Nowe mieszkania na gdańskiej Morenie. Unidevelopment rusza z budową inwestycji Kusocińskiego

2023-11-30 8:17
Rusza budowa inwestycji Kusocińskiego na gdańskiej Morenie
Autor: Mat. prasowe Unidevelopment SA Inwestycja Kusocińskiego powstanie w bliskim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Kusocińskiego to nowa inwestycja mieszkaniowa na gdańskiej Morenie, a zarazem pierwszy projekt mieszkaniowy Unidevelopment SA w Trójmieście. Właśnie rusza budowa obiektu, jej zakończenie zaplanowano na połowę 2025 r.

Spis treści

  1. Nowe mieszkania na gdańskiej Morenie
  2. Osiedle Kusocińskiego – 132 mieszkania w pierwszym etapie
  3. Mieszkania z certyfikatem

Nowe mieszkania na gdańskiej Morenie

Inwestycja Kusocińskiego zostanie zrealizowana przez Unidevelopment SA w samym sercu gdańskiej Moreny, przy ulicy Janusza Kusocińskiego. Nowy projekt powstanie w bliskim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, jednego z najstarszych parków w Polsce. Za przygotowanie projektu odpowiada pracownia architektoniczna ME Concept. Generalnym wykonawcą została firma MEGA S.A.

– Realizujemy inwestycje zrównoważone, czyli takie, które dobrze wpisują się w swoje otoczenie i zapewniają mieszkańcom warunki do komfortowego życia. W przypadku Kusocińskiego połączymy atuty lokalizacji z nowoczesnym projektem, który jednocześnie będzie współgrał z tamtejszymi osiedlami i zapewniał mieszkańcom dostęp do infrastruktury miejskiej oraz pozwalał na kontakt z okoliczną przyrodą. Chcemy, by potwierdzeniem przyjaznego charakteru inwestycji Kusocińskiego był certyfikat środowiskowy BREEAM  – mówi Ewa Przeździecka, Wiceprezes Unidevelopment SA.

Przeczytaj też o nowych apartamentach Sol Marina z widokiem na Zatokę Gdańską.

Osiedle Kusocińskiego – 132 mieszkania w pierwszym etapie

W ramach pierwszego etapu gdańskiej inwestycji powstanie budynek o zróżnicowanej bryle mierzącej od siedmiu do dziewięciu kondygnacji. Przewidziano w nim łącznie 132 nowoczesne mieszkania. Ofertę otwierają kawalerki o powierzchni 26 m². Największy jest 5-pokojowy lokal o powierzchni 130 m². Architektura inwestycji Kusocińskiego z elewacją w kolorze jasnej cegły nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego modernizmu.

– Bryła budynku mieszkalnego jest zwarta, a jednocześnie w sposób naturalny dostosowuje się do różnorodnego w tej okolicy ukształtowania terenu. Elewacje stonowaną kolorystyką nawiązują do sąsiadującej zabudowy, a użyte materiały tworzą przestrzeń nowej jakości. Lekkości inwestycji nadaje wysokościowe stopniowanie budynku i zaakcentowanie elegancką, grafitową okładziną części kondygnacji parteru. Subtelność potęgują również zastosowane szklane wykończenia przestronnych balkonów i tarasów, jasne ceglane okładziny i detale w postaci delikatnych lameli – mówi Przemysław Junosza Kisielewski z pracowni architektonicznej ME CONCEPT, odpowiedzialnej za przygotowanie projektu inwestycji.

W ramach inwestycji Kusocińskiego planowany jest również teren rekreacyjny z samoobsługową stacją naprawy rowerów oraz przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. W pierwszym etapie inwestycji znajdzie się 131 miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej. Osiedle będzie pod nadzorem ochrony i zostanie wyposażone w monitoring.

Mieszkania z certyfikatem

Inwestycja Kusocińskiego została zaprojektowana zgodnie z kryteriami certyfikatu BREEAM. Oznacza to, że m.in. budowa będzie prowadzona w sposób zrównoważony, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie ładu przestrzennego, segregację odpadów oraz ponowne wykorzystanie materiałów, a także zminimalizowanie wpływu prac na sąsiedztwo. 

Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze na koniec tego roku. Inwestycja ma być gotowa w II kwartale 2025 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.