Osiedle Central House w Warszawie z pozwoleniem na użytkowanie

2023-04-06 16:00
Central House w Warszawie
Autor: mat. prasowe Osiedle Central House zaprojektowała pracownia PRC Architekci. Generalnym wykonawcą była firma FineTech Construction

Osiedle Central House, realizowane przez OKAM na warszawskim Mokotowie, uzyskało pozwolenie na użytkowanie. W ramach inwestycji wybudowano blisko 500 mieszkań. Projekt wyróżniają prośrodowiskowe rozwiązania oraz liczne udogodnienia dla mieszkańców.

Spis treści

  1. Central House ukończone. Trwają odbiory mieszkań
  2. Udogodnienia dla mieszkańców
  3. Zielone rozwiązania w Central House

Central House ukończone. Trwają odbiory mieszkań

Osiedle Central House to największy projekt mieszkaniowy OKAM, obejmujący budowę 479 mieszkań w ramach jednego etapu. Realizacja kompleksu zajęła niewiele ponad 2 lata. W marcu rozpoczęto proces odbiorów lokali.

Inwestycja zlokalizowana jest w centralnej części warszawskiego Służewca Przemysłowego, przy ul. Domaniewskiej. W niedalekiej odległości znajduje się centrum handlowe i obiekty opieki zdrowotnej, a także infrastruktura transportowa, w tym zajezdnia tramwajowa, stacja kolejowa czy lotnisko. Na osiedle Central House składa się 479 mieszkań o zróżnicowanej liczbie pokoi i metrażu (od 26 do 114 m2), usytuowanych na dziewięciu kondygnacjach. Mieszkania wyposażone są w balkony, tarasy albo ogródki. Przygotowano 540 miejsc parkingowych w 2-poziomowym garażu podziemnym, 200 miejsc dla rowerów w garażu podziemnym oraz 38 miejsc dla jednośladów na poziomie parteru. 

Udogodnienia dla mieszkańców

W Central House wprowadzono wiele rozwiązań mających zapewnić wygodę użytkowania mieszkań i sprzyjających integracji sąsiedzkiej.

– Wyróżnikami inwestycji, wpływającymi na komfort codziennego życia, są m.in.: punkt ‘car spa’ z myjką ciśnieniową i odkurzaczem, strefa fitness z sauną, pojazd elektryczny, a także rowery przekazane na użytek mieszkańców. Integracji mieszkańców i budowaniu więzi społecznych sprzyjać będą: taras na dachu, dziedzińce wewnętrzne oraz w pełni wyposażony lokal mieszkańca z aneksem kuchennym i przestrzenią do organizowania spotkań. Jesteśmy przekonani, że będzie to przyjazne miejsce do komfortowego mieszkania i aktywnego życia na terenie Mokotowa – podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital. 

Na terenie inwestycji zostały przygotowane także punkty do zasilania pojazdów elektrycznych, miejsce do pielęgnacji aut oraz serwis rowerowy.

Zielone rozwiązania w Central House

W inwestycji wprowadzono również rozwiązania prośrodowiskowe, wpisujące się w zasady zrównoważonego rozwoju. To m.in. zainstalowane na budynkach panele solarne, wypożyczalnia rowerów i pojazdów elektrycznych czy “inteligentne” stacje do ładowania urządzeń mobilnych na dziedzińcu. Oprócz tradycyjnej przestrzeni zielonej na parterze zrealizowano również taras na dachu – przeznaczony do relaksu, aktywności fizycznej czy spotkań z sąsiadami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.