Osiedle Port Popowice we Wrocławiu powiększa się o nowy budynek. Ponad 140 mieszkań na sprzedaż w Porcie Popowice

2023-11-08 17:14

Port Popowice – wrocławski kompleks mieszkaniowy położony tuż nad Odrą – powiększa się o kolejny budynek. Do sprzedaży trafiło 143 mieszkań z widokiem na Odrę lub na Polanę Popowicką. Zakończenie budowy tego etapu zaplanowano na połowę 2025 r.

Spis treści

  1. Ponad 140 mieszkań na sprzedaż w Porcie Popowice
  2. Port Popowice - osiedle na terenie historycznego portu
  3. Inwestycja blisko zieleni

Ponad 140 mieszkań na sprzedaż w Porcie Popowice

Najnowszy etap Portu Popowice to budynek znajdujący się w kameralnej, zielonej części osiedla. Okna nowych mieszkań z jednej strony skierowane będą na Odrę, a z drugiej – na Polanę Popowicką.

W 10-piętrowym budynku z halą garażową znajdą się 143 mieszkania: 1-, 2- i 3-pokojowe o powierzchni od 27 do 68 mkw. z tarasami, balkonami, loggiami i ogródkami. Wszystkie będą posiadały aneks kuchenny, a większość z nich to poszukiwane na rynku lokale dwustronne i narożne. W hali garażowej mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Przy budynku znajdą się dwa stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz strefa do rekreacji dla mieszkańców. Deweloper ma w planach zielone nasadzenia. Zachowa także rosnące w tej okolicy drzewa.

Budowa nowego etapu już się rozpoczęła i zakończy się w połowie 2025 roku.

Port Popowice - osiedle na terenie historycznego portu

Projekt Portu Popowice to 2,5 tys. mieszkań znajdujących się na 14-hektarowym terenie u zbiegu ulic Wejherowskiej oraz Białowieskiej. Inspiracją dla architektów był dawny port przeładunkowy z XIX wieku. Obiekt został zamknięty pod koniec lat 80. Dziś ten teren zyskuje nowe życie dzięki komfortowemu kompleksowi mieszkaniowemu. Odwołania do dziedzictwa portu widoczne są w motywach dekoracyjnych części wspólnych budynków m.in. ozdobnej brązowej płytce klinkierowej na elewacji i elementach małej architektury na osiedlu.

– Koncepcja Portu Popowice zakłada powstanie całkowicie samowystarczalnej inwestycji, która będzie łączyć w sobie różnorodne funkcje – mieszkaniową, biurową, usługową i rozrywkową. – Sercem tego projektu będzie marina i znajdująca się w jej pobliżu promenada otoczona terenami zielonymi. Naszym celem było stworzenie takiego osiedla, które posiada nie tylko dobrze rozwiniętą infrastrukturę sklepowo-usługową, ale także jest modnym miejscem spotkań mieszkańców Wrocławia – podkreśla Joanna Chojecka z ROBYG.

Przeczytaj także o innych inwestycjach na terenie Wrocławia:

Port Popowice wpisuje się w ideę 15-minutowego miasta, w którym podstawowe potrzeby można zrealizować w ciągu kwadransa od wyjścia z domu. Mieszkańcy mają w pobliżu dobrze rozwiniętą infrastrukturę miejską, w tym sklepy, usługi, szkołę, przychodnie medyczne i wiele miejsc rekreacji.

– Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na terenie Warszawy i Wrocławia w ROBYG

Inwestycja blisko zieleni

Obszar osiedla położony jest bezpośrednio przy Parku Zachodnim i Polanie Popowickiej. W sąsiedztwie znajduje się Hala Orbita, a także kryty basen i kąpielisko. W pobliżu - niecałe 8 minut jazdy rowerem - największa galeria handlowa na Dolnym Śląsku Magnolia Park. Położenie inwestycji w pobliżu mostu Milenijnego oraz ulicy Lotniczej zapewnia szybki dojazd do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i trasy S5. Wiosną 2023 r. przy ulicy Popowickiej, przy osiedlu, uruchomiono też przystanki dwóch nowych linii tramwajowych.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE