Osiedle Kościuszki w Chorzowie – nowa inwestycja J.W. Construction już gotowa

2023-06-27 11:59
Osiedle Kościuszki w Chorzowie
Autor: mat. prasowe J.W. Construction Osiedle Kościuszki w Chorzowie to kompleks mieszkalny złożony z sześciu budynków o zróżnicowanej wysokości

Osiedle Kościuszki to kameralny kompleks mieszkaniowy zlokalizowany nieopodal parku Śląskiego w Chorzowie. Inwestor, grupa kapitałowa J.W. Construction, ogłosiła zakończenie realizacji osiedla. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma PORR S.A., projekt przygotowała pracownia Moska i Rachuba.

Spis treści

  1. Osiedle Kościuszki – inwestycja w sercu Chorzowa
  2. Ponad 250 mieszkań w kameralnej zabudowie
  3. Inwestycja już na mecie

Osiedle Kościuszki – inwestycja w sercu Chorzowa

Osiedle Kościuszki zlokalizowane jest przy ulicy Kościuszki, a zatem pozostaje w samym sercu miasta, a jednocześnie bliskie sąsiedztwo parku Śląskiego zapewnia dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych.

Wyróżnikiem Osiedla Kościuszki jest niewątpliwie jego atrakcyjna lokalizacja, która z jednej strony oznacza bliskość węzłów komunikacyjnych, punktów handlowo-usługowych i placówek edukacyjnych, a z drugiej sąsiedztwo natury w postaci parku Śląskiego. Odnajdą się tu więc na pewno osoby aktywne, czerpiące z miejskiego stylu życia, jak i miłośnicy odpoczynku w otoczeniu zieleni.

Małgorzata Ostrowska, dyr. pionu sprzedaży i marketingu w J.W. Construction

Ponad 250 mieszkań w kameralnej zabudowie

Osiedle Kościuszki to druga – po Osiedlu Nowe Tysiąclecie – inwestycja zrealizowana przez dewelopera w Aglomeracji Śląskiej. Kompleks składa się z sześciu budynków o zróżnicowanej wysokości (od trzech do siedmiu kondygnacji), w których powstało łącznie 256 mieszkań o podwyższonym standardzie – od kompaktowych kawalerek, przez dwu- i trzypokojowe lokale, aż po przestronne, czteropokojowe mieszkania o powierzchni do 83 m². Do lokali przynależą duże balkony, tarasy bądź ogródki. W ramach inwestycji powstało 316 miejsc parkingowych w garażach i 70 na parkingu naziemnym.

Zobacz także:

Osiedle Kościuszki w Chorzowie
Autor: mat. prasowe J.W. Construction Autorem projektu Osiedla Kościuszki w CHorzowie jest biuro architektoniczne Moska i Rachuba

Inwestycja już na mecie

Budowa Osiedla Kościuszki w Chorzowie rozpoczęła się w czerwcu 2021 r. Dwa lata później, w czerwcu 2023 r., inwestor – Grupa Kapitałowa J.W. Construction ogłosiła oficjalne zakończenie realizacji kompleksu. 

Generalnym wykonawcą inwestycji był PORR S.A. Projekt architektoniczny przygotowało biuro Moska i Rachuba.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.