Fuzja w dawnych zakładach fabrycznych Karola Scheiblera. Nowoczesne mieszkania loftowe w sercu miasta!

2023-07-20 13:38

Fuzja to inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyskuje nowe funkcje. Ostatni budynek mieszkalny Fuzja F otrzymał pozwolenie na użytkowanie, a nowi właściciele już rozpoczęli odbiory swoich lokali.

Fuzja inwestycja Echo Investment w centrum Łodzi

Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyskuje nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na terenie inwestycji w centrum miasta Echo Investment odda do użytku 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne.

Fuzja F w południowej części 8-hektarowego kompleksu przy ul. Milionowej otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Powierzchnia całkowita inwestycji wynosi blisko 17 000 mkw., z czego powierzchnia użytkowa mieszkań zajmuje niecałe 8800 mkw. Na 7 kondygnacjach znajduje się 156 mieszkań o zróżnicowanych metrażach w układach od kawalerek do przestrzeni z czterema pokojami.

Inną niedawno oddaną do użytku inwestycją mieszkaniową w Łodzi na terenach pofabrycznych jest Nova Fabryka w Łodzi. Po metamorfozie zabytkowe pofabryczne zabudowania Fabryki szpulek zmieniły się w osiedle mieszkaniowe Nova Fabryka.

Fuzja inwestycja Echo Investment
Autor: Echo Investment Na 7 kondygnacjach znajduje się 156 mieszkań o zróżnicowanych metrażach w układach od kawalerek do przestrzeni z czterema pokojami

W Fuzji jeszcze w 2023 roku otwarte zostaną pierwsze koncepty gastronomiczne: Bakery, Deseo, Zdrowa Krowa, Sakana Sushi czy Chinkalnia, a w biurowcu od strony ulicy Milionowej działa już placówka prywatnej sieci przedszkoli i żłobków Luppo Puppo. Ta oferta oraz zagospodarowane tereny zielone w kompleksie stanowią dodatkową wartość dla społeczności mieszkańców Fuzji.

– mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Echo Investment

Co aktualnie dzieje się na terenie inwestycji Fuzja 

Nadal trwają prace budowlane od strony ulicy Tymienieckiego, czyli w północnej części kompleksu. Rewitalizację przechodzą tu dwa historyczne budynki, które zyskają funkcję mieszkaniową. Jeden z obiektów zostanie całkowicie odrestaurowany, a w jego wnętrzach powstanie 171 klasycznych loftów. W drugim zrewitalizowane zostaną zewnętrzne historyczne mury, w otoczeniu których pojawi się nowy budynek oferujący 160 mieszkań loftowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE