Osiedle Hi Mokotów! - w stołecznej inwestycji Cordii powstanie ponad 220 mieszkań

2024-04-16 12:54

Hi Mokotów! to nowa, już czwarta realizacja Cordii w Warszawie. Osiedle zostanie zbudowane przy ul. Bokserskiej, stanowiącej granicę pomiędzy Mokotowem a Ursynowem. W trzech ośmiokondygnacyjnych budynkach powstaną 224 mieszkania. Projekt przygotowała pracownia CK Architekci, a generalne wykonawstwo powierzono firmie KALTER.

Spis treści

  1. Osiedle Hi Mokotów! – nowa warszawska inwestycja Cordii
  2. Rozwiązania prośrodowiskowe i energooszczędne
  3. Zieleń między blokami
Murator Remontuje: Malowanie dla każdego
Materiał sponsorowany

Osiedle Hi Mokotów! – nowa warszawska inwestycja Cordii

Hi Mokotów! to nowy projekt mieszkaniowy Cordii, zlokalizowany przy ul. Bokserskiej, która leży na styku dzielnic południowej Warszawy: Mokotowa i Ursynowa. W ramach inwestycji powstaną trzy ośmiokondygnacyjne budynki z 224 mieszkaniami i dwupoziomowym garażem podziemnym. Większość lokali będą stanowić 2-pokojowe mieszkania o metrażach 37 i 42 m². Do każdego z nich będzie przynależeć przestronny balkon, taras lub – w przypadku lokali na parterze – ogródek.

Projekt Hi Mokotów! będzie wyróżniać elegancka i trwała elewacja, wykonana m.in. z ozdobnych paneli HPL i Elastolith, czyli trwałych płytek elastycznych. Osiedle zostanie wyposażone w system zwalniania kontroli dostępu do budynków przez aplikację mobilną – na telefonie z włączonym bluetooth system sam będzie wyłapywał sygnał i zwalniał zamek. Dodatkowo przy wjeździe do garażu zostanie zamontowany system czytania tablic rejestracyjnych.

Zobacz także:

Prace nad projektem toczyły się przez wiele lat, przy dużym zaangażowaniu finansowym i eksperckim. Mamy poczucie, że Hi Mokotów to wyjątkowa inwestycja, w której wszystko ze sobą współgra – świetna lokalizacja, doskonale skomunikowana z resztą miasta i nowoczesna architektura ze strefami starannie zaprojektowanej zieleni. To nasz kolejny atrakcyjny projekt

– podsumowuje Tomasz Łapiński, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska

Rozwiązania prośrodowiskowe i energooszczędne

Na jednej ze ścian osiedla Hi Mokotów! zaplanowano wykonanie artystycznego muralu. W projekcie nie zabraknie również rozwiązań proekologicznych. Znajdą tu zastosowanie m.in.: energooszczędne oświetlenie LED z czujnikami ruchu, panele fotowoltaiczne, które pokryją ok. 20% energii potrzebnej do utrzymania części wspólnych budynków oraz zbiornik retencyjny na wodę opadową do podlewania roślinności.

Dla miłośników jednośladów na terenie osiedla i w garażu zostanie przygotowanych kilkadziesiąt miejsc do parkowania rowerów. Właściciele samochodów elektrycznych będą mieli możliwość zakupu miejsc postojowych przystosowanych pod montaż stacji ładowania lub skorzystać z ogólnodostępnych, zlokalizowanych na zewnątrz.

Zieleń między blokami

W projekcie przewidziano dwa główne wejścia na teren osiedla: jedno z pergolą i ozdobną bramą, a drugie od ul. Bokserskiej. W przestrzeni pomiędzy budynkami zaprojektowano dużo zieleni, a także reprezentacyjny plac ze strefą relaksu i elementami małej architektury. Mieszkańcy Hi Mokotów będą mogli skorzystać z plenerowej siłowni i wyjść z dziećmi na ogrodzony plac zabaw. Deweloper posadzi także na osiedlu ponad 100 nowych drzew.

Równolegle z budową inwestycji deweloper będzie realizował też przebudowę skrzyżowania na ul. Bokserskiej. W jej wyniku powstaną rondo, chodniki i ścieżki rowerowe. Przy okazji przebudowy pojawią się też nowe nasadzenia zieleni.

Za projekt osiedla Hi Mokotów! odpowiada pracownia CK Architekci. Generalnym wykonawcą została firma KALTER, a budowa będzie współfinansowana przez Bank PKO BP.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.