Krakowska inwestycja z międzynarodową nagrodą. Za projekt odpowiada pracownia STANDart ARCHITEKCI

2023-07-20 6:16

STANDart ARCHITEKCI otrzymało nagrodę Gold Arch Design Award 2023 w kategorii Architektura. Zaprojektowana przez nich inwestycja położona jest w Krakowie przy ulicy Złotej.

Nagroda Golden Arch Design Award m.in. za design i świetne rozwiązania funkcjonalne

Nagroda, którą zdobyło STANDart ARCHITEKCI została przyznana projektom odznaczającym się doskonałym designem, bezbłędnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi, innowacyjnym i współczesnym wykorzystaniem materiałów i zielonych technologii, wyróżniającymi się walorami artystycznymi i rynkowymi. Nagroda Arch Design Award zapewnia architektom i projektantom możliwość do zaprezentowania swoich prac światowej publiczności.

Polecamy też przeczytać artykuł o Krakowskiej Mikrokamienicy na działce przy ul. Twardowskiego w Krakowie. Mikrokamienica to przykład na to, że wąską działkę można świetnie zagospodarować!

Cieszymy się, że kolejny nasz projekt został nagrodzony. Jest to ogromna szansa i wyróżnienie w prestiżowym konkursie o randze międzynarodowej. Znaleźliśmy się na liście wyselekcjonowanych projektów z całego świata i wśród najbardziej renomowanych pracowni architektonicznych. Otrzymana nagroda jest dla mnie potwierdzeniem, że kierunek w jakim idziemy lokalnie jest zgodny z trendami i oczekiwaniami specjalistów z całego świata.

- komentuje Tomasz Gurgul, współzałożyciel pracowni STANDart ARCHITEKCI.

Krakowska inwestycja przy ulicy Złotej, proj. STANDart ARCHITEKCI
Autor: STANDart ARCHITEKCI Budynki mają minimalistyczny charakter z dominującym białym kolorem elewacji

Zgłoszenia mogą obejmować projekty mieszkaniowe, komercyjne, instytucjonalne, kulturalne i publiczne. Kluczowymi czynnikami jest kontekst, rozmieszczenie przestrzeni, zastosowany materiał, oświetlenie i funkcjonalność. Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, wykorzystanie energii odnawialnej i unikanie nieekonomicznych rozwiązań architektonicznych są dziś niezbędne i będą jeszcze ważniejsze w przyszłości.

Minimalistyczny charakter nagrodzonej inwestycji przy ulicy Złotej

Przy krakowskiej inwestycji przy ulicy Złotej zlokalizowane są dwa mieszkania. W kondygnacji podziemnej znajduje się garaż. Komunikacja wewnątrz budynku odbywa się poprzez klatkę schodową, która prowadzi do dwóch mieszkań i garażu.

Budynki mają minimalistyczny charakter z dominującym białym kolorem elewacji i zostały zaprojektowane tak, aby zoptymalizować zużycie energii. Zastosowano zbiorniki na deszczówkę i panele fotowoltaiczne.

Do budowy budynków wykorzystano lokalne materiały - pustaki ceramiczne i beton. Na dachach znajdują się tarasy. W realizacji zastosowano najkorzystniejsze rozwiązania projektowe, które kształtują środowisko zbudowane i poprawiają jakość życia jednostek i społeczności.  Za projekt budynku odpowiada Tomasz Gurgul, współzałożyciel pracowni.

Nagroda Arch Design Award

Nagroda Arch Design Award nagradza projekty na trzech poziomach w kategorii projekt architektoniczny i projektowanie wnętrz. Nagroda Bronze Arch Design Award wyróżnia projekty, które poza funkcjonalnością i odpowiednim wykorzystaniem materiałów oraz integracją z otoczeniem mają ogromne walory projektowe. Nagroda Silver Arch Design Award trafia do projektów odznaczających się niesamowitymi pomysłami projektowymi, funkcjonalnością, innowacyjnymi rozwiązaniami, świetną integracją i walorami rynkowymi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.