Osiedle SOHO by Yareal w Warszawie z gotowym II etapem inwestycji. Trwają odbiory mieszkań

2023-12-28 7:33
SOHO by Yareal
Autor: Mat. prasowe Yareal W ramach II etapu osiedla SOHO by Yareal powstało blisko 300 mieszkań

Osiedle SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku wzbogaciło się o 300-metrowy, ogólnodostępny park linearny oraz 55 apartamentów i 241 mieszkań. Yareal zakończył realizację drugiego – największego i najważniejszego etapu projektu – obejmującego zieloną oś wielofunkcyjnego kompleksu, a także dwa kameralne apartamentowce i dwa kolejne budynki z mieszkaniami o podwyższonym standardzie.

Spis treści

  1. SOHO by Yareal – prawie 300 nowych mieszkań i park linearny na warszawskiej Pradze
  2. Osiedle SOHO z nawiązaniem do historii miejsca
  3. Zrównoważone rozwiązania w SOHO

SOHO by Yareal – prawie 300 nowych mieszkań i park linearny na warszawskiej Pradze

Do apartamentów i mieszkań wybudowanych przez Yareal wprowadzi się wkrótce blisko 300 kolejnych rodzin, które od pierwszych chwil zamieszkania będą mogły korzystać z nowego parku linearnego rozciągającego się na niemal całą szerokość kwartału. Zasadzono w nim ponad 17 000 roślin, w tym ponad 100 drzew i krzewów, spośród których część zachowano z czasów przemysłowej przeszłości tego terenu, a część przesadzono w nowe miejsca w ramach skomplikowanej i ryzykownej procedury.

Na potrzeby nowo tworzonego parku sprowadzono blisko 40 mierzących nawet do 5 metrów klonów, grabów, jabłoni i brzóz, a także ponad tysiąc hortensji różnych odmian i 6 000 krzewów innych gatunków.

Murator Remontuje: Gładź szpachlowa od A do Z
Materiał sponsorowany

Udostępniamy otwarty dla wszystkich, atrakcyjny teren zielony, na którym zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców sąsiedztwa odtworzyliśmy plac zabaw, wzbogacając go o nowe wyposażenie, w tym m.in. tyrolkę dla dzieci. Urządziliśmy całość z myślą o użytkownikach w każdym wieku, dlatego jestem przekonany, że z każdym dniem będzie korzystało z parku coraz więcej chętnych, poszukujących przestrzeni rekreacyjnych i możliwości spędzenia czasu w miłej atmosferze.

– Jacek Zengteler, prezes Yareal

Osiedle SOHO z nawiązaniem do historii miejsca

Architektura osiedla SOHO nawiązuje do industrialnej historii tych terenów, na których przez blisko sto lat działały manufaktury i zakłady produkujące kolejno m.in. jutę, amunicję, popularne motocykle SHL i skutery Osa, a ostatnio mikroskopy i lornetki.

Kompleks SOHO by Yareal docelowo będzie pełnił rolę lokalnego centrum, łączącego funkcję mieszkaniową, rekreacyjną oraz gastronomiczną i usługową, dzięki czemu umożliwi mieszkańcom zaspokajanie większości potrzeb na miejscu. Inwestycja została wyróżniony pionierskim na polskim rynku certyfikatem BREEAM Communities, przyznawanym za wdrożenie najwyższych standardów jakości projektu urbanistycznego, który powstał m.in. w ramach konsultacji z lokalnym samorządem i  konserwatorem zabytków.

Zrównoważone rozwiązania w SOHO

W ramach kompleksu SOHO by Yareal zastosowano liczne przyjazne środowisku rozwiązania, w tym m.in. niskoemisyjny beton do budowy nowych konstrukcji oraz system retencji deszczówki, która - gromadzona w podziemnych zbiornikach - będzie służyła do nawadniania mierzących ponad hektar terenów zielonych. W SOHO powstał również ogród społeczny, stworzony w kontenerach szkółkarskich z kompozytu, wykonanego z poddanej recyklingowi odzieży. Mieszkańcy kompleksu będą mogli w nich uprawiać własne warzywa i zioła do wykorzystania w domowej kuchni, a także rośliny ozdobne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.