. Sady nad Zieloną – II etap inwestycji w budowie
  3. Mieszkanie w otoczeniu natury

Sady nad Zieloną – II etap inwestycji w budowie

Budowa drugiego etapu inwestycji, w ramach którego przy ul. Blizanowickiej we Wrocławiu powstaną dwa 3-kondygnacyjne budynki z parkingami podziemnymi, klubem mieszkańca ze strefą do ćwiczeń oraz pełną infrastrukturą, rozpoczęła się w kwietniu bieżącego roku. Sady nad Zieloną to inwestycja położona bezpośrednio przy spacerowych groblach, pośród łąk i starodrzewia. Taka lokalizacja zapewnia bezpośredni dostęp do terenów zielonych i możliwości aktywnego wypoczynku.

Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddane 98 mieszkań o zróżnicowanym rozkładzie i metrażu – 2-, 3-, 4- lub 5-pokojowych. Do każdego z nich będzie przynależał balkon, taras lub ogródek. Kompaktowe układy mieszkań pozwolą na ich funkcjonalną aranżację, a dodatkowo wpisują się w założenia programu Bezpieczny Kredyt 2%.

Zobacz także:

Niepowtarzalna lokalizacja inwestycji sprzyja aktywnemu wypoczynkowi – m.in. w ramach spaceru lub joggingu długimi ścieżkami wzdłuż Grobli Oławskiej i rzeki Zielonej. Na szczególną uwagę zasługuje również kameralna atmosfera osiedla. Docelowo będzie obejmować zaledwie cztery niskie budynki z widokiem z okien na okoliczną przyrodę.

Waldemar Olbryk, Prezes Zarządu w Archicom

Mieszkanie w otoczeniu natury

Osiedle Sady nad Zieloną zostało wpisane w otaczającą je przyrodę. Aby inwestycja stała się spójnym elementem krajobrazu, deweloper, firma Archicom, zadbał o odpowiedni projekt zieleni w aranżacji terenu, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków rodzimych żyjących w symbiozie z okoliczną florą. Wizytówką Sadów nad Zieloną będzie przestrzeń w stylu ogrodowym z łąkami kwietnymi, oczkiem wodnym, a także własnym sadem drzew owocowych i krzewów.

Na terenie osiedla znajdują się: plac zabaw, alejki spacerowe, a także klub mieszkańca wyposażony w strefę do ćwiczeń. Zaledwie kilka minut spaceru dzieli mieszkańców Sadów nad Zieloną od ul. Opolskiej (przedłużenia ul. Krakowskiej), która skupia życie dzielnicy i oferuje dostęp do większej liczby sklepów, obiektów usługowych, szkół, przedszkoli, a także infrastruktury komunikacyjnej – przystanków tramwajowych, autobusowych i stacji roweru miejskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.