Osiedle Portowo w Poznaniu - rusza gigantyczna inwestycja. Powstanie tu 1800 mieszkań

2024-04-10 12:57

Osiedle Portowo w Poznaniu to wieloetapowa inwestycja Vastint Poland. Inwestor podpisał właśnie umowę z Mostostal Warszawa S.A. na realizację tego projektu. Pierwszy etap rozpocznie się od budowy 11 budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy Rondzie Starołęka, wzdłuż ulicy Hetmańskiej aż do Warty. Powstanie tu 378 mieszkań przeznaczonych na długoterminowy wynajem. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze wiosną 2024 roku i potrwają 30 miesięcy.

Spis treści

  1. Osiedle Portowo w Poznaniu – gigantyczna inwestycja nad Wartą
  2. Osiedle jak miasteczko
  3. Portowo w Poznaniu - kiedy zakończenie budowy?
Murator Remontuje: Ogrzewanie podłogowe
Materiał sponsorowany

Osiedle Portowo w Poznaniu – gigantyczna inwestycja nad Wartą

Portowo to poznańska inwestycja mieszkaniowa Vastint planowana na 19-hektarowym terenie, położonym nad rzeką Wartą, tuż przy rondzie Starołęka.

Całość projektu obejmować będzie blisko 50 budynków wielorodzinnych o zróżnicowanym charakterze z nowoczesnymi parterami usługowo-handlowymi, oferując 1800 mieszkań na wynajem i sprzedaż. Metraże będą wahać się od 30 m² – w przypadku małych kawalerek, do ponad 100 m² – w 5-pokojowych apartamentach. Wszystkie mieszkania będą gotowe do zamieszkania i oferowane w kilku stylach wykończenia zaproponowanych przez dewelopera.

Pierwszy etap inwestycji to 11 budynków o zróżnicowanych kondygnacjach, w których powstanie 378 mieszkań przeznaczonych na długoterminowy wynajem. Budowa tej części projektu ma ruszyć jeszcze wiosną tego roku.

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Mostostal Warszawa S.A. Projekt przygotowała pracownia architektoniczna APA Wojciechowski.

Z zadowoleniem informujemy o inauguracji pierwszego etapu budowy osiedla mieszkaniowego Portowo. Ten ambitny projekt jest wynikiem pracy architektów z pracowni APA Wojciechowski i naszego zespołu, który dążył do stworzenia wygodnej przestrzeni do życia, zapewniając dostęp do wszystkich potrzebnych udogodnień. Zaprojektowane tereny zielone, ale także ścieżki rowerowe i miejsca do odpoczynku nad wodą, będą zachęcać mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w życiu miejskim oraz do pielęgnowania więzi z naturą. Jesteśmy przekonani, że standard mieszkań sprosta oczekiwaniom wynajmujących, a samo osiedle będzie przyjaznym miejscem do zamieszkania.

– Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland

Osiedle jak miasteczko

Portowo zaplanowane zostało jako kameralne miasteczko z wszelkimi udogodnieniami i usługami. W obrębie inwestycji powstaną obiekty użyteczności publicznej oraz miejsca rekreacji i wypoczynku zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Mieszkańcy będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z wodą, korzystając z osiedlowej przystani dla motorówek, łodzi i kajaków, grobli łączącej północną część projektu z terenami nadrzecznymi. Przebudowa ulicy Starołęckiej na odcinku od ronda Starołęka do ulicy Romana Maya, planowana w ramach projektu, dodatkowo podniesie walory komunikacyjne osiedla.

Portowo w Poznaniu - kiedy zakończenie budowy?

Realizacja osiedla Portowo będzie przebiegać etapami, zaplanowanymi na kilkanaście lat. Prace nad ukończeniem I etapu, w ramach którego powstanie 11 budynków i niespełna 400 mieszkań, mają ruszyć wiosną 2024 roku i potrwać około 30 miesięcy. Ostateczne zakończenie budowy całego projektu inwestor przewiduje na 2036 rok.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.