Nowe wydanie poradnika dla profesjonalistów „Muratorplus. Obiekty Mieszkalne”

2023-11-06 6:00
Nowe wydanie poradnika dla profesjonalistów „Muratorplus. Obiekty Mieszkalne”
Autor: Red.

Najnowsze wydanie publikacji „Muratorplus. Obiekty Mieszkalne” zawiera artykuły przygotowane przez ekspertów, dotyczące projektowania, budowy i eksploatacji osiedli oraz budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Przedstawia aktualne trendy i nowe technologie z zakresu projektowania, wznoszenia i wykończenia obiektów mieszkalnych.

Jest już dostępny kolejny numer poradnika „Muratorplus. Obiekty Mieszkalne”. To publikacja przygotowana przez ekspertów i skierowana do specjalistów z tej branży – architektów, projektantów, wykonawców, a także deweloperów i zarządców tego typu obiektów.

Zamów teraz e-wydanie:

Muratorplus. Obiekty Mieszkalne e-wydanie 2023/24

W najnowszym wydaniu poradnika "Muratorplus. Obiekty Mieszkalne":

 • Cyfryzacja prawa budowlanego oraz korzyści z wprowadzenia EDB i c-KOB – artykuł przedstawiający najważniejsze aspekty wprowadzenia elektronicznego dziennika budowy oraz elektronicznej książki obiektu budowlanego, m.in. dostęp do tych dokumentów, uprawnienia do dokonywania wpisów, procedury wprowadzania zmian, korzyści z prowadzenia EDB i c-KOB.
 • Świadectwa energetyczne – aktualne wymagania dla budynków mieszkalnych wielorodzinnych – materiał odpowiadający na najistotniejsze pytania dotyczące świadectw energetycznych obiektów wielorodzinnych: kiedy jest wymagane świadectwo, jakie są obowiązki przy sprzedaży lub najmie lokali, na kim spoczywa obowiązek sporządzenia świadectwa energetycznego.
 • Budowa osiedla na terenach poprzemysłowych – przegląd najważniejszych zagadnień geotechnicznych, takich jak: ryzyko wystąpienia zanieczyszczeń, niestabilność gruntów, naruszenie stosunków wodnych, kolizje podziemne, ryzyko wystąpienia niewybuchów czy szkody górnicze po płytkiej eksploatacji głębinowej.
 • Bloki, które nie boją się koloru – prezentacje najciekawszych polskich i zagranicznych obiektów mieszkalnych z wielokolorowymi elewacjami.
 • Termomodernizacja – wybrane aspekty projektowe i wykonawcze – artykuł prezentuje m.in. metody i etapy docieplenia elewacji budynków, a także istotne kwestie dotyczące docieplania ścian zewnętrznych obiektów zabytkowych.
 • Trendy w stolarce okiennej w budynkach wielorodzinnych – przegląd aktualnych trendów i wymagań w zakresie stolarki okiennej w budynkach wielorodzinnych – od kwestii materiałowych i projektowych, po zagadnienia dotyczące efektywności energetycznej i ochrony środowiska.
 • Nowoczesne drzwi zewnętrzne – jakie kryteria powinny spełniać nowoczesne drzwi zewnętrzne stosowane w budynkach mieszkalnych; rodzaje konstrukcji i wypełnień, systemy sterowania i kontroli dostępu, trendy i nowości w zakresie okuć.
 • Ściany działowe z płyt g-k w obiektach mieszkalnych – przegląd rodzajów płyt g-k zawierający charakterystykę materiałową płyt, ich właściwości, a także najważniejsze wytyczne montażowe.
 • Klimatyzacja w mieszkaniu w istniejącym bloku – formalności i ograniczenia związane z montażem klimatyzacji w istniejącym bloku; rodzaje klimatyzacji stosowanej w budynkach wielorodzinnych, wskazówki montażowe.
 • Energia cieplna w budynkach wielorodzinnych – artykuł podejmuje najistotniejsze zagadnienia związane z ogrzewaniem i przygotowywaniem ciepłej wody użytkowej w tego rodzaju obiektach, takie jak wskaźnik EP, ogrzewanie centralne i rozwiązania indywidualne, wymagania względem kotłowni gazowej, zastosowanie pomp ciepła w obiektach wielorodzinnych.
 • Bezpieczne i komfortowe oświetlenie klatki schodowej – materiał prezentujący aspekty prawne (aktualne wymagania, przepisy i normy) oraz użytkowe (energooszczędność, dobór opraw) dotyczące właściwego oświetlenia klatek schodowych w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.
 • Ochrona przeciwpożarowa – komórki lokatorskie i boksy w garażach podziemnych – artykuł podejmuje podstawowe aspekty dotyczące zapewnienia ochrony ppoż. w tego rodzaju pomieszczeniach i strefach.
 • Powierzchnia biologicznie czynna – czym jest powierzchnia biologicznie czynna i jak rozumieć stosowane w przepisach związane z nią pojęcia, jak należy liczyć powierzchnię terenu biologicznie czynnego, obowiązujące wymagania i nadchodzące zmiany prawne.

Oprócz artykułów merytorycznych publikacja zawiera również prezentacje produktów i usług firm działających w tej branży.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.