Ruszyła budowa czwartego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów w Warszawie

2024-10-29 12:48

Trzypiętrowe "wille miejskie" i szeregowe bliźniaki to oferta firmy Skanska na południe od toru łyżwiarskiego Stegny w Warszawie. Czwarty etap Jaśminowego Mokotowa projektu BBGK Architekci ma wyróżniać głównie położenie w rozsądnej odległości od centrum, a zarazem z zachowaniem kontaktu z przyrodą. Sprzedaż trwa od sierpnia i rozpoczęto budowę.

Pogad@ne. Zbudowane | Extra Inteligentny dom - prościej się nie da!
Materiał sponsorowany

Spis treści

  1. Rozpoczęto budowę i sprzedaż nieruchomości z czwartego etapu osiedla
  2. Gdzie znajduje się 4. etap osiedla Jaśminowy Mokotów?
  3. Jakie budynki znajdują się na osiedlu?
  4. Kto odpowiada za projekt architektoniczny?
  5. Czym wyróżnia się czwarty etap Jaśminowego Mokotowa?
  6. Tereny zielone wokół budynków osiedla i zbiornik wodny
  7. Powierzchnia biologicznie czynna w inwestycji
  8. Nowoczesne technologie
  9. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię domów na osiedlu

Rozpoczęto budowę i sprzedaż nieruchomości z czwartego etapu osiedla

Firma Skanska poinformowała, że Skanska Residential Development Poland rozpoczyna budowę najnowszego, czwartego, etapu warszawskiego osiedla Jaśminowy Mokotów. Sprzedaż rozpoczęto już w sierpniu.

Gdzie znajduje się 4. etap osiedla Jaśminowy Mokotów?

Czwarty etap osiedla Jaśminowy Mokotów to ulice Białej Koniczyny i Dzikich Jabłoni, położone niedaleko Toru Stegny – z jego południowej strony.

Osiedle Jaśminowy Mokotów to miejsce wyjątkowe. Niska, kameralna zabudowa, obfitość zieleni, bliskość terenów rekreacyjnych, takich jak korty tenisowe, tor łyżwiarski Stegny, ścieżki rowerowe i biegowe oraz liczne parki, zapewnią to, co dziś jest najcenniejsze: spokój, dobrą formę, harmonię i wygodne życie.

– pisze na swojej stronie deweloper, zachwalając odległość 15 minut od centrum. Według Google Maps samochodem około godziny 10 rano w dzień powszedni do pałacu Kultury i Nauki jedzie się stamtąd w tej chwili 27 minut, komunikacja miejską – 35-40 minut, z jedną przesiadką.

Jakie budynki znajdują się na osiedlu?

Na osiedlu zaplanowano dwa typy budynków mieszkaniowych:

  • 40 mieszkań w „willach miejskich” – mają to być eleganckie, trzypiętrowe domy wielorodzinne z mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach. Niektóre z tych mieszkań mają mieć prywatne tarasy na dachach. Oferowane są metraże od 50 do 140 m².
  • 12 mieszkań w sześciu bliźniakach w zabudowie szeregowej – w każdym bliźniaku oprócz ogródka są zaplanowane miejsca na samochody w podziemnym garażu. Każdy bliźniak to dwa mieszkania o powierzchni 160 m² każde.

Kto odpowiada za projekt architektoniczny?

Projekt architektoniczny budynków i osiedla przygotowało Studio projektowe BBGK Architekci Sp. z o.o., autorzy miedzy innymi budynku naukowo-dydaktycznego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Bednarskiej w pobliżu Nowego Miasta w Warszawie.

Czym wyróżnia się czwarty etap Jaśminowego Mokotowa?

Czwarty etap jaśminowego Mokotowa przy Torze Stegny ma w zamierzeniu wyróżniać się przede wszystkim lokalizacją i łączyć w sobie komfort mieszkania w mieście z bliskością natury.

Tereny zielone wokół budynków osiedla i zbiornik wodny

Skanska informuje, że mieszkańcy będą mieli do dyspozycji dwa zielone skwery – jeden dostępny tylko dla mieszkańców bliźniaków, a drugi – dla wszystkich mieszkańców osiedla. Na osiedlu zaprojektowano także ścieżkę spacerową wzdłuż zbiornika wodnego. Niedaleko znajduje się publiczny park Enklawa.

Powierzchnia biologicznie czynna w inwestycji

Ponad połowa – 65% – VI etapu inwestycji to obszar zieleni w postaci powierzchni biologicznie czynnej. Roślinność ma się tam rozwijać w naturalnych warunkach glebowych. To rozwiązanie proekologiczne, sprzyjające naturalnemu obiegowi wody.

Nowoczesne technologie

Jaśminowy Mokotów to inwestycja, która pragnie wyznaczać nowe standardy na rynku nieruchomości. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, takich jak:

  • pompy ciepła, wspomagające podgrzewanie wody użytkowej
  • rekuperacja (w bliźniakach)
  • panele fotowoltaiczne (dla każdego z budynków w zabudowie bliźniaczej instalacja o mocy ok. 3 kWp, a „willi miejskiej” – ok. 8 kWp).

Osiedle ma być nie tylko komfortowe, ale także przyjazne dla środowiska.

  • Ponadto, system smart home Appartme ma pozwolić na precyzyjne zarządzanie ogrzewaniem i zużyciem energii, co powinno przełożyć się na oszczędności.
  • 4. etap osiedla ma certyfikat BREEAM, mający stanowić potwierdzenie spełniania najwyższych standardy zrównoważonego budownictwa.

Szacunkowe zapotrzebowanie na energię domów na osiedlu

Szacowany wskaźnik zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną w domach w zabudowie bliźniaczej to ok. 30 kWp/m² powierzchni ogrzewanej rocznie na budynek (wymóg prawny: 70 kWh/m² rocznie), a w „willach”– ok. 60 kWh/m² powierzchni ogrzewanej rocznie.

Listen to "Kuchnia - zamknięta czy aneks? MUROWANE STARCIE" on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.