Ogrody Staromiejskie – nowa inwestycja mieszkaniowa Apsys we Wrocławiu

2024-03-06 11:38

Ogrody Staromiejskie to wrocławska inwestycja mieszkaniowa zlokalizowana w kwartale ulic Stawowej, Kościuszki, Kołłątaja i Rejtana. Obejmuje łącznie 66 apartamentów o zróżnicowanym metrażu. Inwestycja realizowana jest przez Apsys Stawowa.

Spis treści

  1. Ogrody Staromiejskie – 66 apartamentów w sercu miasta
  2. Ogrody miejskie wśród kamienic
  3. Zrównoważony projekt, proekologiczne rozwiązania
Murator Remontuje: Jak samodzielnie zamontować listwy przypodłogowe?
Materiał sponsorowany

Ogrody Staromiejskie – 66 apartamentów w sercu miasta

Wrocławska inwestycja Ogrody Staromiejskie zlokalizowana jest w bliskiej odległości od Dworca PKP i Starego Miasta, w kwartale ulic Stawowej, Kościuszki, Kołłątaja i Rejtana. Projekt obejmuje trzy kamienice – dwie nowe i jedną w pełni rewitalizowaną.

Budynki będą miały od 5 do 7 kondygnacji, na których powstanie łącznie 66 apartamentów o zróżnicowanych metrażach, od kompaktowych 25-metrowych lokali po przestronne apartamenty o powierzchni nawet do 120 m². Do części mieszkań przyporządkowane zostały balkony, portfenetry i prywatne ogródki, inne będą miały dostęp do prywatnych tarasów na dachu.

Ogrody miejskie wśród kamienic

Projekt wyróżniają m.in. zaplanowane na terenie inwestycji ogrody miejskie. W kompleksie powstaną zielone dziedzińce z miejscami do odpoczynku dla mieszkańców, multisensoryczny placyk zabaw dla dzieci i ogródki warzywne. W projektowaniu zieleni przewidziano wykorzystanie rodzimych gatunków roślin. Brzozy, derenie, paprocie oraz łąki kwietne mają nie tylko zdobić ogród, ale też być wsparciem dla lokalnego ekosystemu, przyciągając owady i ptaki.

Zobacz także:

Ogrody Staromiejskie to kolejny przykład naszego zaangażowania w ochronę miejskiego dziedzictwa. Przywracając postindustrialne tereny, tworzymy nie tylko nowe miejsca do zamieszkania, ale i ożywiamy tę część miasta, wprowadzając do niej zieleń. Zadbamy, aby znalazły się tam nowoczesne rozwiązania redukujące negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz dbające o komfort przyszłych mieszkańców. Poprzez zrównoważone podejście, przestrzeń ta odzyska swoje dawne znaczenie, stając się integralną częścią dynamicznie rozwijającego się Wrocławia.

– Katarzyna Dziurnikowska, Dyrektorka ds. Inwestycji Apsys Polska

Zrównoważony projekt, proekologiczne rozwiązania

Ogrody Staromiejskie to pierwszy z dwóch etapów kompleksowego przedsięwzięcia realizowanego przez Apsys w centrum Wrocławia. Druga część inwestycji – Nowa Stawowa obejmie dwie rewitalizowane zabytkowe kamienice, w których powstaną nowoczesne lofty. Całe przedsięwzięcie realizowane będzie w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju – od etapu projektowania po przez prace modernizacyjne i budowlane. Inwestycja przy ulicy Stawowej przejdzie proces certyfikacji.

Projekt Ogrodów Staromiejskich opracowała pracownia Łapacz Winkowski Architekci. Sprzedaż lokali na zlecenie Apsys Stawowa prowadzi firma DevelopMe Sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.