Złota Oksza w warszawskim Ursusie - wmurowanie kamienia węgielnego kwiecień 2023

2023-04-13 6:16
Osiedle Złota Oksza w warszawskim Ursusie
Autor: materiały prasowe Osiedle Złota Oksza w warszawskim Ursusie

Osiedle Złota Oksza w warszawskim Ursusie - dnia 6 kwietnia 2023 odbyła się ceremonia podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę inwestycji. Osiedle Złota Oksza realizowane jest przez firmę Profbud. Szacowany termin zakończenia budowy przewidziany jest na III kwartał 2024 roku.  

Osiedle Złota Oksza Ursus

Nowa inwestycja stanowić będzie jeden pięcioklatkowy budynek o zróżnicowanej wysokości, liczący od 5 do 12 kondygnacji. Łącznie znajdzie się tu 276 mieszkań o powierzchni od 27 m² do 102 m². W ofercie dewelopera klienci mają do dyspozycji szeroki wybór lokali, zaczynając od jedno-, a kończąc na pięciopokojowych pomieszczeniach. Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony i loggie, a lokale na V piętrze wyposażone zostaną w przestronne tarasy. Do pięciu mieszkań na XII kondygnacji przynależeć będą natomiast tarasy na dachu z widokiem na panoramę miasta. W inwestycji przewidziano również dwupoziomową, wielostanowiskową halę garażową oraz komórki lokatorskie.

Osiedle Złota Oksza Ursus - wmurowanie kamienia węgielnego
Autor: materiały prasowe W wydarzeniu wzięli udział m.in. Burmistrz Dzielnicy Ursus m.st Warszawy, przedstawiciele Inwestora – Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Ursus”, przedstawiciele Generalnego Wykonawcy firmy Malbud-1 oraz reprezentanci firm współpracujących z deweloperem.

Infrastruktura osiedla

Osiedle zwraca także uwagę ciekawą architekturą i zrównoważoną grą kolorów. Nowoczesna bryła niższej części idealnie komponuje się z okoliczną zabudową, jednak całość projektu posiada własny, indywidualny charakter. Przewagę bieli w górnej części budynku przełamią ciemniejsze, ceglane barwy u dołu, tworząc w ten sposób niezwykle estetyczną kompozycję. Charakterystycznym elementem łączącym wszystkie części inwestycji są wnętrza loggii w eleganckich jasnobeżowych odcieniach. Pracownia projektowa OPA Architekci, która odpowiada za projekt Osiedla zadbała również o ustawność, funkcjonalność oraz komfort użytkowania oferowanych mieszkań. Możliwość dowolnej aranżacji wnętrza gwarantuje zróżnicowany układ lokali, a wysokość pomieszczeń o minimum 2,70 m pozytywnie wpłynie na ich właściwe oświetlenie.

Na uwagę zasługują również liczne ekologiczne i innowacyjne rozwiązania zaproponowane w inwestycji. Należą do nich m.in. ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych, panele fotowoltaiczne na dachu zasilające części wspólne budynku, podziemne zbiorniki retencyjne umożliwiające magazynowanie deszczówki, windy z odzyskiem energii, energooszczędne oświetlenie LED, miejsce do odkurzania samochodu w garażu, pomieszczenie do mycia rowerów, a także ścienne wieszaki na jednoślady. W trosce o komfort mieszkańców na dziedzińcu zaaranżowano również teren rekreacyjny z placem zabaw dla dzieci ogrodzony gęstą roślinnością. Na parterze budynku znajdą się z kolei lokale użytkowe ułatwiając tym samym codzienne życie w inwestycji, możliwość zrobienia zakupów czy skorzystania z niezbędnych usług. Osiedle w zamyśle architekta zaplanowane zostało jako nieogrodzone.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.