Mieszkanie z certyfikatem: dwie inwestycje PRS LifeSpot z Breeam In-Use na poziomie Very Good

2024-04-15 14:52

LifeSpot Pustelnicka w Warszawie oraz gdyński LifeSpot Nasypowa w marcu tego roku otrzymały certyfikaty Breeam In-Use na poziomie Very Good w części pierwszej (Asset Performance) oraz w części drugiej (Management Performance). Dzięki temu znalazły się w pierwszej czwórce obiektów w Polsce z certyfikatem w kategorii Residential (obiekt mieszkalny). Obie inwestycje należą do segmentu rynku nieruchomości PRS.

Spis treści

  1. LifeSpot w Warszawie i Gdyni z certyfikatem Bream In-Use
  2. Zrównoważone użytkowanie i zarządzanie
  3. LifeSpot – inwestycje z segmentu PRS
Murator Remontuje: Malowanie dla każdego
Materiał sponsorowany

LifeSpot w Warszawie i Gdyni z certyfikatem Bream In-Use

LifeSpot Pustelnicka to obiekt usługowy z lokalami przeznaczonymi na wynajem długoterminowy, położony na warszawskiej Pradze-Południe. Z kolei LifeSpot Nasypowa to obiekt mieszkaniowy zlokalizowany na gdyńskim Oksywiu. W obu realizacjach zastosowano wiele proekologicznych rozwiązań, których celem było m.in. zmniejszenie zużycia energii i wody, poprawa jakości powietrza oraz zwiększenie komfortu najemców.

W marcu tego roku obie realizacje uzyskały certyfikaty Breeam In-Use na poziomie Very Good. Wdrożenie wymagań certyfikacji, oprócz zredukowania emisji dwutlenku węgla i ograniczenia zużycia zasobów naturalnych, przełożyło się też na niższe koszty utrzymania budynku.

Uzyskanie certyfikacji dla warszawskiej i gdyńskiej inwestycji LifeSpot było efektem ramowej współpracy zarządcy Griffin Capital Partners z firmą doradczą JWA, specjalizującą się w zielonych rozwiązaniach dla nieruchomości komercyjnych.

Przeczytaj także:

Zrównoważone użytkowanie i zarządzanie

Proces certyfikacji obejmował przygotowanie odpowiedniej polityki i wdrożenie procedur służących bardziej efektywnemu zarządzaniu budynkiem. W ramach polityki środowiskowej podjęte zostały działania w zakresie obniżenia zużycia energii i wody. Zadeklarowano też sposób analizowania zużycia mediów w celu wykrywania wszystkich nieprawidłowości. Dodatkowo przeprowadzono ankietę dotyczącą komfortu termicznego i satysfakcji użytkowników, której wyniki poddano szczegółowej analizie. Kolejnym krokiem było zaplanowanie działań poprawiających komfort życia mieszkańców      oraz przygotowanie przewodnika, ułatwiającego nowym najemcom zapoznanie z budynkiem i jego otoczeniem.

W ramach certyfikacji opracowano również politykę zrównoważonych zakupów. Według jej założeń wszystkie elementy pozyskiwane do budynku mają być bardziej zrównoważone środowiskowo (np. pozyskiwane lokalnie), a materiały drewniane będą posiadać certyfikat potwierdzający legalne pochodzenie drewna (FSC).

Z zadowoleniem obserwuję, jak właściciele budynków z mieszkaniami na wynajem coraz bardziej kładą nacisk nie tylko na zwiększanie liczby nieruchomości, ale również na poprawę jakości życia mieszkańców, przy jednoczesnym uwzględnieniu wartości ESG – środowiskowych, społecznych i zarządczych. To wyraża nie tylko odpowiedzialność biznesową, ale także dbałość o nasze środowisko naturalne i społeczność lokalną.

– Jerzy Wójcik, CEO and founder, JWA

LifeSpot – inwestycje z segmentu PRS

Zarządzana przez Griffin Capital Partners platforma LifeSpot jest jednym z liderów dynamicznie rozwijającego się segmentu rynku nieruchomości PRS. Operator posiada aktualnie 1362 jednostki mieszkalne w Gdyni, Warszawie, Łodzi i Wrocławiu.

Obecnie w budowie pozostaje kolejne 1781 jednostek, a 2402 mieszkań jest na etapie uzyskiwania niezbędnych zezwoleń i będzie oddane do użytku w ciągu najbliższych trzech lat.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.