Najdroższe mieszkanie w Polsce jest na warszawskim Powiślu. Ile kosztuje, jak wygląda! Zobacz zdjęcia wnętrz!

2023-08-21 7:20

Najbardziej luksusowy apartament i jednocześnie jedno z najdroższych mieszkań w Polsce znajduje się w Warszawie, na Powiślu. Nieruchomość kosztuje ponad 20 mln zł. To prawie 500-metrowy, dwupoziomowy penthouse. Jak wygląda luksus za 20 mln zł? Mieszkanie to prawdziwa uczta dla oka. Sami zobaczcie!

Spis treści

  1. Najdroższe mieszkania w Polsce nie elektryzują już publiczności!
  2. Jak wygląda najdroższy apartament w Polsce? Galeria zdjęć
  3. Nieruchomości premium - czym się charakteryzują?

Najdroższe mieszkania w Polsce nie elektryzują już publiczności!

Mieszkania oferowane za kilka milionów złotych nie elektryzują już publiczności. Poprzeczka w kategorii najdroższych nieruchomości znajduje się dziś znacznie wyżej. Niecały rok temu biznesmen Rafał Zaorski za niemal 23 mln zł kupił 480-metrowy apartament zajmujący całe 50. piętro wieżowca Złota 44 w samym centrum Warszawy. To największy metraż oferowany w budynku, który z uwagi na charakterystyczną formę oraz postać słynnego projektanta nazywany jest „Żaglem Libeskind”. W IIQ 2023 roku w podobnej cenie można kupić równie obszerny penthouse w sercu warszawskiego Powiśla – o krok od Bulwarów Wiślanych.

Imponujący dwupoziomowy penthouse w centrum Warszawy na Powiślu, z tarasem, z którego rozpościera się niesamowity widok na Wisłę, most Świętokrzyski i Stadion Narodowy, w nowej i prestiżowej inwestycji Flisac – tak zaczyna się oferta sprzedaży najdroższego obecnie mieszkania w Polsce.

Flisac to ekskluzywny 7-piętrowy apartamentowiec, wybudowany w 2021 r. przez Ghelamco na wyjątkowo atrakcyjnej działce w narożniku Wybrzeża Kościuszkowskiego i ul. Zajęczej – z adresem Elektryczna 2. Teren znajduje się pomiędzy historycznymi, przedwojennymi budynkami biurowymi dawnej elektrowni. Apartamentowiec za plecami ma zgrabną bryłę kościoła, a przed frontem – skwer schodzący w stronę bulwarów.

Do atutów tej inwestycji, obok prestiżowego i modnego adresu, należy bardzo korzystna lokalizacja. Blisko stąd do centrum (zwłaszcza że tuż obok znajduje się stacja metra Centrum Nauki Kopernik), a jeszcze bliżej na tereny rekreacyjne. Wokół nie brakuje też miłych kawiarni i butików, a zaledwie o krok – w nowoczesnym centrum handlowym Elektrownia Powiśle – czeka bogata oferta restauracji, barów, sklepów, salonów urody, siłowni itp.

Przy okazji sprawdzamy, jakie są ceny mieszkań w Warszawie? Warszawa najdroższym rynkiem. Średnia cena 13,8 tys. zł za mkw.

Jak wygląda najdroższy apartament w Polsce? Galeria zdjęć

Najdroższy apartament w Polsce to niemal 500 m² w stanie deweloperskim – do własnej aranżacji przyszłego właściciela. Powierzchnia ta (dokładnie 488 m²) dzieli się między dwa poziomy, na VI i VII piętrze budynku. Z okien i obszernych tarasów roztaczają się wyjątkowo malownicze widoki. Z jednej strony widać Wisłę i zieleń na praskim brzegu, most Świętokrzyski i ikoniczną bryłę Stadionu Narodowego. Z drugiej – miedziane dachy kościoła, a dalej zrewitalizowane gmachy dawnej elektrowni, z nastrojowym dziedzińcem, na którym dziś kwitnie życie restauracyjno-kawiarniane.

W apartamencie przewidzianych jest 6 sypialń, choć o ostatecznym kształcie penthouse’u zdecyduje jego nabywca. Do nieruchomości przynależy aż 6 miejsc postojowych w garażu podziemnym, a ponadto 3 komórki. Do dyspozycji mieszkańców oraz ich gości jest też wewnętrzny ogród wertykalny oraz taras na dachu budynku – wymienia Dariusz Przewocki z firmy Crystal House (crystalhouse.pl), która pośredniczy w sprzedaży mieszkania.

Nieruchomości premium - czym się charakteryzują?

Na rynku nieruchomości najważniejszą wartością jest lokalizacja, drugą w kolejności – metraż. Nieruchomości premium wyróżniają się też wysokim standardem, choć (jak w przypadku najdroższego mieszkania w Polsce) będzie się można o tym przekonać dopiero wtedy, gdy nabywca wykończy i wyposaży swój penthouse.

Pozostałe cechy definiujące nieruchomość premium to:

  • efektowna architektura – często dzieło znanych, renomowanych pracowni projektowych,
  • wysoki standard techniczny budynku (tu np. cichobieżne windy czy energooszczędne oświetlenie),
  • wyjątkowo elegancko rozwiązane części wspólne (tu m.in. taras na dachu z panoramicznym widokiem, wewnętrzny ogród wertykalny, zielona przestrzeń rekreacyjna),
  • dodatkowe usługi dla mieszkańców (tu foyer z recepcją i concierge’em).
Najbardziej ekskluzywny apartament na warszawskim Powiślu
Autor: materiały prasowe Crystal House Z okien i obszernych tarasów roztaczają się wyjątkowo malownicze widoki. Widać Wisłę i zieleń na praskim brzegu, most Świętokrzyski i ikoniczną bryłę Stadionu Narodowego
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.