Wyjątkowe apartamenty Sol Marina z widokiem na Zatokę Gdańską

2023-10-11 11:51

Luksusowy kompleks apartamentowców Sol Marina położony jest w przy nabrzeżu Martwej Wisły nieopodal Wyspy Sobieszewskiej. Dekpol Deweloper zakończył właśnie prace nad II etapem inwestycji Sol Marina, a 15 kameralnych, nowoczesnych budynków otrzymało już pozwolenie na użytkowanie.

Spis treści

  1. Wyjątkowe apartamenty Sol Marina przy nabrzeżu Martwej Wisły
  2. II etap budowy apartamentów Sol Marina już zakończony
  3. Sol Marina – nie tylko apartamenty

Wyjątkowe apartamenty Sol Marina przy nabrzeżu Martwej Wisły

Kompleks Sol Marina zlokalizowany jest tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku, zaledwie 500 m od Wyspy Sobieszewskiej i 14 km od centrum Gdańska. W sąsiedztwie kompleksu położone są dwa rezerwaty przyrody – Ptasi Raj i Mewia Łacha. To jedno z ostatnich takich dzikich miejsc na polskim wybrzeżu, a jednocześnie położone blisko tętniącego życiem centrum miasta.

Projekt architektoniczny inwestycji Sol Marina został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty, a także z Pauliną Czurak ze Studia IDEOGRAF, która odpowiada za wygląd wnętrz. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Dekpol Budownictwo.

Przeczytaj również o nagrodzonej inwestycji Apartamenty Opacka w Gdańsku.

II etap budowy apartamentów Sol Marina już zakończony

Budowa kompleksu Sol Marina rozpoczęła się w 2019 roku. W ramach I etapu powstało 77 apartamentów o powierzchniach liczących od 41 do 89 m².

W zakończonym właśnie II etapie do użytku oddanych zostało 15 nowoczesnych, kameralnych budynków, obejmujących łącznie 127 lokali o powierzchniach od 26 do 86 m². Apartamenty wyposażone są m.in. w panoramiczne okna, które zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz, a także umożliwiają podziwianie pięknej okolicy. Do lokali na parterze przynależą przestronne ogródki, a do tych na wyższych kondygnacjach – balkony i tarasy.

Aktualnie realizowany jest III etap inwestycji Sol Marina, w którym powstaje 140 apartamentów o zróżnicowanych powierzchniach od 25 do ponad 81 m². Lokale tworzone są w ramach 16 budynków o niskiej zabudowie, by zapewnić mieszkańcom poczucie prywatności. Zakończenie realizacji tej fazy projektu planowane jest na przełomie 2024 i 2025 roku.

Apartamenty Sol Marina przy nabrzeżu Martwej Wisły
Autor: Mat. prasowe Dekpol Deweloper Nabywcy mieszkań mają możliwość zakupu miejsca na swój jacht w marinie

Sol Marina – nie tylko apartamenty

Nabywcy apartamentów mogą zakupić również miejsce na swój prywatny jacht w marinie. Dla wygody jej użytkowników na terenie inwestycji przewidziano w pełni wyposażone nabrzeże z własnym kapitanatem. Szerokie, ponad 5-metrowe miejsca do cumowania jachtów oraz łodzi motorowych pozwalają na swobodne manewrowanie, a wyjście na pełne morze z tego miejsca trwa tylko 20 min.

Poza częścią apartamentową w ramach kompleksu powstał także budynek hotelowy Grano Hotel SOLMARINA. Poza pokojami hotelowymi obiekt oferuje centrum konferencyjno-biznesowe, strefę rekreacyjną z basenem z widokiem na marinę, a także rozbudowaną strefę Wellness&SPA. Na dachu budynku hotelowego przewidziano część restauracyjną „SEA ROOF”, umożliwiającą spożywanie posiłków w otoczeniu malowniczych widoków na Wyspę Sobieszewską.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.