Rusza realizacja Osiedla Przy Forcie i II etapu Harmonii Mokotów w Warszawie

2024-04-11 14:37

Dom Development rozpoczął budowę mieszkań w II etapie projektu Harmonia Mokotów u zbiegu al. Polski Walczącej i al. Józefa Becka, a także nowego Osiedla Przy Forcie, zlokalizowanego w pobliżu zabytkowego Fortu V Włochy. Obie realizacje powiększą warszawski rynek mieszkaniowy o ponad 300 lokali.

Spis treści

  1. Osiedle Przy Forcie – nowa inwestycja w Ursusie
  2. Zielone i energooszczędne rozwiązania
  3. Harmonia Mokotów z drugim etapem
Murator Remontuje: Ogrzewanie podłogowe
Materiał sponsorowany

Osiedle Przy Forcie – nowa inwestycja w Ursusie

Osiedle Przy Forcie to nowy projekt Dom Development w warszawskim Ursusie. W inwestycji o kaskadowej zabudowie – od 5-piętrowych do 3-piętrowych budynków –  powstaną 124 mieszkania. Blisko połowę będą stanowić lokale dwupokojowe o powierzchniach od 36 do 50 m², pozostałe to zróżnicowane funkcjonalnie i metrażowo mieszkania o powierzchniach od 25 do 122 m².

Finał realizacji inwestycji i oddanie lokali do użytku zaplanowano na IV kwartał 2025 roku.

Inwestycja jest zlokalizowana w pobliżu parku Achera i zabytkowego Fortu V Włochy, gdzie oprócz zabudowań z końca XIX wieku znajdują się też tereny rekreacyjne i sportowe.

Zielone i energooszczędne rozwiązania

Jasną elewację zabudowy osiedla Przy Forcie uatrakcyjnią pnącza na ścianach, dodatkowo projekt przewiduje realizację obszernego patio obsadzonego drzewami i krzewami oraz osiedlowego plac zabaw. 

Na dachach budynków zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, pozwalające ograniczyć emisję CO2 i obniżyć rachunki za energię w częściach wspólnych. Na obniżenie opłat wpłynie także użycie nowoczesnych lamp LED oraz czujek zmierzchu z możliwością zastosowania przerwy nocnej.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji także rozwiązania wspierające zielony transport – stojaki na rowery, rowerownię i ładowarkę aut elektrycznych.

Zobacz także:

Naszą ambicją jest, aby rok 2024 był dla Dom Development rokiem rekordowej sprzedaży, dlatego nieustannie pracujemy nad uzupełnianiem oferty. Zaczynamy od Warszawy, gdzie pod koniec marca zaczęliśmy realizację 337 lokali w dwóch atrakcyjnych dzielnicach. Natomiast od początku roku uruchomiliśmy budowę blisko 700 lokali w stołecznych projektach. Wkrótce będziemy informować o dalszej rozbudowie oferty.

 – Monika Perekitko, członek zarządu Dom Development

Harmonia Mokotów z drugim etapem

Uruchomiony pod koniec 2023 roku projekt Harmonia Mokotów powstaje u zbiegu al. Polski Walczącej i al. Józefa Becka. W drugim etapie powstaną trzy budynki z łącznie 196 mieszkaniami i 17 lokalami usługowymi. W ofercie tej części inwestycji znalazły się mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, o metrażach od 32 do 85 m².

W Harmonii Mokotów powstaną m.in. łąki kwietne, ogrody deszczowe, zielone strefy relaksu i zacienione place zabaw. Budynki zostaną wyposażone w energooszczędne windy i lampy LED.

Znakomita lokalizacja Harmonii Mokotów w pobliżu Kopca Powstania Warszawskiego i Jeziorka Czerniakowskiego łączy wszelkie zalety życia blisko centrum miasta z możliwością spędzania wolnego czasu w otoczeniu bujnej zieleni i pięknych krajobrazów. Zadbaliśmy o to, by nasz projekt wtopiony był w naturę, a pomiędzy budynkami czuło się przestrzeń i oddech. Chcemy, by osiedle było miejską oazą – bioróżnorodną, dającą wytchnienie w upalne dni i naturalnie utrzymującą odpowiedni poziom nawodnienia. Myślę, że będzie to miejsce lubiane nie tylko przez mieszkańców, ale przez całą lokalną społeczność.

– Grzegorz Smoliński, dyrektor działu sprzedaży w Dom Development

Łącznie w ramach projektu Harmonia Mokotów zostanie zbudowanych 10 budynków z około 470 lokalami. Pierwsze mieszkania zostaną przekazane klientom latem 2025 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.