Wieża Jeżyce rusza z II i V etapem. Powstanie tu ponad 500 mieszkań i osiedlowy coworking

2024-02-29 14:50

Poznańskie osiedle Wieża Jeżyce rozrośnie się o kolejne etapy. Powstanie tu ponad 500 mieszkań, a także między innymi innowacyjne udogodnienia, takie jak osiedlowy hub mobilności czy własna strefa coworkingowa. Archicom uruchomił właśnie przedsprzedaż lokali w II i V etapie inwestycji.

Spis treści

  1. Wieża Jeżyce II i V – ponad 500 nowych mieszkań w Poznaniu
  2. Systemy smart w lokalach i częściach wspólnych
  3. Osiedle ze strefą coworkingową i hubem mobilności

Wieża Jeżyce II i V – ponad 500 nowych mieszkań w Poznaniu

Poznański projekt mieszkaniowy Archicomu, osiedle Wieża Jeżyce, powiększy się o kolejne etapy. Deweloper właśnie otworzył przedsprzedaż lokali, które powstaną w ramach II i V fazy realizacji tej inwestycji. Łącznie powstanie tu ponad 500 lokali mieszkalnych, a także m.in. osiedlowy hub mobilności i strefa coworkingowa.

Murator Remontuje: Jak samodzielnie zamontować listwy przypodłogowe?
Materiał sponsorowany

Systemy smart w lokalach i częściach wspólnych

W drugim etapie inwestycji Wieża Jeżyce zaprojektowano mieszkania o zróżnicowanych układach. Najmniejsze zapewnią niemal 31 m² powierzchni, natomiast największe osiągną metraż ponad 91 m². Dodatkowymi powierzchniami do wykorzystania będą balkony lub przydomowe ogródki. Na parterze oddawanych budynków wydzielono przestrzeń pod lokale handlowo-usługowe.

Przyszli lokatorzy otrzymają do dyspozycji smart rozwiązania w postaci systemów Blue Bolt oraz Fibaro ułatwiających m.in. poruszanie się po inwestycji, zarządzanie domowym oświetleniem i sterowanie urządzeniami. 

Przeczytaj także:

W przestrzeniach wspólnych zaprojektowano zróżnicowaną roślinność, która ma sprzyjać rekreacji, odpoczynkowi oraz spotkaniom sąsiedzkim. Archicom zaplanował m.in. dziedziniec ze strefą zabaw dla dzieci. Nie zabraknie też siedzisk, ulicznego zdroju, jak również stacji naprawy rowerów. Do dyspozycji użytkowników jednośladów będą też stojaki rowerowe, a dla wszystkich mieszkańców Wieży Jeżyce zewnętrzna siłownia. 

Osiedle ze strefą coworkingową i hubem mobilności

Jednocześnie z ofertą II etapu Archicom wprowadza do przedsprzedaży również mieszkania z piątej fazy poznańskiego projektu. Zaprojektowano w niej pojedynczy budynek o dziesięciokondygnacyjnej naziemnej konstrukcji, w którym powstaną mieszkania o zróżnicowanych metrażach – od 25 do 75 m² – i układach funkcjonalnych od lokali jedno- do czteropokojowych. Na trzech ostatnich kondygnacjach mieszkania mają mieć ponadstandardową wysokość – nawet do 2,86 m. 

Wyróżnikiem V etapu Wieży Jeżyce będzie dostępna dla mieszkańców strefa coworkingowa z salką konferencyjną, miejscem do pracy wspólnej oraz indywidualnej, wygodną strefą chilloutu, a także aneksem kuchennym z ekspresem do kawy.

Deweloper inwestycji zamierza również wprowadzić osiedlowy punkt mobilności, umożliwiający wypożyczanie m.in. hulajnóg, rowerów oraz samochodów elektrycznych. Koncept ten po raz pierwszy zrealizaowano we wrześniu 2023 r. na łódzkim osiedlu Zenit, pojawi się także na rewitalizowanym terenie dawnej poznańskiej fabryki wodomierzy Apator-Powogaz. 

Takie mobilne huby działają z powodzeniem w kompleksach biurowych czy przestrzeni miejskiej, ale dopiero Archicom odważył się zastosować pionierskie rozwiązanie na terenie inwestycji mieszkaniowej. W Łodzi świetnie się to sprawdziło i jestem przekonany, że podobnie będzie na terenie Wieży Jeżyce. Punkt elektromobilności Echo Share jest doskonałą „zieloną” alternatywą dla posiadania własnego środka transportu. 

– Dawid Wrona, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Archicom.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.