Legnicka Vita - prawie 300 nowych mieszkań na wrocławskich Popowicach od Develii

2024-03-11 15:18

Legnicka Vita to nowa inwestycja mieszkaniowa Develii, która powstanie na wrocławskich Popowicach. W dwubryłowym budynku liczącym 15 i 17 pięter znajdzie się 290 lokali. Deweloper właśnie uruchomił sprzedaż mieszkań. Termin zakończenia budowy Legnickiej Vita zaplanowano na II kwartał 2026 r.

Spis treści

  1. Legnicka Vita – prawie 300 nowych mieszkań na wrocławskich Popowicach
  2. Nowa inwestycja Develii tuż przy centrum handlowym Magnolia Park
Murator Remontuje: Jak samodzielnie zamontować drzwi?

Legnicka Vita – prawie 300 nowych mieszkań na wrocławskich Popowicach

Na wrocławskich Popowicach firma Develia zrealizuje nowy projekt, dostarczając 290 nowych lokali na miejscowy rynek mieszkaniowy. W ramach inwestycji powstanie dwubryłowy budynek liczący 15 i 17 pięter. W ofercie znajdą się zarówno rodzinne mieszkania 3- i 4-pokojowem, jak i kompaktowe lokale liczące około 40 m². Każde z mieszkań będzie posiadało przestronny balkon. Na parterze budynku zaplanowano lokale usługowe.  

Projekt przewiduje również budowę podziemnej hali garażowej z platformami parkingowymi i tradycyjnymi miejscami postojowymi. Przygotowanych zostanie kilkanaście naziemnych miejsc postojowych, w tym sześć przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. W otoczeniu inwestycji powstanie też plac zabaw dla dzieci, a przestrzenie zewnętrzne zostaną urozmaicone elementami małej architektury oraz rozległymi nasadzeniami traw ozdobnych, krzewów i drzew, m.in. magnolii. Develia rozbuduje również system ścieżek pieszych i rowerowych w okolicy.

Przeczytaj także:

Na elewacjach zaprojektowaliśmy wysokiej jakości dekoracyjne okładziny. W parterze rozcięliśmy bryłę, tworząc przejście bramowe pod budynkiem zapraszające użytkowników do wejścia, a zarazem łączące dwie jego strony. Inwestycja odda do użytku mieszkańcom fragment miasta, który dotychczas był dla nich trudno dostępny.

– Jakub Świerczyński, pracownia architektoniczna SRDK Architekci Studio Śródka

Nowa inwestycja Develii tuż przy centrum handlowym Magnolia Park

Budynek położony jest bezpośrednio przy popularnym centrum handlowym Magnolia Park, a  odległości około 1,3 km znajduje się Wrocławska hala widowiskowo-sportowa "Orbita". W pobliżu inwestycji znajdują się również park Polana Popowicka, a także tereny rekreacyjne nad brzegiem Odry.

Projekt Legnickiej Vita przygotowała pracownia architektoniczna SRDK Architekci Studio Śródka. Początek budowy inwestycji  zaplanowano na drugą połowę marca 2024 roku, a zakończenie budowy na II kwartał 2026 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.