Inwestycja Dąbrowskiego w Krakowie – rusza projekt Archicomu na Starym Podgórzu

2024-03-12 16:26

Dąbrowskiego to nowy projekt mieszkaniowy realizowany przez Archicom w historycznej części Starego Podgórza w Krakowie. W ramach inwestycji powstaną dwa budynki, w których zaprojektowano blisko 80 mieszkań. Deweloper uruchomił już przedsprzedaż lokali.

Spis treści

  1. Dąbrowskiego – nowe mieszkania na krakowskim Starym Podgórzu
  2. Mieszkania z rozwiązaniami spod znaku smart
  3. Inwestycja nawiązująca do idei 15-minutowego miasta
Murator Remontuje: Jak samodzielnie zamontować listwy przypodłogowe?
Materiał sponsorowany

Dąbrowskiego – nowe mieszkania na krakowskim Starym Podgórzu

Inwestycja mieszkaniowa Dąbrowskiego – nowy krakowski projekt firmy Archicom – zakłada powstanie dwóch budynków o niskiej, trzypiętrowej zabudowie. W większym zaprojektowano 46 lokali oraz ulokowaną na parterze jedną powierzchnię handlowo-usługową. W mniejszym powstanie kolejnych 31 mieszkań. W ofercie przedsprzedażowej znalazły się lokale o zróżnicowanych rozkładach od jednego do czterech pokoi.

Otoczenie budynków ma porastać bogata i zróżnicowana roślinność, zaplanowano także przygotowanie infrastruktury przyjaznej rowerzystom – ze stojakami i strefą naprawy. Zmotoryzowani mieszkańcy skorzystają ze stanowisk parkingowych znajdujących się na terenie podziemnej hali garażowej.

Przyszli mieszkańcy Dąbrowskiego będą żyć w sercu inwestycji integrującej społeczność sąsiedzką, a także w historycznej części Krakowa pełnej zabytków, kamienic i ciekawej historii. Zakup mieszkania w kameralnym kwartale miejskim, który stworzymy jest równoznaczny z sąsiadowaniem z Wisłą, rekreacją na bulwarach i bezproblemowym przemieszczaniem się rowerem lub hulajnogą po centrum Krakowa. Naprawdę nie potrzeba samochodu, ponieważ wszystko jest tu blisko.

– Dawid Wrona, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Archicom

Mieszkania z rozwiązaniami spod znaku smart

Oprócz korzystnej lokalizacji inwestycję Dąbrowskiego mają wyróżniać między innymi: strefa rekreacji, ładowarki elektryczne oraz liczne udogodnienia systemów smart. Do dyspozycji mieszkańców zostanie przekazana technologia zwalniająca automatycznie zamek drzwi wejściowych czy otwierająca bramę garażową. Dodatkowo dostęp do podstawowej wersji systemu pozwalającego na ekranie smartfona kontrolować to, co dzieje się w mieszkaniu, jak np. sterowanie oświetleniem czy czujnik zalania. Zakres tych udogodnień będzie można następnie indywidualnie rozbudowywać o nowe funkcjonalności. 

Przeczytaj także:

Inwestycja nawiązująca do idei 15-minutowego miasta

Projekt mieszkaniowy Dąbrowskiego wpisuje się w coraz bardzie popularną koncepcję tzw. miast 15-minutowych. Stare Podgórze bezpośrednio sąsiaduje z Kazimierzem, a na Rynek Główny będzie można dojechać rowerem w niecały kwadrans po wyjściu z osiedlowej klatki schodowej. W pobliżu inwestycji Archicomu znajdują się Kopiec Kraka, Park Bednarskiego, Staw Płaszowski, Planty im. Floriana Nowackiego oraz obiekty sportowe, jak np. centrum wspinaczkowe, studia fitness i siłownie oraz kluby sportowe zapewniające przestrzeń do rekreacji. Stare Podgórze to również modne miejsca do spędzania wolnego czasu, a więc restauracje, kawiarnie i puby. Od najbliższego dworca PKP, stacji Kraków Podgórze, osiedle będzie dzielić 5 min jazdy taksówką.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.