Krakowska inwestycja z międzynarodową nagrodą. Za projekt odpowiada pracownia STANDart ARCHITEKCI

2023-07-20 6:16

STANDart ARCHITEKCI otrzymało nagrodę Gold Arch Design Award 2023 w kategorii Architektura. Zaprojektowana przez nich inwestycja położona jest w Krakowie przy ulicy Złotej.

Nagroda Golden Arch Design Award m.in. za design i świetne rozwiązania funkcjonalne

Nagroda, którą zdobyło STANDart ARCHITEKCI została przyznana projektom odznaczającym się doskonałym designem, bezbłędnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi, innowacyjnym i współczesnym wykorzystaniem materiałów i zielonych technologii, wyróżniającymi się walorami artystycznymi i rynkowymi. Nagroda Arch Design Award zapewnia architektom i projektantom możliwość do zaprezentowania swoich prac światowej publiczności.

Polecamy też przeczytać artykuł o Krakowskiej Mikrokamienicy na działce przy ul. Twardowskiego w Krakowie. Mikrokamienica to przykład na to, że wąską działkę można świetnie zagospodarować!

Cieszymy się, że kolejny nasz projekt został nagrodzony. Jest to ogromna szansa i wyróżnienie w prestiżowym konkursie o randze międzynarodowej. Znaleźliśmy się na liście wyselekcjonowanych projektów z całego świata i wśród najbardziej renomowanych pracowni architektonicznych. Otrzymana nagroda jest dla mnie potwierdzeniem, że kierunek w jakim idziemy lokalnie jest zgodny z trendami i oczekiwaniami specjalistów z całego świata.

- komentuje Tomasz Gurgul, współzałożyciel pracowni STANDart ARCHITEKCI.

Krakowska inwestycja przy ulicy Złotej, proj. STANDart ARCHITEKCI
Autor: STANDart ARCHITEKCI Budynki mają minimalistyczny charakter z dominującym białym kolorem elewacji

Zgłoszenia mogą obejmować projekty mieszkaniowe, komercyjne, instytucjonalne, kulturalne i publiczne. Kluczowymi czynnikami jest kontekst, rozmieszczenie przestrzeni, zastosowany materiał, oświetlenie i funkcjonalność. Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, wykorzystanie energii odnawialnej i unikanie nieekonomicznych rozwiązań architektonicznych są dziś niezbędne i będą jeszcze ważniejsze w przyszłości.

Minimalistyczny charakter nagrodzonej inwestycji przy ulicy Złotej

Przy krakowskiej inwestycji przy ulicy Złotej zlokalizowane są dwa mieszkania. W kondygnacji podziemnej znajduje się garaż. Komunikacja wewnątrz budynku odbywa się poprzez klatkę schodową, która prowadzi do dwóch mieszkań i garażu.

Budynki mają minimalistyczny charakter z dominującym białym kolorem elewacji i zostały zaprojektowane tak, aby zoptymalizować zużycie energii. Zastosowano zbiorniki na deszczówkę i panele fotowoltaiczne.

Do budowy budynków wykorzystano lokalne materiały - pustaki ceramiczne i beton. Na dachach znajdują się tarasy. W realizacji zastosowano najkorzystniejsze rozwiązania projektowe, które kształtują środowisko zbudowane i poprawiają jakość życia jednostek i społeczności.  Za projekt budynku odpowiada Tomasz Gurgul, współzałożyciel pracowni.

Nagroda Arch Design Award

Nagroda Arch Design Award nagradza projekty na trzech poziomach w kategorii projekt architektoniczny i projektowanie wnętrz. Nagroda Bronze Arch Design Award wyróżnia projekty, które poza funkcjonalnością i odpowiednim wykorzystaniem materiałów oraz integracją z otoczeniem mają ogromne walory projektowe. Nagroda Silver Arch Design Award trafia do projektów odznaczających się niesamowitymi pomysłami projektowymi, funkcjonalnością, innowacyjnymi rozwiązaniami, świetną integracją i walorami rynkowymi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE