Wyjątkowe apartamenty Sol Marina z widokiem na Zatokę Gdańską

2023-10-11 11:51

Luksusowy kompleks apartamentowców Sol Marina położony jest w przy nabrzeżu Martwej Wisły nieopodal Wyspy Sobieszewskiej. Dekpol Deweloper zakończył właśnie prace nad II etapem inwestycji Sol Marina, a 15 kameralnych, nowoczesnych budynków otrzymało już pozwolenie na użytkowanie.

Spis treści

  1. Wyjątkowe apartamenty Sol Marina przy nabrzeżu Martwej Wisły
  2. II etap budowy apartamentów Sol Marina już zakończony
  3. Sol Marina – nie tylko apartamenty

Wyjątkowe apartamenty Sol Marina przy nabrzeżu Martwej Wisły

Kompleks Sol Marina zlokalizowany jest tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku, zaledwie 500 m od Wyspy Sobieszewskiej i 14 km od centrum Gdańska. W sąsiedztwie kompleksu położone są dwa rezerwaty przyrody – Ptasi Raj i Mewia Łacha. To jedno z ostatnich takich dzikich miejsc na polskim wybrzeżu, a jednocześnie położone blisko tętniącego życiem centrum miasta.

Projekt architektoniczny inwestycji Sol Marina został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty, a także z Pauliną Czurak ze Studia IDEOGRAF, która odpowiada za wygląd wnętrz. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Dekpol Budownictwo.

Przeczytaj również o nagrodzonej inwestycji Apartamenty Opacka w Gdańsku.

II etap budowy apartamentów Sol Marina już zakończony

Budowa kompleksu Sol Marina rozpoczęła się w 2019 roku. W ramach I etapu powstało 77 apartamentów o powierzchniach liczących od 41 do 89 m².

W zakończonym właśnie II etapie do użytku oddanych zostało 15 nowoczesnych, kameralnych budynków, obejmujących łącznie 127 lokali o powierzchniach od 26 do 86 m². Apartamenty wyposażone są m.in. w panoramiczne okna, które zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz, a także umożliwiają podziwianie pięknej okolicy. Do lokali na parterze przynależą przestronne ogródki, a do tych na wyższych kondygnacjach – balkony i tarasy.

Aktualnie realizowany jest III etap inwestycji Sol Marina, w którym powstaje 140 apartamentów o zróżnicowanych powierzchniach od 25 do ponad 81 m². Lokale tworzone są w ramach 16 budynków o niskiej zabudowie, by zapewnić mieszkańcom poczucie prywatności. Zakończenie realizacji tej fazy projektu planowane jest na przełomie 2024 i 2025 roku.

Apartamenty Sol Marina przy nabrzeżu Martwej Wisły
Autor: Mat. prasowe Dekpol Deweloper Nabywcy mieszkań mają możliwość zakupu miejsca na swój jacht w marinie

Sol Marina – nie tylko apartamenty

Nabywcy apartamentów mogą zakupić również miejsce na swój prywatny jacht w marinie. Dla wygody jej użytkowników na terenie inwestycji przewidziano w pełni wyposażone nabrzeże z własnym kapitanatem. Szerokie, ponad 5-metrowe miejsca do cumowania jachtów oraz łodzi motorowych pozwalają na swobodne manewrowanie, a wyjście na pełne morze z tego miejsca trwa tylko 20 min.

Poza częścią apartamentową w ramach kompleksu powstał także budynek hotelowy Grano Hotel SOLMARINA. Poza pokojami hotelowymi obiekt oferuje centrum konferencyjno-biznesowe, strefę rekreacyjną z basenem z widokiem na marinę, a także rozbudowaną strefę Wellness&SPA. Na dachu budynku hotelowego przewidziano część restauracyjną „SEA ROOF”, umożliwiającą spożywanie posiłków w otoczeniu malowniczych widoków na Wyspę Sobieszewską.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE