Apartamenty Opacka w Gdańsku – osiedle Invest Komfort z nagrodą Budowa Roku 2022

2023-09-21 15:08
Apartamenty Opacka
Autor: mat. prasowe Invest Komfrot Apartamenty Opacka są położone w otoczeniu zieleni okolicznych parków i bliskim sąsiedztwie Archikatedry Oliwskiej

Opacka to zespół kameralnych apartamentów zlokalizowanych w centrum gdańskiej Oliwy, w otoczeniu ogólnodostępnego parku i zabytkowej Archikatedry Oliwskiej. Realizacja grupy Invest Komfort otrzymała właśnie tytuł Budowy Roku 2022.

Spis treści

  1. Apartamenty Opacka – inwestycja w sercu gdańskiej Oliwy
  2. Mieszkania o podwyższonym standardzie wykończenia
  3. Inwestycja zanurzona w zieleni
  4. Opacka z nagrodą Budowa Roku 2022

Apartamenty Opacka – inwestycja w sercu gdańskiej Oliwy

Opacka to zespół nowoczesnych apartamentów nawiązujący do wielowiekowego dziedzictwa Gdańska. Inwestycja powstała w sercu Oliwy - jednej z prestiżowych dzielnic Trójmiasta, w otoczeniu kameralnego parku i zabytkowej Archikatedry Oliwskiej. Projekt przygotowało Roark Studio, pracownia odpowiedzialna również za projekt położonej nad brzegiem Motławy inwestycji Chlebova Apartamenty. Nad wizerunkiem wnętrz pracowali architekci z PB Studio, natomiast projekt zieleni powstał w Studio Krajobraz.

Mieszkania o podwyższonym standardzie wykończenia

Do wykończenia części wspólnych apartamentów Opacka użyto materiałów takich jak szlachetne drewno, kamień czy szkło wzorzyste. Klatki schodowe zdobią elementy metaloplastyki oraz artystyczne detale. Dzięki masywnym przeszkleniom na całą wysokość budynku wnętrza są dobrze doświetlone, a okoliczna zieleń jeszcze bardziej dostępna. Apartamenty znajdujące się na ostatniej kondygnacji mają ponadstandardową wysokość aż do 4,20 m.

Przeczytaj również o planowanej inwestycji mieszkaniowej w rewitalizowanej fabryce Batycki w Gdańsku.

Apartamenty Opacka
Autor: mat. prasowe Invest Komfrot Apartamenty Opacka są oddalone od głównych ciągów komunikacyjnych, dzięki czemu zapewniają ciszę i bliski kontakt z naturą, m.in. położonym nieopodal Parkiem Oliwskim

Inwestycja zanurzona w zieleni

Wyjątkowym elementem zespołu mieszkaniowego Opacka jest ogólnodostępny park, który inwestor zrealizował na działce miejskiej. Powstało miejsce sprzyjające odpoczynkowi i spacerom w sercu metropolii. Projekt parku był inspirowany dawnymi ogrodami Opactwa Cystersów. Uporządkowanie tak dużej, reprezentacyjnej działki przyczyniło się do uatrakcyjnienia gdańskiej dzielnicy.

Na terenie parku i inwestycji zasadzono aż 12 tysięcy roślin. Florę wzbogaciły też m.in. dorosłe kasztanowce, dęby i lipy. Co więcej, inwestor przywrócił staw wodny, w którego kierunku łagodnie opadają zielone tarasy. Obok zrealizowano dodatkowo deszczowy staw roślinny, który zbiera wodę powierzchniową i oddaje jej nadmiar do pobliskiego Potoku Oliwskiego.

Apartamenty Opacka
Autor: mat. prasowe Invest Komfrot; fot. ONI Studio Pomiędzy budynkami inwestycji została zaaranżowana przestrzeń dostępna wyłącznie dla mieszkańców, m.in. z placem zabaw, strefą rekreacyjną z saunami i SPA

Opacka z nagrodą Budowa Roku 2022

Zrealizowana przez Invest Komfort Opacka otrzymała Tytuł Budowy Roku I stopnia. Konkurs organizuje Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Inicjatywa odbywa się już od ponad trzech dekad, promując najlepsze polskie projekty i dobre praktyki budowlane.

Eksperci wchodzący w skład jury szczegółowo analizują setki inwestycji z całego kraju pod kątem m.in. jakości realizacji, rozwiązań technologicznych oraz wpływu projektu na środowisko i region.

Odpowiedzialne podejście do projektowania, wyjątkowy charakter Opackiej i rozmach jej realizacji wpłynęły na pozytywną ocenę jury Budowy Roku. To jednak nie jedyna nagroda dla gdańskiej inwestycji. Opacka zdobyła także tytuł Award Winner w międzynarodowym konkursie European Property Awards 2022-2023 i została uznana za Najciekawszą Inwestycję Mieszkaniową 2022 w plebiscycie Trojmiasto.pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.