Rozpoczęła się przebudowa dawnego biurowca Siemensa przy ul. Piotrkowskiej 96 w Łodzi - będą mieszkania

2023-07-21 16:01
Przebudowa dawnego biurowca Siemensa przy ul. Piotrkowskiej 96 w Łodzi - będą mieszkania
Autor: www.lodz.pl Widocznymi zmianami przebudowy kamienicy będzie m.in. nadbudowa budynku frontowego wraz z przebudową strychu

Biurowiec Siemensa przy ul. Piotrkowskiej 96 w Łodzi wedle nowego projektu ma zostać przekształcony w budynek mieszkalny z usługami w parterze. Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę. Projekt przebudowy nieruchomości stworzyło studio 3D Architekci.

Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 96 z historią

Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 96 ma bogatą historię. Gmach wzniesiono w 1915 r. dla Towarzystwa Akcyjnego Polskich Zakładów Elektronicznych „Siemens”, zaś zaraz po drugiej wojnie krótko mieściła się w nim siedziba Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik”, która w 1946 r. przeniosła się do Warszawy. Wolny budynek na wiele lat zajęły redakcje łódzkich gazet: „Expressu Ilustrowanego”, „Dziennika Łodzkiego”, a także satyrycznej „Karuzeli". W tych czasach funkcjonował tam słynny Klub Dziennikarza, a do budynku przylgnęła obiegowa nazwa Domu Prasy, pod jaką identyfikowały go jeszcze w latach 80. XX w. przewodniki po Łodzi.

Obecnie w Łodzi realizowanych jest wiele inwestycji, które po przebudowanie przeznaczone są na m.in. cele mieszkaniowe. Jedną z nich jest Fuzja w dawnych zakładach fabrycznych Karola Scheiblera. Powstały nowoczesne mieszkania loftowe w sercu miasta!

Były już różne plany przebudowy tej nieruchomości, nawet dość śmiałe. W naszym projekcie postawiliśmy na zachowanie i odnowę stanu obecnego, bez spektakularnej nowej zabudowy. Widocznymi zmianami będzie jedynie nadbudowa budynku frontowego wraz z przebudową strychu, co pozwoli stworzyć tam dwupoziomowe apartamenty, a także dobudowa nowej kondygnacji jednej z oficyn.

– komentuje Jakub Krzysztofik ze studia 3D Architekci

Przebudowa dawnego biurowca Siemensa przy ul. Piotrkowskiej 96 w Łodzi
Autor: www.lodz.pl W kamienicy przy ul. Piotrkowskiej znaleźć się ma w ramach remontu 86 mieszkań o metrażach od 30 do 120 mkw.

W nieruchomości przy ul. Piotrkowskiej 96 znaleźć się ma w ramach remontu 86 mieszkań o metrażach od 30 do 120 mkw. W parterze znajdzie się część handlowo-usługowa.

Za metamorfozę łódzkiej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 96 odpowiada inwestor, który w swoim portfolio ma także inny miejski zabytek - kamienicę Reinholda Finstera z 1891 r. na rogu ul. Kilińskiego i ul. Włókienniczej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.