Krakowska inwestycja z międzynarodową nagrodą. Za projekt odpowiada pracownia STANDart ARCHITEKCI
STANDart ARCHITEKCI otrzymało nagrodę Gold Arch Design Award 2023 w kategorii Architektura. Zaprojektowana przez nich inwestycja położona jest w Krakowie przy ulicy Złotej.
Nagroda Golden Arch Design Award m.in. za design i świetne rozwiązania funkcjonalne
Nagroda, którą zdobyło STANDart ARCHITEKCI została przyznana projektom odznaczającym się doskonałym designem, bezbłędnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi, innowacyjnym i współczesnym wykorzystaniem materiałów i zielonych technologii, wyróżniającymi się walorami artystycznymi i rynkowymi. Nagroda Arch Design Award zapewnia architektom i projektantom możliwość do zaprezentowania swoich prac światowej publiczności.
Polecamy też przeczytać artykuł o Krakowskiej Mikrokamienicy na działce przy ul. Twardowskiego w Krakowie. Mikrokamienica to przykład na to, że wąską działkę można świetnie zagospodarować!
Cieszymy się, że kolejny nasz projekt został nagrodzony. Jest to ogromna szansa i wyróżnienie w prestiżowym konkursie o randze międzynarodowej. Znaleźliśmy się na liście wyselekcjonowanych projektów z całego świata i wśród najbardziej renomowanych pracowni architektonicznych. Otrzymana nagroda jest dla mnie potwierdzeniem, że kierunek w jakim idziemy lokalnie jest zgodny z trendami i oczekiwaniami specjalistów z całego świata.
- komentuje Tomasz Gurgul, współzałożyciel pracowni STANDart ARCHITEKCI.
Zgłoszenia mogą obejmować projekty mieszkaniowe, komercyjne, instytucjonalne, kulturalne i publiczne. Kluczowymi czynnikami jest kontekst, rozmieszczenie przestrzeni, zastosowany materiał, oświetlenie i funkcjonalność. Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, wykorzystanie energii odnawialnej i unikanie nieekonomicznych rozwiązań architektonicznych są dziś niezbędne i będą jeszcze ważniejsze w przyszłości.
Minimalistyczny charakter nagrodzonej inwestycji przy ulicy Złotej
Przy krakowskiej inwestycji przy ulicy Złotej zlokalizowane są dwa mieszkania. W kondygnacji podziemnej znajduje się garaż. Komunikacja wewnątrz budynku odbywa się poprzez klatkę schodową, która prowadzi do dwóch mieszkań i garażu.
Budynki mają minimalistyczny charakter z dominującym białym kolorem elewacji i zostały zaprojektowane tak, aby zoptymalizować zużycie energii. Zastosowano zbiorniki na deszczówkę i panele fotowoltaiczne.
Do budowy budynków wykorzystano lokalne materiały - pustaki ceramiczne i beton. Na dachach znajdują się tarasy. W realizacji zastosowano najkorzystniejsze rozwiązania projektowe, które kształtują środowisko zbudowane i poprawiają jakość życia jednostek i społeczności. Za projekt budynku odpowiada Tomasz Gurgul, współzałożyciel pracowni.
Nagroda Arch Design Award nagradza projekty na trzech poziomach w kategorii projekt architektoniczny i projektowanie wnętrz. Nagroda Bronze Arch Design Award wyróżnia projekty, które poza funkcjonalnością i odpowiednim wykorzystaniem materiałów oraz integracją z otoczeniem mają ogromne walory projektowe. Nagroda Silver Arch Design Award trafia do projektów odznaczających się niesamowitymi pomysłami projektowymi, funkcjonalnością, innowacyjnymi rozwiązaniami, świetną integracją i walorami rynkowymi.