Park Skandynawia – rusza sprzedaż mieszkań ostatniego etapu inwestycji na warszawskim Gocławiu

2023-12-21 5:44
Park Skandynawia V
Autor: Mat. prasowe Skanska Residential Development Poland Park Skandynawia to pięcioetapowa inwestycja mieszkaniowa spółki Skanska Residential Development Poland

Park Skandynawia to osiedle zlokalizowane na warszawskim Gocławiu. Spółka Skanska Residential Development Poland rozpoczyna właśnie sprzedaż piątego, a zarazem ostatniego etapu tej inwestycji. W jej ramach powstaną dwa siedmiopiętrowe budynki mieszkalne.

Spis treści

  1. Park Skandynawia – rusza V etap inwestycji
  2. Mieszkania smart w Parku Skandynawia
  3. Rozwiązania proekologiczne i BREEAM INTERIM na poziomie Very Good

Park Skandynawia – rusza V etap inwestycji

Piąty i zarazem ostatni etap osiedla Park Skandynawia będzie zlokalizowany przy ulicy Precyzyjnej na warszawskim Gocławiu. Projekt inwestycji obejmuje dwa siedmiopiętrowe budynki, w których łącznie znajdzie się 198 funkcjonalnych mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach – od 25 do 124 m². Lokale usytuowane na parterze jednego z budynków będą dwupoziomowe. W zależności od położenia każde mieszkanie będzie miało własny taras, balkon, loggię lub przydomowy ogródek. Dodatkowo, w obu budynkach zaprojektowano lokale z przestronnymi tarasami o powierzchni ponad 20 m² znajdującymi się na ostatniej kondygnacji.

W ramach inwestycji powstanie parking podziemny oraz miejsca postojowe na zewnątrz dostępne dla mieszkańców. Ponadto będzie możliwość zakupu komórki lokatorskiej. Do dyspozycji wszystkich mieszkańców zostaną oddane wózkownia i stojaki na rowery oraz atrakcyjnie wyposażone części wspólne, przygotowane z myślą o różnorodnej aktywności fizycznej.

Inwestycję wyróżnia też dogodna lokalizacja – w sąsiedztwie znajdują się sklepy spożywcze, centrum handlowe Atrium Promenada, przedszkola, szkoły oraz liczne tereny zielone i rekreacyjne, a rozwinięta komunikacja miejska umożliwia szybki dojazd do centrum Warszawy i najważniejszych punktów miasta. W okolicy planowana jest także stacja III linii metra.

Mieszkania smart w Parku Skandynawia

Szczególnym rozwiązaniem, które wyróżnia ostatni etap osiedla, jest innowacyjny system smart home Appartme. Umożliwia on sterowanie oświetleniem, gniazdami elektrycznymi oraz ogrzewaniem w mieszkaniu przy pomocy aplikacji zainstalowanej w telefonie.

– Wzbogacenie piątego etapu Parku Skandynawia o ofertę inteligentnych mieszkań z pewnością będzie jego mocną stroną. Rozwiązania systemu smart home zapewniają większe poczucie komfortu i bezpieczeństwa, ale to nie wszystko. Poprzez możliwość ustawienia preferencji, dotyczących np. zarządzania ogrzewaniem, przyczyniają się do redukcji części kosztów generowanych przez gospodarstwo domowe. Nabywcy coraz częściej są zainteresowani urządzeniami typu smart, dlatego jako deweloper chcemy je upowszechniać w standardzie wyposażenia mieszkania, a także edukować klientów na temat ich efektywności i sposobów wykorzystywania – podkreśla Aleksandra Goller, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Skanska Residential Development Poland.

Rozwiązania proekologiczne i BREEAM INTERIM na poziomie Very Good

Na dachach budynków powstających w ramach ostatniego etapu osiedla zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne, które będą zasilały wybrane mieszkania, dzięki czemu ich lokatorzy będą mogli cieszyć się niższymi rachunkami za prąd. W inwestycji przewidziano również inne rozwiązania proekologiczne, takie jak poidełka dla ptaków czy domki dla owadów.

Oba budynki powstałe w ostatniej fazie realizacji uzyskały certyfikat BREEAM INTERIM na poziomie Very Good. Dokument ten jest wielokryterialną metodą oceny budynków, która wskazuje na stopień, w jakim dany obiekt jest przyjazny zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla mieszkańców.

Murator Remontuje: Gładź szpachlowa od A do Z
Materiał sponsorowany
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.