Osiedle Górka Narodowa w Krakowie – rusza kolejny etap inwestycji

2024-01-09 6:42
Osiedle Górka Narodowa w Krakowie
Autor: Mat. prasowe Dom Development Zakończenie budowy kolejnej fazy osiedla Górka Narodowa planowane jest na III kwartał 2025 r.

Osiedle Górka Narodowa w Krakowie wkracza w kolejny etap realizacji. Inwestycja rozrośnie się o kolejne ponad 100 mieszkań i kilkanaście lokali usługowych. Dom Development zapowiada zakończenie tej części osiedla na III kwartał 2025 roku.

Spis treści

  1. Osiedle Górka Narodowa rośnie 
  2. Zrównoważone rozwiązania
  3. Górka Narodowa w stronę idei 15-miuntowego miasta
Murator Remontuje: Jak samodzielnie zamontować drzwi?

Osiedle Górka Narodowa rośnie 

Dom Development rozpoczął realizację kolejnego etapu krakowskiego osiedla Górka Narodowa, w którym znajdzie się 112 mieszkań i 13 lokali usługowych. Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2025 roku.

W nowym etapie osiedla Górka Narodowa znajdą się mieszkania 1, 2, 3 i 4-pokojowe, o metrażach od 31 do 89 m2, wyposażone w przestronne okna, dające dużą ilość światła dziennego oraz balkony lub tarasy. W częściach wspólnych zaplanowano energooszczędne oświetlenie LED oraz czujniki zmierzchu. Budynki będą wyposażone w nowoczesny system Blue Bolt, pozwalający na dostęp do budynków i wind z poziomu smartfona lub smartwatcha.

Zrównoważone rozwiązania

Osiedle Górka Narodowa zaprojektowano zgodnie z tzw. Zieloną Kartą Inwestycji (wewnętrznym standardem dewelopera), która gwarantuje optymalny zestaw korzyści dla mieszkańców oraz zastosowanie rozwiązań z zakresu zrównoważonej urbanizacji.

W celu ograniczenia efektu miejskiej wyspy ciepła zaplanowano jasne elewacje, 100 m2 zielonych dachów oraz bogatą roślinność otaczającą inwestycję. Deweloper posadzi też szpaler drzew od strony południowej, dbając równocześnie o zacienione miejsce do rekreacji. Na osiedlu pojawią się budki dla ptaków, hotele dla owadów oraz zielnik sąsiedzki, co będzie sprzyjać bioróżnorodności. Dla miłośników dwóch kółek zaprojektowano stojaki na rowery oraz stację ich naprawy. Zamontowane zostaną także ładowarki do samochodów elektrycznych.

Osiedle Górka Narodowa to nasza najpopularniejsza inwestycja w Krakowie. Klientów przyciąga znakomita lokalizacja, której atrakcyjność jeszcze wzrosła po otwarciu nowej trasy tramwajowej oraz dobrze zaprojektowana przestrzeń z licznymi sklepami i usługami w parterach budynków oraz dużymi, zielonymi dziedzińcami.

 – Marek Szmidt, dyrektor sprzedaży w Dom Development Kraków

Górka Narodowa w stronę idei 15-miuntowego miasta

Koncepcja miasta 15-minutowego zakłada możliwość sprawnego dotarcia pieszo lub na rowerze do kluczowych miejsc dla codziennego funkcjonowania.  również osiedlu Górka Narodowa. W jego obrębie lub w bliskim otoczeniu znajdują się sklepy, usługi, placówki edukacyjne i ochrony zdrowia oraz tereny do relaksu i integracji, w tym park zrealizowany przez dewelopera i odsprzedany miastu w zeszłym roku.

Niedawno uruchomione połączenie tramwajowe ułatwia dojazd do centrum. Deweloper zrealizował już dużą część układu drogowego na terenie osiedla, w tym pętlę autobusową. Ponadto, w porozumieniu z miastem, firma planuje wybudować tu kolejny odcinek drogi publicznej, który usprawni komunikację w najbliższym sąsiedztwie.

W inwestycji zaprojektowano również rozwiązania poprawiające komfort osób z niepełnosprawnościami, w tym m.in. windy z dodatkowym wyposażeniem dla osób niedowidzących, czy panele dotykowe i włączniki w częściach wspólnych na odpowiedniej wysokości.

W ramach inwestycji Dom Development na Górce Narodowej docelowo ma powstać 1300 mieszkań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.