Osiedle Zenit w Łodzi – rusza budowa kolejnego etapu inwestycji

2023-11-24 12:20
Osiedle Zenit w Łodzi – rusza budowa kolejnego etap inwestycji
Autor: materiały prasowe W dwóch pięciopiętrowych budynkach nowego etapu osiedla Zenit znajdować się będą 120 mieszkania o powierzchni od 34 do blisko 66 m kw.

Rozpoczyna się kolejny etap budowy osiedla Zenit w Łodzi. Archicom zmienia otoczenie po dawnym hipermarkecie Tesco. Po odbiorach lokali z premierowej fazy oraz uruchomieniu osiedlowego huba mobilności nadszedł czas na wybudowanie dwóch nowych budynków mieszczących 120 mieszkań.

Spis treści

  1. Lokalizacja osiedla
  2. Nowy etap osiedla Zenit
  3. Ekologiczne i inteligentne rozwiązania na osiedlu Zenit

Lokalizacja osiedla

Osiedle Zenit  znajduje się  w Łodzi w dzielnicy Widzew przy Widzewskiej 22, róg Wałowej. Dzięki bliskości głównych arterii przecinających miasto na osiach wschód-zachód oraz północ- południe z osiedla jest doskonały dojazd do każdej dzielnicy Łodzi. Stacja kolejowa Łódź Widzew znajduje się nieopodal osiedla. Dojazd do Warszawy to godzina i 20 minut.

Nowy etap osiedla Zenit

Najnowszy etap projektu to dwa kameralne pięciopiętrowe budynki. Będą znajdować się w nich 120 mieszkań o powierzchni od 34 do blisko 66 m kw. (łącznie to niemal 6 tys. m kw.). Powstaną one tuż obok zabudowy z pierwszego etapu tworząc wspólnie okazałe zielone podwórko z alejkami do spacerów, ławkami, placem zabaw dla najmłodszych, a także szklarnią do uprawy nasadzeń kwiatów, warzyw lub krzewów ozdobnych. Zmotoryzowani mieszkańcy skorzystają ze stanowisk przygotowanych dla nich w zewnętrznym budynku parkingowym mieszczącym niemal 500 pojazdów. Najnowszy etap łódzkiego osiedla Zenit będzie gotowy pod koniec 2024 roku.

W premierowej fazie oddano do użytku 168 mieszkań o metrażach od 27 do 82 m kw., a klucze do nich przekazywano na początku 2023 roku.

Chcesz zobaczyć najdroższe mieszkanie w Polsce? Znajduje się na warszawskim Powiślu. Zobacz zdjęcia i przeczytaj artykuł. 

Osiedle Zenit w Łodzi – rusza budowa kolejnego etap inwestycji
Autor: materiały prasowe Budynki nowego etapu osiedla powstaną tuż obok zabudowy z pierwszego etapu tworząc wspólnie okazałe zielone podwórko

Widzewska 22 to adres kojarzący się przez lata z betonowym parkingiem i potężną halą sprzedażową sieci Tesco. Naszym zamiarem jest stworzenie czegoś przeciwnego, a mianowicie przyjaznego osiedla sprzyjającego wygodnemu życiu, odpoczynkowi w rodzinnym gronie i rekreacji w otoczeniu zieleni. Za kilka lat oddamy w ręce łodzian kilkuetapowe osiedle przyszłości łączące ekologię, rozwiązania well-beingowe i technologie smart sterowane z poziomu dedykowanej aplikacji. Wszystko to zgodnie z naszą filozofią miastotwórczości czyli dostarczania w polskich aglomeracjach atrakcyjnych inwestycji o wielofunkcyjnym charakterze. Najnowszy etap jest również niepowtarzalną okazją by skorzystać z rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2% - mówi Dawid Wrona, Dyrektor Zarządzający ds.

Ekologiczne i inteligentne rozwiązania na osiedlu Zenit

Łódzkie osiedle powstające w kwartale ulic Widzewska, Wałowa, Bartoka i Chmielowskiego wpisuje się w strategiczne cele lokalnego samorządu nastawione na ekologiczne budownictwo, zieleń i odnawialne źródła energii. Tereny zielone nawadniane wodą deszczową magazynowaną w zbiorniku retencyjnym oraz energia z fotowoltaiki do zasilania części wspólnych m.in. wind, oświetlenia czy urządzeń wentylacji – to tylko część przykładów skutecznego przeciwdziałania przez dewelopera zmianom klimatu i dążenia do pełnej synergii pomiędzy miastem, biznesem a mieszkańcami.

Ewenementem w skali całego kraju jest osiedlowy hub mobilności do wyłącznej dyspozycji lokatorów Zenitu. Wystarczy tylko chwila by założyć konto w dedykowanej aplikacji i korzystać z elektrycznych hulajnóg, rowerów, a także samochodów – także w wersji cargo. Wszyscy mieszkańcy osiedla otrzymują do dyspozycji pakiet startowy rozwiązań smart czyli bezprzewodowy system zarządzania inteligentnym mieszkaniem. Dzięki niemu głosowo lub zdalnie przy pomocy smartfona, można m.in. sterować oświetleniem, regulować temperaturę, wyłączać urządzenia elektryczne czy odblokowywać zamek drzwi wejściowych.

Poza inteligentnymi rozwiązaniami w mieszkaniach Archicom przewidział także pakiet udogodnień, do którego zaliczają się smart innowacje w częściach wspólnych budynków oraz ich otoczeniu. Miejsca, które do tej pory były otwierane domofonem - np. furtki czy drzwi - deweloper wyposaża w system automatycznego zwalniania zamków. Aby je odblokować lub przywołać windę, wystarczy podejść w pobliże czujnika ze smartfonem z wgraną aplikacją.

Ponadto aby ułatwić mieszkańcom odbieranie i nadawanie paczek, na terenie łódzkiego osiedla przewidziano także Paczkomat InPostu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.