Nowe wydanie poradnika dla profesjonalistów „Muratorplus. Obiekty Mieszkalne”

2023-11-06 6:00
Nowe wydanie poradnika dla profesjonalistów „Muratorplus. Obiekty Mieszkalne”
Autor: Red.

Najnowsze wydanie publikacji „Muratorplus. Obiekty Mieszkalne” zawiera artykuły przygotowane przez ekspertów, dotyczące projektowania, budowy i eksploatacji osiedli oraz budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Przedstawia aktualne trendy i nowe technologie z zakresu projektowania, wznoszenia i wykończenia obiektów mieszkalnych.

Jest już dostępny kolejny numer poradnika „Muratorplus. Obiekty Mieszkalne”. To publikacja przygotowana przez ekspertów i skierowana do specjalistów z tej branży – architektów, projektantów, wykonawców, a także deweloperów i zarządców tego typu obiektów.

Zamów teraz e-wydanie:

Muratorplus. Obiekty Mieszkalne e-wydanie 2023/24

W najnowszym wydaniu poradnika "Muratorplus. Obiekty Mieszkalne":

 • Cyfryzacja prawa budowlanego oraz korzyści z wprowadzenia EDB i c-KOB – artykuł przedstawiający najważniejsze aspekty wprowadzenia elektronicznego dziennika budowy oraz elektronicznej książki obiektu budowlanego, m.in. dostęp do tych dokumentów, uprawnienia do dokonywania wpisów, procedury wprowadzania zmian, korzyści z prowadzenia EDB i c-KOB.
 • Świadectwa energetyczne – aktualne wymagania dla budynków mieszkalnych wielorodzinnych – materiał odpowiadający na najistotniejsze pytania dotyczące świadectw energetycznych obiektów wielorodzinnych: kiedy jest wymagane świadectwo, jakie są obowiązki przy sprzedaży lub najmie lokali, na kim spoczywa obowiązek sporządzenia świadectwa energetycznego.
 • Budowa osiedla na terenach poprzemysłowych – przegląd najważniejszych zagadnień geotechnicznych, takich jak: ryzyko wystąpienia zanieczyszczeń, niestabilność gruntów, naruszenie stosunków wodnych, kolizje podziemne, ryzyko wystąpienia niewybuchów czy szkody górnicze po płytkiej eksploatacji głębinowej.
 • Bloki, które nie boją się koloru – prezentacje najciekawszych polskich i zagranicznych obiektów mieszkalnych z wielokolorowymi elewacjami.
 • Termomodernizacja – wybrane aspekty projektowe i wykonawcze – artykuł prezentuje m.in. metody i etapy docieplenia elewacji budynków, a także istotne kwestie dotyczące docieplania ścian zewnętrznych obiektów zabytkowych.
 • Trendy w stolarce okiennej w budynkach wielorodzinnych – przegląd aktualnych trendów i wymagań w zakresie stolarki okiennej w budynkach wielorodzinnych – od kwestii materiałowych i projektowych, po zagadnienia dotyczące efektywności energetycznej i ochrony środowiska.
 • Nowoczesne drzwi zewnętrzne – jakie kryteria powinny spełniać nowoczesne drzwi zewnętrzne stosowane w budynkach mieszkalnych; rodzaje konstrukcji i wypełnień, systemy sterowania i kontroli dostępu, trendy i nowości w zakresie okuć.
 • Ściany działowe z płyt g-k w obiektach mieszkalnych – przegląd rodzajów płyt g-k zawierający charakterystykę materiałową płyt, ich właściwości, a także najważniejsze wytyczne montażowe.
 • Klimatyzacja w mieszkaniu w istniejącym bloku – formalności i ograniczenia związane z montażem klimatyzacji w istniejącym bloku; rodzaje klimatyzacji stosowanej w budynkach wielorodzinnych, wskazówki montażowe.
 • Energia cieplna w budynkach wielorodzinnych – artykuł podejmuje najistotniejsze zagadnienia związane z ogrzewaniem i przygotowywaniem ciepłej wody użytkowej w tego rodzaju obiektach, takie jak wskaźnik EP, ogrzewanie centralne i rozwiązania indywidualne, wymagania względem kotłowni gazowej, zastosowanie pomp ciepła w obiektach wielorodzinnych.
 • Bezpieczne i komfortowe oświetlenie klatki schodowej – materiał prezentujący aspekty prawne (aktualne wymagania, przepisy i normy) oraz użytkowe (energooszczędność, dobór opraw) dotyczące właściwego oświetlenia klatek schodowych w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.
 • Ochrona przeciwpożarowa – komórki lokatorskie i boksy w garażach podziemnych – artykuł podejmuje podstawowe aspekty dotyczące zapewnienia ochrony ppoż. w tego rodzaju pomieszczeniach i strefach.
 • Powierzchnia biologicznie czynna – czym jest powierzchnia biologicznie czynna i jak rozumieć stosowane w przepisach związane z nią pojęcia, jak należy liczyć powierzchnię terenu biologicznie czynnego, obowiązujące wymagania i nadchodzące zmiany prawne.

Oprócz artykułów merytorycznych publikacja zawiera również prezentacje produktów i usług firm działających w tej branży.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE