Wrocławski Port Popowice powiększa się o kolejny etap

2024-04-18 13:51

Port Popowice to wieloetapowa inwestycja mieszkaniowa powstająca na terenie dawnego portu przeładunkowego na wrocławskich Popowicach. Firma ROBYG ogłosiła realizację kolejnej części kompleksu - deweloper wprowadza do oferty 216 nowych mieszkań. Cały projekt to 2,5 tys. lokali znajdujących się na 14-hektarowym terenie u zbiegu ulic Wejherowskiej i Białowieskiej.

Spis treści

  1. Port Popowice Wrocław - gigantyczna inwestycja nad Odrą
  2. Osiedle na Popowicach z kolejnym etapem
  3. Mieszkania z widokiem na park
Rozmowy Muratora: Marek Karwowski, general manager EPPA

Port Popowice Wrocław - gigantyczna inwestycja nad Odrą

Osiedle Port Popowice powstaje na 14-hektarowym terenie i docelowo znajdzie się tam 2,5 tysiąca mieszkań. Do tej pory do użytku oddanych zostało osiem budynków z 1246 mieszkaniami. Od początku zamiarem inwestorów było stworzenie osiedla, które będzie posiadało nie tylko dobrze rozwiniętą infrastrukturę sklepowo-usługową, ale także stanie się miejscem spotkań mieszkańców Wrocławia, chociażby dzięki usytuowanej w centralnym punkcie marinie, terenom zielonym i promenadzie.

Historia popowickiej inwestycji sięga XIX wieku. Inspiracją dla architektów był bowiem dawny port przeładunkowy. Obiekt został zamknięty pod koniec lat 80. Dziś ten teren zyskuje nowe życie właśnie dzięki kompleksowi mieszkaniowemu.

Port Popowice wpisuje się w ważną dla nas ideę 15-minutowego miasta. Zgodnie z nią mieszkańcy takich osiedli swoje najważniejsze potrzeby mogą zrealizować w ciągu kwadransa od wyjścia z domu. Mają w pobliżu sklepy, punkty usługowe, placówki edukacyjne, przychodnie medyczne i wiele miejsc rekreacji. Dzięki temu żyje im się wygodniej i spokojniej. Odwołania do dziedzictwa portu widoczne są w motywach dekoracyjnych części wspólnych budynków m.in. ozdobnej brązowej płytce klinkierowej na elewacji i elementach małej architektury na osiedlu 

– Joanna Chojecka z ROBYG, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na terenie Warszawy i Wrocławia

Osiedle na Popowicach z kolejnym etapem

Nowy etap inwestycji Port Popowice zakłada budowę 11-piętrowego budynku z halą garażową. Powstanie w nim 216 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 26,87 mkw. do ponad 116 mkw., liczących od 1 do 5 pokoi z balkonami, loggiami lub ogródkami. W podziemnej hali garażowej mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Przewidziano także budowę placu zabaw, elementów małej architektury i stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo mieszkania zostaną wyposażone w system Smart House by Keemple, który zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji.

Zobacz także:

Budynek będzie usytuowany w najbardziej kameralnej, zielonej części osiedla z widokiem na rzekę i park. Okna nowych mieszkań z jednej strony będą bowiem skierowane bezpośrednio na Odrę, a z drugiej – na Polanę Popowicką. To właśnie tam, w listopadzie ubiegłego roku, deweloper rozpoczął sprzedaż mieszkań w jednym z dwóch budynków zaplanowanych w tej części osiedla – będzie on liczył 10 pięter i znajdą się w nim 143 mieszkania wraz z podziemną halą garażową. Budowa znajdującego się obok 11-piętrowca już się rozpoczęła. Zakończenie prac zaplanowane jest przełom drugiego i trzeciego kwartału 2025 roku.

Mieszkania z widokiem na park

Obszar osiedla położony jest bezpośrednio przy Parku Zachodnim i Polanie Popowickiej. W sąsiedztwie znajduje się Hala Orbita, a także kryty basen, kąpielisko, saunarium i siłownia. Dojazd na rowerze do Magnolia Park, największej galerii handlowej na Dolnym Śląsku zajmuje niecałe 8 minut. Ponadto położenie w pobliżu mostu Milenijnego i ulicy Lotniczej zapewnia szybki dojazd do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i trasy S5. W ubiegłym roku, bezpośrednio przy osiedlu, uruchomiono przystanki dwóch nowych linii tramwajowych. To właśnie dzięki nim mieszkańcy Portu Popowice mogą dojechać na Gaj i do ZOO oraz w okolice kompleksu rozrywkowo-rekreacyjnego Hali Stulecia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.