Osiedle Kościuszki w Chorzowie – nowa inwestycja J.W. Construction już gotowa

2023-06-27 11:59
Osiedle Kościuszki w Chorzowie
Autor: mat. prasowe J.W. Construction Osiedle Kościuszki w Chorzowie to kompleks mieszkalny złożony z sześciu budynków o zróżnicowanej wysokości

Osiedle Kościuszki to kameralny kompleks mieszkaniowy zlokalizowany nieopodal parku Śląskiego w Chorzowie. Inwestor, grupa kapitałowa J.W. Construction, ogłosiła zakończenie realizacji osiedla. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma PORR S.A., projekt przygotowała pracownia Moska i Rachuba.

Spis treści

  1. Osiedle Kościuszki – inwestycja w sercu Chorzowa
  2. Ponad 250 mieszkań w kameralnej zabudowie
  3. Inwestycja już na mecie

Osiedle Kościuszki – inwestycja w sercu Chorzowa

Osiedle Kościuszki zlokalizowane jest przy ulicy Kościuszki, a zatem pozostaje w samym sercu miasta, a jednocześnie bliskie sąsiedztwo parku Śląskiego zapewnia dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych.

Wyróżnikiem Osiedla Kościuszki jest niewątpliwie jego atrakcyjna lokalizacja, która z jednej strony oznacza bliskość węzłów komunikacyjnych, punktów handlowo-usługowych i placówek edukacyjnych, a z drugiej sąsiedztwo natury w postaci parku Śląskiego. Odnajdą się tu więc na pewno osoby aktywne, czerpiące z miejskiego stylu życia, jak i miłośnicy odpoczynku w otoczeniu zieleni.

Małgorzata Ostrowska, dyr. pionu sprzedaży i marketingu w J.W. Construction

Ponad 250 mieszkań w kameralnej zabudowie

Osiedle Kościuszki to druga – po Osiedlu Nowe Tysiąclecie – inwestycja zrealizowana przez dewelopera w Aglomeracji Śląskiej. Kompleks składa się z sześciu budynków o zróżnicowanej wysokości (od trzech do siedmiu kondygnacji), w których powstało łącznie 256 mieszkań o podwyższonym standardzie – od kompaktowych kawalerek, przez dwu- i trzypokojowe lokale, aż po przestronne, czteropokojowe mieszkania o powierzchni do 83 m². Do lokali przynależą duże balkony, tarasy bądź ogródki. W ramach inwestycji powstało 316 miejsc parkingowych w garażach i 70 na parkingu naziemnym.

Zobacz także:

Osiedle Kościuszki w Chorzowie
Autor: mat. prasowe J.W. Construction Autorem projektu Osiedla Kościuszki w CHorzowie jest biuro architektoniczne Moska i Rachuba

Inwestycja już na mecie

Budowa Osiedla Kościuszki w Chorzowie rozpoczęła się w czerwcu 2021 r. Dwa lata później, w czerwcu 2023 r., inwestor – Grupa Kapitałowa J.W. Construction ogłosiła oficjalne zakończenie realizacji kompleksu. 

Generalnym wykonawcą inwestycji był PORR S.A. Projekt architektoniczny przygotowało biuro Moska i Rachuba.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE