Rozpoczęła się przebudowa dawnego biurowca Siemensa przy ul. Piotrkowskiej 96 w Łodzi - będą mieszkania

2023-07-21 16:01
Przebudowa dawnego biurowca Siemensa przy ul. Piotrkowskiej 96 w Łodzi - będą mieszkania
Autor: www.lodz.pl Widocznymi zmianami przebudowy kamienicy będzie m.in. nadbudowa budynku frontowego wraz z przebudową strychu

Biurowiec Siemensa przy ul. Piotrkowskiej 96 w Łodzi wedle nowego projektu ma zostać przekształcony w budynek mieszkalny z usługami w parterze. Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę. Projekt przebudowy nieruchomości stworzyło studio 3D Architekci.

Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 96 z historią

Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 96 ma bogatą historię. Gmach wzniesiono w 1915 r. dla Towarzystwa Akcyjnego Polskich Zakładów Elektronicznych „Siemens”, zaś zaraz po drugiej wojnie krótko mieściła się w nim siedziba Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik”, która w 1946 r. przeniosła się do Warszawy. Wolny budynek na wiele lat zajęły redakcje łódzkich gazet: „Expressu Ilustrowanego”, „Dziennika Łodzkiego”, a także satyrycznej „Karuzeli". W tych czasach funkcjonował tam słynny Klub Dziennikarza, a do budynku przylgnęła obiegowa nazwa Domu Prasy, pod jaką identyfikowały go jeszcze w latach 80. XX w. przewodniki po Łodzi.

Obecnie w Łodzi realizowanych jest wiele inwestycji, które po przebudowanie przeznaczone są na m.in. cele mieszkaniowe. Jedną z nich jest Fuzja w dawnych zakładach fabrycznych Karola Scheiblera. Powstały nowoczesne mieszkania loftowe w sercu miasta!

Były już różne plany przebudowy tej nieruchomości, nawet dość śmiałe. W naszym projekcie postawiliśmy na zachowanie i odnowę stanu obecnego, bez spektakularnej nowej zabudowy. Widocznymi zmianami będzie jedynie nadbudowa budynku frontowego wraz z przebudową strychu, co pozwoli stworzyć tam dwupoziomowe apartamenty, a także dobudowa nowej kondygnacji jednej z oficyn.

– komentuje Jakub Krzysztofik ze studia 3D Architekci

Przebudowa dawnego biurowca Siemensa przy ul. Piotrkowskiej 96 w Łodzi
Autor: www.lodz.pl W kamienicy przy ul. Piotrkowskiej znaleźć się ma w ramach remontu 86 mieszkań o metrażach od 30 do 120 mkw.

W nieruchomości przy ul. Piotrkowskiej 96 znaleźć się ma w ramach remontu 86 mieszkań o metrażach od 30 do 120 mkw. W parterze znajdzie się część handlowo-usługowa.

Za metamorfozę łódzkiej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 96 odpowiada inwestor, który w swoim portfolio ma także inny miejski zabytek - kamienicę Reinholda Finstera z 1891 r. na rogu ul. Kilińskiego i ul. Włókienniczej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE