Osiedle Blask – nowa inwestycja na łódzkich Bałutach

2024-03-01 13:37
Osiedle Blask w Łodzi
Autor: Mat. prasowe Trei Real Estate Poland

Osiedle Blask to kolejna łódzka inwestycja mieszkaniowa Trei Real Estate Poland. Przy ul. Smugowej w pierwszym etapie projektu powstanie ponad 100 mieszkań zlokalizowanych w sześciokondygnacyjnym budynku. Rozpoczęcie prac zaplanowano na drugą połowę tego roku, a ukończenie inwestycji na 2026 rok.

Spis treści

  1. Osiedle Blask - nowe mieszkania w trzech etapach
  2. Inwestycja w sąsiedztwie 13 parków i Manufaktury
Murator Remontuje: Jak samodzielnie zamontować listwy przypodłogowe?
Materiał sponsorowany

Osiedle Blask - nowe mieszkania w trzech etapach

Zgodnie z projektem przygotowanym przez studio neoprojekt Wojciech Netzel architektura osiedla Blask ma bezpośrednio nawiązywać do industrialnej historii Łodzi, m.in. przez geometryczne formy brył budynków i ceglane faktury na elewacjach. W sześciokondygnacyjnym budynku, który będzie zrealizowany w pierwszym etapie, powstanie 101 mieszkań jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowych, o metrażach od 27 do 114 m², oraz 96 podziemnych miejsc parkingowych. 

W ciągu kolejnych kilku lat będą powstawać kolejne dwa etapy tej inwestycji, Docelowo, po planowanym ukończeniu projektu w 2026 roku, osiedle będzie się składać z zespołu trzech budynków. Przedsprzedaż mieszkań w ramach I etapu rozpoczęła się już w grudniu 2023 roku.

Przeczytaj także o innych planowanych inwestycjach mieszkaniowych w Łodzi:

Łódź to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Jej potencjał potwierdzają realizowane tam coraz liczniej inwestycje, przekładające się na rosnącą atrakcyjność całej aglomeracji zarówno dla mieszkańców, jak i szeroko rozumianego biznesu. Potwierdza to między innymi najnowsza edycja raportu BEAS, w którym Łódź uzyskała ocenę 7,2/10, czyli o 6 punktów procentowych więcej niż w badaniu przeprowadzonym w 2021 roku.

– Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland

Inwestycja w sąsiedztwie 13 parków i Manufaktury

Poza ustawnością lokali oraz aspektami czysto ekonomicznymi, na popularność inwestycji mieszkaniowych wśród klientów wpływa także ich bezpośrednie otoczenie, pozwalające aktywnie spędzać wolny czas czy korzystać z oferty handlowo-usługowej, gastronomicznej oraz kulturalnej.  W sąsiedztwie osiedla Blask zlokalizowane są między innym bałucki Stary Rynek oraz liczne przystanki komunikacji zbiorowej, a w zasięgu kilkunastominutowego spaceru spektakularne centrum handlowe Manufaktura. W promieniu 2 km od osiedla znajduje się aż 13 parków, pozwalających aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.