Olszynki Park – najwyższy wieżowiec na Podkarpaciu rośnie! [Zdjęcia z budowy]

2024-01-16 6:55

Olszynki Park w Rzeszowie ma być trzecim co do wysokości najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. W głównej wieży oraz wchodzącym w skład kompleksu niższym, 18-piętrowym obiekcie mają powstać łącznie 292 apartamenty. Zobacz, jak obecnie wygląda budowa Olszynki Park – najwyższego budynku w Rzeszowie i całym regionie Podkarpacia!

Spis treści

  1. Olszynki Park w Rzeszowie – na podium wieżowców mieszkalnych
  2. Wieże Olszynki Park z "wiatrem w żaglach"

Olszynki Park w Rzeszowie – na podium wieżowców mieszkalnych

Olszynki Park w Rzeszowie to pretendent do 3. miejsca na liście najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce (po inwestycjach Złota 44 w Warszawie i Sky Tower we Wrocławiu, a o włos – zaledwie 1 m – przed stołecznym Cosmopolitanem). W imponującej 37-piętrowej wieży o docelowej wysokości 161 m oraz towarzyszącym jej niższym, 18-piętrowym obiekcie mają się znaleźć łącznie 292 apartamenty, mniejsze na niższych piętrach, a wysoko nawet 300-metrowe.

Przeczytaj także:

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Wieże Olszynki Park z "wiatrem w żaglach"

Rozrzeźbione bryły obu składowych kompleksu (proj. A.T. Architekci) mogą się kojarzyć z formami Złotej 44. Skojarzenia te potwierdza również opis na stronie inwestycji, wskazujący na nawiązania do dwumasztowej łodzi – ze względu na usytuowanie obiektu nad rzeką. Jak czytamy, „Obiekt widziany w ruchu z różnych stron zaskakuje obserwatora nieustanie zmieniającym się kształtem. Można powiedzieć, że podlega ciągłej metamorfozie – od smukłej ekspresyjnej bryły aż do szerokiej mocno osadzonej na podstawie formie z 'wiatrem w żaglach'".

Inwestycja kusi jednak nie tylko spektakularną architekturą oraz wysoką klasą zastosowanych materiałów i jakością wykończeń. Przyciąga także planowaną bogatą ofertą handlową i usługową, w tym strefą wypoczynku i odnowy biologicznej.

Zakończenie budowy pierwotnie planowano na II połowę 2023 r. Prace nad wzniesieniem budynku nadal jednak trwają. Zobacz, jak obecnie wygląda budowa Olszynki Park w Rzeszowie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.