Fuzja w dawnych zakładach fabrycznych Karola Scheiblera. Nowoczesne mieszkania loftowe w sercu miasta!

2023-07-20 13:38

Fuzja to inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyskuje nowe funkcje. Ostatni budynek mieszkalny Fuzja F otrzymał pozwolenie na użytkowanie, a nowi właściciele już rozpoczęli odbiory swoich lokali.

Fuzja inwestycja Echo Investment w centrum Łodzi

Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyskuje nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na terenie inwestycji w centrum miasta Echo Investment odda do użytku 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne.

Fuzja F w południowej części 8-hektarowego kompleksu przy ul. Milionowej otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Powierzchnia całkowita inwestycji wynosi blisko 17 000 mkw., z czego powierzchnia użytkowa mieszkań zajmuje niecałe 8800 mkw. Na 7 kondygnacjach znajduje się 156 mieszkań o zróżnicowanych metrażach w układach od kawalerek do przestrzeni z czterema pokojami.

Inną niedawno oddaną do użytku inwestycją mieszkaniową w Łodzi na terenach pofabrycznych jest Nova Fabryka w Łodzi. Po metamorfozie zabytkowe pofabryczne zabudowania Fabryki szpulek zmieniły się w osiedle mieszkaniowe Nova Fabryka.

Fuzja inwestycja Echo Investment
Autor: Echo Investment Na 7 kondygnacjach znajduje się 156 mieszkań o zróżnicowanych metrażach w układach od kawalerek do przestrzeni z czterema pokojami

W Fuzji jeszcze w 2023 roku otwarte zostaną pierwsze koncepty gastronomiczne: Bakery, Deseo, Zdrowa Krowa, Sakana Sushi czy Chinkalnia, a w biurowcu od strony ulicy Milionowej działa już placówka prywatnej sieci przedszkoli i żłobków Luppo Puppo. Ta oferta oraz zagospodarowane tereny zielone w kompleksie stanowią dodatkową wartość dla społeczności mieszkańców Fuzji.

– mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Echo Investment

Co aktualnie dzieje się na terenie inwestycji Fuzja 

Nadal trwają prace budowlane od strony ulicy Tymienieckiego, czyli w północnej części kompleksu. Rewitalizację przechodzą tu dwa historyczne budynki, które zyskają funkcję mieszkaniową. Jeden z obiektów zostanie całkowicie odrestaurowany, a w jego wnętrzach powstanie 171 klasycznych loftów. W drugim zrewitalizowane zostaną zewnętrzne historyczne mury, w otoczeniu których pojawi się nowy budynek oferujący 160 mieszkań loftowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.