Osiedle Port Popowice we Wrocławiu powiększa się o nowy budynek. Ponad 140 mieszkań na sprzedaż w Porcie Popowice

2023-11-08 17:14

Port Popowice – wrocławski kompleks mieszkaniowy położony tuż nad Odrą – powiększa się o kolejny budynek. Do sprzedaży trafiło 143 mieszkań z widokiem na Odrę lub na Polanę Popowicką. Zakończenie budowy tego etapu zaplanowano na połowę 2025 r.

Spis treści

  1. Ponad 140 mieszkań na sprzedaż w Porcie Popowice
  2. Port Popowice - osiedle na terenie historycznego portu
  3. Inwestycja blisko zieleni

Ponad 140 mieszkań na sprzedaż w Porcie Popowice

Najnowszy etap Portu Popowice to budynek znajdujący się w kameralnej, zielonej części osiedla. Okna nowych mieszkań z jednej strony skierowane będą na Odrę, a z drugiej – na Polanę Popowicką.

W 10-piętrowym budynku z halą garażową znajdą się 143 mieszkania: 1-, 2- i 3-pokojowe o powierzchni od 27 do 68 mkw. z tarasami, balkonami, loggiami i ogródkami. Wszystkie będą posiadały aneks kuchenny, a większość z nich to poszukiwane na rynku lokale dwustronne i narożne. W hali garażowej mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Przy budynku znajdą się dwa stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz strefa do rekreacji dla mieszkańców. Deweloper ma w planach zielone nasadzenia. Zachowa także rosnące w tej okolicy drzewa.

Budowa nowego etapu już się rozpoczęła i zakończy się w połowie 2025 roku.

Port Popowice - osiedle na terenie historycznego portu

Projekt Portu Popowice to 2,5 tys. mieszkań znajdujących się na 14-hektarowym terenie u zbiegu ulic Wejherowskiej oraz Białowieskiej. Inspiracją dla architektów był dawny port przeładunkowy z XIX wieku. Obiekt został zamknięty pod koniec lat 80. Dziś ten teren zyskuje nowe życie dzięki komfortowemu kompleksowi mieszkaniowemu. Odwołania do dziedzictwa portu widoczne są w motywach dekoracyjnych części wspólnych budynków m.in. ozdobnej brązowej płytce klinkierowej na elewacji i elementach małej architektury na osiedlu.

– Koncepcja Portu Popowice zakłada powstanie całkowicie samowystarczalnej inwestycji, która będzie łączyć w sobie różnorodne funkcje – mieszkaniową, biurową, usługową i rozrywkową. – Sercem tego projektu będzie marina i znajdująca się w jej pobliżu promenada otoczona terenami zielonymi. Naszym celem było stworzenie takiego osiedla, które posiada nie tylko dobrze rozwiniętą infrastrukturę sklepowo-usługową, ale także jest modnym miejscem spotkań mieszkańców Wrocławia – podkreśla Joanna Chojecka z ROBYG.

Przeczytaj także o innych inwestycjach na terenie Wrocławia:

Port Popowice wpisuje się w ideę 15-minutowego miasta, w którym podstawowe potrzeby można zrealizować w ciągu kwadransa od wyjścia z domu. Mieszkańcy mają w pobliżu dobrze rozwiniętą infrastrukturę miejską, w tym sklepy, usługi, szkołę, przychodnie medyczne i wiele miejsc rekreacji.

– Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na terenie Warszawy i Wrocławia w ROBYG

Inwestycja blisko zieleni

Obszar osiedla położony jest bezpośrednio przy Parku Zachodnim i Polanie Popowickiej. W sąsiedztwie znajduje się Hala Orbita, a także kryty basen i kąpielisko. W pobliżu - niecałe 8 minut jazdy rowerem - największa galeria handlowa na Dolnym Śląsku Magnolia Park. Położenie inwestycji w pobliżu mostu Milenijnego oraz ulicy Lotniczej zapewnia szybki dojazd do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i trasy S5. Wiosną 2023 r. przy ulicy Popowickiej, przy osiedlu, uruchomiono też przystanki dwóch nowych linii tramwajowych.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.